Cambler

Pomóc dzieciom łatwiej oddychać

Oto coś, co można wziąć oddech swoich dzieci z dala: powietrze oddychać.

Zanieczyszczenie powietrza boli niemowląt i dzieci więcej niż dorośli, badania pokazują. Płuca dziecięce wciąż się rozwija, oddychają szybciej i spędzają więcej czasu na zewnątrz.

Problemy pojawiają się przy poziomach zanieczyszczenia raz myśleli bezpieczne, mówi Europejskiej Akademii Pediatrii (AAP). Kłopoty mogą zacząć po urodzeniu, a nawet w łonie matki. Złe powietrze może pogorszyć astmę i powodować więcej pobytów szpitalnych związanych z astmą.

Badania odwołują się również zanieczyszczenie powietrza z przedwczesnych urodzeń, zgonów niemowląt i powolnego wzrostu płuc, AAP mówi. W rzeczywistości, może to nawet spowodować astmy.

Problemy te występują nie tylko w dużych miastach lub w pobliżu przemysłu.

"Nawet na obszarach podmiejskich, gdzie region może mieć stosunkowo czyste powietrze, istnieją badania pokazują, że teraz jest w pobliżu obszarów o dużym natężeniu ruchu może zwiększyć ryzyko", mówi Janice J. Kim, MD, Ph.D., członek Komitetu AAP Zdrowia Środowiskowego. Na obszarach wiejskich, pogoda może cios zanieczyszczenia z miasta na wieś.

"Nie można całkowicie uniknąć. Każdy z nas musi oddychać", mówi dr Kim, który jest także oficerem zdrowotnej dla Agencji Ochrony Środowiska w Kalifornii. Najważniejsze kroki można podjąć, jak mówi, są środki na wsparcie czyste powietrze i przyczynić się do podniesienia świadomości problemu.