Cambler

Chorobę Alzheimera

Fakty choroby Alzheimera

Choroba może upośledzać pamięci, myślenia i zachowania, co powoduje zmiany osobowości i zachowania, pogorszenie język i emocjonalny apatię. Dowiedz się więcej na temat choroby Alzheimera ›

Objawy choroby Alzheimera

Której alejce zapasy masła orzechowego? Gdzie jest plik projektu? Jaka jest nazwa tego aktora w filmie widzieliśmy w zeszłym tygodniu? Są to pytania, które mogą wytrącić naszej pamięci czasami. Mało pamięci blip jest się czym martwić. Wszyscy mamy ich teraz i wtedy. Ale niektóre zdarzenia może sygnalizować poważniejsze problemy z pamięcią. Chociaż starzenie ups ryzyko rozwoju choroby Alzheimera (AD), choroba nie jest normalną częścią starzenia się. Więc skąd wiesz, co jest normalne, a co nie? Oto 10 czerwone flagi, na które trzeba uważać.

Dowiedz się więcej na temat objawów choroby Alzheimera ›

Leczenie choroby Alzheimera

Wielu ludzi wierzy, że choroba Alzheimera (AD), nie mogą być traktowane. Prawda jest taka, że ​​leki są dostępne, które mogą pomóc spowolnić postęp objawów. Chociaż leki te nie działają dla wszystkich, oferują nadzieję na ponad 5 milionów ludzi, którzy mają AD.

FDA zatwierdziła pięć leków w leczeniu choroby Alzheimera. Wszystkie leki mogą zapobiec niektóre objawy, takie jak AD zamieszania i zapomnienia, z coraz gorzej przez jakiś czas.

Oprócz utraty pamięci i błąd może spowodować pogorszenie AD mowy i wahania nastroju. W późniejszych etapach choroby niszczy osobowość i zdolność do myślenia i funkcji danej osoby. U niektórych osób, AD pogarsza się szybko. W innych przypadkach postępuje wolniej.

Dowiedz się więcej o leczeniu choroby Alzheimera ›

Życie z chorobą Alzheimera

Diagnozowanie problemów z pamięcią może być mylące. U osób starszych, łatwo pomylić te problemy codziennego zapomnienia, że ​​niektórzy ludzie doświadczają w miarę starzenia się.

"Jednakże, jeśli problemy z pamięcią danej osoby są poważne i trwałe, a towarzyszyć inne zmiany, które sprawiają, że trudno dla niego, aby poradzić sobie z codziennym życiem, osoba może mieć chorobę Alzheimera lub demencję," mówi Daniel Kaplan, CSW, LICSW, dyrektor usług społecznych w Fundacji Alzheimera Europy.

Trzeba być oceniana przez lekarza:

  • Gdy osoba nie jest w stanie zapamiętać znajome rzeczy lub ludzi.

  • Kiedy człowiek jest coraz bardziej zapomina, ma kłopoty z zapamiętaniem ostatnie wydarzenia.

  • Kiedy osoba ma problemy robi znajome rzeczy, takie jak gotowanie.

Dowiedz się więcej ›