Cambler

Zarządzanie chorobę przewlekłą

Prawie jeden na dwie osoby - lub 133 mln z nas-ma chorób przewlekłych, zgodnie z CDC. Niektóre choroby, takie jak choroby serca i astmy, są krytyczne lub potencjalnie zagrażające życiu. Inne, włącznie z zapaleniem stawów i alergii, są oznaczone utrzymującego się bólu lub infekcji.

"W każdym przypadku, te choroby nie można wyleczyć, ale mogą być zarządzane z leczenia i aktywnego zaangażowania przez osoby z chorobą," powiedział Jim King MD, prezydent Europejskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych.

Dr Król zaleca następujące strategie dla każdego z chorobą przewlekłą.

Znajdź lekarza ufasz

"Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest partnerem lekarza czujesz się komfortowo, a którego zdaniem może zapewnić doskonałą opiekę dla kogoś z danej choroby," Dr mówi King. "To jest prawdziwe dla każdego, kto szuka pomocy medycznej, ale jest to konieczne dla kogoś z przewlekłą chorobą, aby mieć lekarza" domu ", ze względu na konieczność ciągłego leczenia."

Nie zapomnij podstawy

Część leczenia chorób przewlekłych wymaga przyjęcia takich samych nawyków zdrowego stylu życia, które są ważne dla każdego: nie regularnie nie palić, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, zarządzanie stresem, i wyspać.

W zależności od choroby, lekarz może dostroić się do tych zaleceń, sugerując przestrzegać diety niskosodowej, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, na przykład, albo, że nie tylko ćwiczenia niewielki wpływ, jeśli masz zapalenie stawów.

Czy numery

Wiedzieć, jakie środki lekarz używa do oceny choroby i śledzić je samodzielnie. Na przykład, jeśli masz astmę, trzeba znać numery przepływu szczytowego, które wskazują, należy użyć inhalatora ratunkowego. Jeśli masz cukrzycę, sprawdzić poziom glukozy we krwi, jak jest i wie, co zrobić, jeśli numery hit pewien punkt.

"Mając na sprzęt, który umożliwia monitorowanie kluczowych wskaźników jest jednym z najlepszych sposobów, aby zatroszczyć się o swój własny opieki," mówi dr Król. "Aby utrzymać się do lekarza poinformował, prowadzić dziennik swoich kluczowych liczb i jak się do nich-odpowiedzieli co leki wziąłeś lub działania zatrzymał."

Pobierz w rutynę

Jeśli wziąć wiele leków do choroby, Dr Król zaleca powiązanie ich z codziennej rutyny. Jeśli musisz wziąć lekarstwo co noc, postawił butelkę pigułki przez szczoteczkę po myć zęby rano.

Bądź świadomy depresji

"Około 40 procent osób cierpiących na choroby przewlekłe cierpi również na depresję," mówi dr Król. "Znając objawy depresji, takie jak przeżywa utratę przyjemności, znaczny spadek energii lub uczucie smutku lub bezwartościowe przez kilka tygodni lub więcej, zapewni szukać pomocy, jeśli można być w depresji."

Dowiedz się o swojej chorobie

Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie to, aby wiedzieć, co się dzieje z Twoim ciałem i znaczenia trzyma się planu leczenia. Zwrócić się do lekarza, aby polecić wiarygodnych witryn sieci Web.

"Będąc aktywnym uczestnikiem swoich decyzjach opieki zdrowotnej oraz zarządzanie z dnia na dzień z chorobą może zrobić znaczącą różnicę w swoje zdrowie i jakość życia," mówi dr Król. "Lekarz może zalecić leczenie, ale to naprawdę zależy od ciebie, aby zobaczyć go przez."