Cambler

Roztocza potworów

Widziałeś ich brzydkie zdjęcia w telewizji i gazetach i czasopismach. Oni krosna kilka centymetrów, z ośmioma krzywymi kościste nogi, gigantyczny dysk skorupie ciała, krótkie anteny i paciorkowatych oczy. Atakują oni swoje dywany, pościel, zasłony, pościel i meble. I gdy jest zimno, że hibernacja w materacu. Mogą uczynić życie nieszczęśliwy kichanie, świszczący oddech i stan zapalny.

Roztocza.

Te roztocza są faktycznie mniejsza niż okres czasu po zakończeniu zdaniu. Ale, biorąc pod uwagę ich znaczący wpływ na zdrowie wielu osób alergicznych, zdajesz sobie sprawę, że żyją do ich ogromnego wygląd pod mikroskopem.

Co to jest roztocze kurzu?

Roztocze kurzu domowego jest wszechobecny zwierzę należące do stawonogów, grupy, która obejmuje takie inne zwierzęta irytujące i szkodliwe, jak kleszcze, pająki, komary, muchy i pchły. Nazwa naukowa, gatunek Dermatophagoides, proponuje styl życia roztoczy kurzu domowego: Zjada płatki martwego naskórka i sierści, które wchodzą z ciał ludzi i innych zwierząt. Mimo, że nie można zobaczyć ich mikroskopijnych roztoczy, które są obecne w różnych ilościach w każdym domu. Rozwijają się w wilgotnym klimacie i są mniej obfite w bardzo suchym klimacie.

Nie jest sam, który powoduje roztocza kłopoty dla ludzi, ale jego skóra szopa i fekalia. Substancje te przynoszą cierpienie milionom osób cierpiących na alergie.

"Mikroskopijne odchody roztoczy i skórki odlewane są silnymi alergenami dla wielu ludzi", mówi Barbara Ogg, pedagog z Uniwersytetu Nebraska Cooperative Extension w Lancaster, w stanie Nebraska "Reakcje alergiczne są podobne do osoby mającej siano gorączka, katar i oczy oraz częste kichanie. Niektóre wrażliwe osoby mogą mieć reakcje astmatyczne. "

Eliminując roztocza

Prawie połowa domów w Europie są zaatakowane przez roztocza, według raportu przez National Institutes of Health, więc alergologów i immunologów starają się, by ich pacjenci wyeliminować jak najwięcej pyłu w ich gospodarstwach domowych, jak to możliwe przed ustaleniem leczenia działania.

"Z roztocza, spróbować zrobić pierwszy kontrolę środowiska", mówi David Bernstein, MD, alergolog z Uniwersytetu Cincinnati podział immunologia w Cincinnati, Ohio.

Roztocza lubią ciepłych, wilgotnych miejscach zakurzonych. Niektóre ulubione miejsca są pościel, meble tapicerowane i dywany. Rozwijać się w lecie i umrzeć w zimie. W ciepłym, wilgotnym domu, jednak w dalszym ciągu rozwijać się nawet w najzimniejszych miesiącach.

Spróbuj sposobów, aby pozbyć się z domu roztoczy:

  • Encase sprężyny box, materace i poduszki w zamek błyskawiczny, pyłoszczelne lub pokrycia odporne na alergeny.

  • Umyć pościel, koce i inne pościel często, przy użyciu wody, która jest temperatura co najmniej 130 stopni C. Niższe nie zabije roztoczy. Jeśli podgrzewacz wody jest ustawiona na niższą temperaturę, która jest często stosowana, aby uniemożliwić dzieciom poparzenia się, myć przedmioty na monety pralnia, który wykorzystuje wysoką temperaturę prania.

  • Kiedy próżnia, używać odkurzacza z HEPA (powietrza o wysokiej wydajności filtra cząstek stałych) lub jeden, który filtruje powietrze przez wodę.

  • Jeśli możesz, usunąć dywan z sypialni i zastąpić go z twardego drewna, linoleum lub płytki. Jeśli nie jest to możliwe, odkurzyć dywan i dywaniki tygodniowy i zapytać się z lekarzem na temat oprysków, które można wykorzystać na dywany i tapicerki zabić roztocza.

  • Gdy odkurzanie, najpierw przetrzeć wszystkie meble wilgotną ściereczką. Nie zapomnij do odkurzania zasłon, jak również. Firany, zasłony i żaluzje poziome można zastąpić żaluzje pionowe, które nie zbierają kurz.

  • W wilgotnym klimacie, używać osuszacza zachować wyschnięcia. To pomoże zapobiec roztocza.

  • Użyj filtra papieru wysokiej sprawności pieca.

  • Trzymaj brudne ubrania w koszu przez podkładki, nie w sypialni lub łazience.

Zabijając roztoczy jest najlepszym sposobem, aby wyeliminować te alergeny. Zdjęć alergików i / lub leków, jednak może złagodzić, a czasami zatrzymać, objawy, które są zobowiązane do wystąpienia.

Zastrzyki i lekarstwa

"Częstość występowania alergii wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat. Ma więcej niż podwoiła się, "mówi Dr Bernstein.

Ale co do diagnozy pozostaje stosunkowo niezmieniony od lat. Alergolodzy ustalić, czy ktoś jest uczulony na roztocza kilkoma sposobami: słuchania pacjentów opisuje sytuacje, w których reagują na "niepokojące cząstek roztoczy" - zmienia się pościel, odkurzanie, zamiatanie, odkurzanie lub spania, wykonując test skórny na sprawdzić specyficznej reakcji na alergen roztoczy kurzu, lub testów immunologicznych, takich jak test radioalergosorpcji (RAST).

Dr Bernstein i inni alergolodzy polecam strzały alergii dla tych, którzy mają silne reakcje na cząstki roztoczy kurzu i dla tych, którzy mają problemy z kontrolowaniem ich objawów ze środków zapobiegawczych i leków.

Czy pacjent dostaje strzały alergii zależy wyłącznie od pacjenta, dr Bernstein mówi. Strzały są podane przez lekarza raz lub dwa razy w tygodniu przez sześć miesięcy lub dłużej, a następnie raz na dwa do czterech tygodni następnie do trzech do pięciu lat.

"Wiele osób nie chce tego robić," mówi Dr Bernstein. "To jest kompromis. Jeśli są one na tyle cierpienia, oni poinformować chcą."