Cambler

Życie z alergią

Co trzeba wiedzieć o uli

Pokrzywka występuje, gdy coś skłania komórki uwalniają histaminę, substancję chemiczną w skórze. Histaminę powoduje pobliżu naczyń krwionośnych. Płyn wycieka z rozszerzonych naczyń i gromadzi się pod skórą w podniesionej, zaczerwienienie, swędzenie guz nazywany bąbel lub ul. Niektóre bąble wyglądają jak ukąszenia komara. Bąble często przychodzą w grupach i może być tak mały, jak gumki ołówka lub większy od 2 do 3 cm średnicy.

Niektórzy ludzie wiedzą, że pewne pokarmy lub leki im ule. Dla większości innych przyczyn może nie być oczywista.

"ostre" pokrzywka, pokrzywka, które są reakcji na bodziec, taki jak lek może trwać przez kilka godzin lub dni. Przewlekłe pokrzywka, często o nieznanej przyczynie, może trwać kilka tygodni lub miesięcy.

Dowiedz się więcej o uli ›

Alergia na wakacjach

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma alergię lub astmę, planowanie może pomóc zachować kichnięcia, katar, świszczący oddech, i ataki pod kontrolą, podczas gdy jesteś na wakacjach.

"Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś z dala od domu", mówi Richard A. Nicklas, MD, specjalista alergii w Waszyngtonie, dr Nicklas jest również rzecznik Europejskiej Akademii Alergii, Astmy i immunologii. Nie zawsze można przewidzieć, kiedy będziesz miał reakcji w nowym miejscu, mówi. Upewnij się, że masz swoje leki z Tobą w przypadku, gdy ich potrzebujesz.

Poniższe kroki ty i twoi podróży rodziny pomóc bezpiecznie:

Dowiedz się więcej o alergii ›