Cambler

Używanie leków alergii mądrze

Zachować te wskazówki pod uwagę przy poszukiwaniu ulgi alergii:

Nie nod off

Przeciwhistaminowe bez recepty i leki obkurczające naczynia w postaci tabletek może pomóc suche i otworzyć swój nos. Ale niektóre z tych leków będzie senności, więc wziąć je, gdy nie będzie jazdy lub pracy z maszyn. Leki przeciwhistaminowe drugiej generacji - loratadyna (Alavert, Claritin), cetyryzyna (Zyrtec) i feksofenadyny (Allegra) - są dostępne bez recepty i są mniej prawdopodobne, aby spowodować jak najwięcej skutków ubocznych podobnych do leków pierwszej generacji w tej klasyfikacji narkotyków.

Przeczytaj uważnie

Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu dokładnie. Możesz brać lek przeciwhistaminowy o leki obkurczające błonę śluzową (np. pseudoefedryna), który jest zbyt silny lub dawce, która jest zbyt wysoka, jeśli wystąpi pobudzenie lub bezsenność. Przełączyć się do innego leku lub zmniejszyć dawkę.

Recepty, tak czy nie?

W przeszłości, ludzie, aby obracać się na receptę, leki przeciwhistaminowe, ponieważ zazwyczaj powodują mniejszą senność niż te bez recepty. Ale loratadyna, cetyryzyna i feksofenadyna są nonsedating przeciwhistaminowe dostępne bez recepty. Do szybkiego łagodzenia objawów przeciwhistaminowe i leki zmniejszające przekrwienie bez recepty mogą być bardzo skuteczne.

Oglądać sprayów do nosa

Bez recepty decongestant spraye do nosa lub krople mogą poczuć się lepiej na jakiś czas, ale mają "efekt odbicia", który może zwiększyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Mogą również powodować skutki uboczne, takie jak krwawienia z nosa, szybkie bicie serca, i podniecenie, więc z nich korzystać tylko przez kilka dni w czasie. Jest to bezpieczne, aby wykorzystać je ponownie po udzieleniu nos odpocząć kilka dni. Aerozole do nosa soli, które są dostępne bez recepty, może pomóc jasne zatok i są bezpieczne w sposób ciągły. Donosowe kortykosteroidów spraye są bardzo skuteczne w leczeniu nosa alergie, choć potrwać kilka dni, aby kopać w sprayu do nosa jest również skuteczny przeciwhistaminowy i dostępny na receptę, chociaż u niektórych osób może powodować uspokojenie.

O alergii strzałów

Jeśli alergia jest ciężka i nie reaguje na leki doustne, może trzeba budować swoją odporność regularnie strzałów alergii od specjalisty alergii. Zabieg ten pracuje w wielu ludzi z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Strzałów alergie spowodowanie, że system immunologiczny reakcji przez wytworzenie odmian przeciwciał i komórek, które nie wywołują objawy alergii.

Zdjęć alergików nie są stosowane w leczeniu żywności alergii, ponieważ same zdjęcia są zbyt prawdopodobne, aby powodować reakcje anafilaktyczne. Jednak immunoterapia doustna pomocą niezwykle rozcieńczone próbki wyzwala alergii jest obecnie testowany jako możliwego nowego leczenia alergii pokarmowej.

Zdjęć alergików alergii żądło pszczoły są bardzo skuteczne i może uratować życie. Powinny one zostać uznane za każdą osobę, która miała poważny lub ogólnoustrojowej reakcji na użądlenia pszczół.