Cambler

U dzieci: kortykosteroidy astmy

Codzienne kortykosteroidy wziewne są kluczowym elementem leczenia dzieci z łagodną, ​​umiarkowaną lub ciężką przewlekłą astmą, Narodowy Program Edukacji i astmy Zapobieganie mówi.

Czwarta klasa astmy, zwany łagodny przerywany astmy, w której objawy występują nie więcej niż dwa dni w tygodniu i nie więcej niż dwa razy w miesiącu, nie wymaga codziennych sterydów wziewnych. Jest łagodna postać astmy.

"Możliwe skutki uboczne leków są znacznie mniej ważne niż znane skutki nieleczonej astmy, "mówi William E. Berger, MD, były prezes Europejskiego Kolegium Alergii, Astmy i Immunologii.

Astma atakuje ponad 6 mln dzieci, co nasz najczęstszą przewlekłą chorobą z dzieciństwa., A stawka astmy u dzieci jest więcej niż dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Nieleczona astma może prowadzić do zaginionego szkoły i niezdolności do udziału w zabawie, sportu i innych czynności, a także wizyt w ER i gorzej.

"Ludzie muszą się ponownie spojrzeć na astmę i zrozumieć, że jest to choroba przewlekła," Dr Berger mówi. Nieleczona, to dolegliwość oznaczone świszczący oddech i duszności może powodować wyprawy na pogotowie i gorzej. Osoby z nieleczoną lub niewłaściwie leczonej astmy może stracić niewielką część funkcji płuc rocznie. Leki mogą pomóc dać dziecko z astmą normalne życie.

Czym są glikokortykosteroidy?

Kortykosteroidy są leki typu hormonów wytwarzanych przez nadnercza. Wdychania forma tych leków zmniejsza stan zapalny i obrzęk dróg oddechowych. Leki te mogą także zmniejszać ilość śluzu produkowane. Kortykosteroidy jedna rzecz nie może zrobić: Nie są do szybkiego złagodzenia objawów astmy. Leki rozszerzające oskrzela stosuje się w tym celu.

Kortykosteroidy mogą także być brane doustnie, lub pigułek w postaci ciekłej, w celu poprawy oddychania. Takie postacie do podawania doustnego mają więcej efektów ubocznych, jednakże niż wziewnych postaci kortykosteroidy. Skutki uboczne dla długotrwałego stosowania obejmują wzrost ciśnienia krwi, zatrzymanie wody lub utraty, utrata tkanki kostnej, zmniejszenie wytrzymałości tkanki łącznej, zmniejszonej odporności na zakażenia, zmniejszeniem masy mięśniowej, i zwiększone łaknienie.

Jakie są zagrożenia?

Kortykosteroidów wziewnych może powodować działania niepożądane:

  • Grzybica jest najczęściej. Drożdżyca to drożdże ustnej lub gardła, co powoduje białego osadu na języku. Stosując przekładkę i płukanie ust po użyciu może zapobiec pleśniawki.

  • Chrypka.

  • Spowolnieniu wzrostu fizycznego. Niektóre badania sugerują, że kortykosteroidy wziewne może spowolnić wzrost. Jednakże badania wykazały, że lek nie musi koniecznie spowodować zmniejszoną wysokość w okresie dorosłości.

Ryzyko jest niewielkie, dr Berger mówi, i niższa dawka, tym mniejsze ryzyko. "Bądź bardziej zaniepokojony choroby i jej skutki," mówi.