Cambler

Czułość chemiczny wielokrotnego

Wiadomo, że substancje chemiczne przyczyną wielu chorób człowieka. Niektóre z tych substancji chemicznych, które zostały udokumentowane być niebezpieczne dla narażenia ludzi m.in.:

  • dym tytoniowy - główną przyczyną raka płuc

  • azbest - powoduje, międzybłoniak, nietypowy nowotwór okładzin klatki piersiowej i jamy brzusznej, raka płuc, pylicy azbestowej i zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka przewodu pokarmowego

  • kepone - powoduje bezpłodność u mężczyzn i zaburzeń neurologicznych

  • dibromochloropropane - powoduje bezpłodność u mężczyzn

Reakcje na niektóre substancje chemiczne mogą powodować reakcje podobne do tych w alergii. Substancje chemiczne, które mogą spowodować wrażliwość może obejmują syntetyczne i naturalne substancje znajdujące się w:

  • dywany

  • tworzywa sztuczne

  • perfumy

  • rośliny

  • malować

  • dym papierosowy

Jest wiele innych substancji chemicznych w ramach dochodzenia, a problem nadal rośnie z powodu coraz większej produkcji chemikaliów organicznych.

Co to jest stwardnienie wrażliwość chemiczna?

Wieloczynnikowa chemiczne lub MCS, jak to jest czasami określany jest na podstawie dyskusji w środowisku medycznym w tym czasie. Niektórzy lekarze pytanie, czy istnieje, a inni uznają, że jest to zaburzenie medyczne wywołane ekspozycji na substancje chemiczne w środowisku. Często zaczyna się od krótkoterminowego, poważnego narażenia chemiczne, takie jak wyciek chemiczny, lub narażenia długoterminowego, takich jak słabo wentylowanym biurze.

Po początkowej ekspozycji, niski poziom materiałów chemicznych znajdujących się w codziennych, takich jak mydła, detergentów, kosmetyków i farb gazetowych może wywołać objawy fizyczne u osób z wielu wrażliwości chemicznych.

Jakie są objawy czułości wielokrotnej chemicznej?

Oto najczęstsze objawy stwardnienia wrażliwości chemicznej. Jednak każda osoba doświadcza objawów inaczej. Objawy mogą obejmować:

Objawy stwardnienia wrażliwości chemicznej mogą przypominać inne choroby medycznych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Czy to uznane rozpoznanie kliniczne?

W tym czasie wiele osób w środowisku medycznym nie akceptują wiele czułości chemicznej jako prawdziwego zaburzenia medycznego. Wiarygodnych źródeł, takich jak Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) i Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego (AMA) nie uznają tego jako diagnozy medycznej, ani też nie istnieje oficjalna definicja medyczna, ponieważ objawy i narażenia chemiczne są często unikatowe i różnią się znacznie między jednostkami.