Cambler

Procedury diagnostyczne alergii

Testy diagnostyczne alergii mogą obejmować / wszystkim następujące:

 • Wymazy z nosa
  Wymazy z nosa są badania przeprowadzone w celu sprawdzenia ilości eozynofilów w nosie. Eozynofile to rodzaj białych krwinek, które zwiększa się w szeregu podczas reakcji alergicznej.

 • Badania krwi
  Badania krwi alergii pomiaru immunoglobuliny E (IgE) przeciwciał do specyficznych alergenów we krwi. Badanie krwi najczęściej używane nazywa RAST (test radioalergosorpcji). Badania krwi mogą być stosowane, gdy testy skórne nie może być wykonana. Tak jak w przypadku testów skórnych, ważne jest, aby pamiętać, że pozytywny wynik testu krwi nie zawsze oznacza, że ​​jest uczulony na tego alergenu.

 • Test prowokacji
  Test nadzorowane przez alergologa, który zarządza niewielką ilość alergenu, który jest wdychany lub podawane doustnie.

 • Testy skórne
  Badanie skóry jest bardzo dokładne badanie, które mierzy poziom przeciwciał IgE w odpowiedzi na niektóre alergeny lub wyzwalaczy. Za pomocą małych ilości roztworu, który zawiera różne alergeny, lekarz albo wstrzyknięcie podskórne lub stosować alergenów z małym zera. Reakcja wydaje się jako mały czerwony obszar. Reakcja na badania skóry nie zawsze oznacza uczulenia na alergen, który spowodował reakcję. To będzie określony przez lekarza.

  Testy skórne nie jest zazwyczaj wykonywane na dzieci, które miały poważne zagrożenia życia na alergen lub ciężką skórę suchą ( egzema ).