Cambler

Przegląd alergie

Alergiczny nieżyt nosa jest reakcją, która pojawia się w oczu, nosa i gardła, gdy w powietrzu substancje drażniące powodować uwalnianie histaminy.

Histamina powoduje zapalenie i produkcji płynu w delikatnych okładzin nosowych, zatok i powiek.

Rodzaje alergicznego nieżytu nosa

Istnieją dwa typy alergicznego nieżytu nosa:

  • Sezonowa: Występuje szczególnie w sezonach pyłku

  • Perennia l: Występuje przez cały rok

Przyczyny

Najczęstsze przyczyny alergicznego nieżytu nosa (z m.in. pyłki drzew, traw lub chwastów), roztocza, pleśń, odchody karalucha i sierść zwierząt.

Diagnoza

Alergiczny nieżyt nosa jest zdiagnozowana przez lekarza na podstawie dokładnej historii choroby i badania fizykalnego. Oprócz wymienionych objawów tego, lekarz może znaleźć ciemne kręgi lub zagięcia pod oczami oraz obrzęk tkanek wewnątrz nosa.

Leczenie

Najlepszym sposobem leczenia alergii jest unikanie alergenów. Może to się wiązać z użyciem diseaseing powietrza podczas sezonu pylenia; unikanie obszarów, gdzie nie jest ciężki kurz, roztocza czy pleśnie lub unikanie zwierząt.

Leczenie alergii może również zawierać:

  • Leki przeciwhistaminowe: To pomaga zmniejszyć wydzielanie histaminy, ewentualnie uspokojenie objawy świąd, kichanie lub katar. Niektóre przykłady środków przeciwhistaminowych są difenhydramina (Beandryl) lub hydroksyzyna (Atarax). Leki te mogą powodować senność.

  • Nonsedating leki przeciwhistaminowe: To działa jak leki przeciwhistaminowe, ale bez efektu ubocznego senność. Nonsedating przeciwhistaminowe obejmują cetyryzyny (Zyrtec) lub loratadynę (CLARITIN).

  • Przeciwzapalne, aerozole do nosa: Te spraye pomagają zmniejszyć obrzęk w nosie.

  • Steroidowe aerozole do nosa: Te spraye również pomóc zmniejszyć obrzęk w nosie. Steroidowe aerozole do nosa działa najlepiej, kiedy jest stosowany przed rozpoczęciem objawy, ale również może być używany podczas flare-up.

  • Substancje zmniejszające przekrwienie: To pomaga poprzez naczynia krwionośne w nosie mniejszy, zmniejszający przekrwienie. Leki obkurczające naczynia można kupić bez recepty lub na receptę.

Alergii i astmy

Ważne jest, aby zauważyć, że alergiczny nieżyt nosa jest powszechny problem związany z astmą. Dla niektórych osób, kontroli astmy oznacza kontrolowanie alergiczny nieżyt nosa, zgodnie z alergią i astmą ekspertów.

Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia uznać związek między alergicznym nieżytem nosa i astmą. Mimo, że połączenie nie jest w pełni zrozumiała, jedna z teorii stwierdza, że ​​zapalenie śluzówki nosa utrudnia oddychanie przez nos, który utrudnia normalne funkcjonowanie nosa jest. Oddychanie przez usta nie ogrzania powietrza lub filtr lub nawilżanie go zanim wejdzie do płuc, które mogą sprawić, że na rozwój astmy.