Cambler

Identyfikowanie się wyzwalacze alergiczne

Pierwszym krokiem w kontroli alergii jest identyfikowanie substancji wywołujących reakcję alergiczną swoje. Czasami jest to oczywiste: można pogłaskać kota, pocierać oczu, i bingo - Twoje oczy są swędzące i wodnisty. Lub jeść ogon homara w formie bufetu, a wkrótce twoje gardło jest swędzenie i obrzęk. Ale przyczyną reakcji alergicznej nie zawsze jest oczywiste. Może być tak, że kilka różnych substancji wpływa na Ciebie lub że różne substancje są w pracy w różnych porach roku (patrz tabela 1). Ludzie są na ogół uczulone na tylko niewielką garść substancji. Nadal, mimo swoich dedukcyjnych uprawnień, przyczyny twoich alergii może pozostać nieuchwytne, a lekarz może zalecić zobaczyć alergologa (patrz "Widząc specjalisty" poniżej).

Istnieje wiele podejść do bona fide diagnozowania alergii, w tym kilku rodzajów testów skórnych, testów krwi, eliminacji lub diety unikania i testowania tożsamości (patrz tabela 2). Każdy z nich ma zalety i wady, w zależności od rodzaju alergii i jej nasilenie. Istnieje również wiele niewiarygodnych testów i innych, które powinny być całkowicie uniknąć (patrz "Diagnostyka komplementarnej i alternatywnej").

Spotykam się ze specjalistą

Lekarz podstawowej opieki może chcesz pomóc w leczeniu alergii. Może on skierować cię do specjalisty ucha, nosa i gardła do zarządzania nieżytu nosa i zapalenia zatok, do pulmonologa do leczenia astmy, albo do dermatologa, jeśli pokrzywka lub zapalenie skóry. Alergolog także przeszkoleni, aby zobaczyć ludzi z tych skarg oraz, dodatkowo, posiada narzędzia oraz szkolenia w celu identyfikacji alergenów przestępstwa. Od alergii obejmować układ immunologiczny, konieczności alergolog będzie ekspertem w pracach systemu immunologicznego. Praca z alergologa-immunologów pomaga kontrolować swoją chorobę u pacjentów, co z kolei zmniejsza szkodliwe efekty.

Aby stać się dyplomowanym praktykować jako specjalista alergii, lekarz musi najpierw ukończyć kurs na pobyt w obu chorób wewnętrznych lub pediatrii, a następnie spędzić dwa do trzech lat studiuje alergii i układu odpornościowego w głębi. Większość alergologów skupić się na diagnozowaniu i leczeniu alergii u dorosłych i dzieci. Niektóre z nich mają szczególne zainteresowanie i doświadczenie w leczeniu innych chorób immunologicznych.

Powiedz jak jest

Pierwszym i najważniejszym krokiem w każdej diagnozy jest kompilacją dokładną uwagę swoimi atakami alergii. Lekarze nazywają to konto Twoja historia. Badanie alergii jest skuteczna tylko wtedy, gdy ty i twój alergolog mieć jakieś pojęcie o tym, czego badania dla. Szczegółowy opis objawów i sytuacji, które je wywołują są bezcenne w strugania dół możliwości. Należy opisać nie tylko swoją obecną sytuację i to, co zakładamy, są prawdopodobne alergeny, ale również to, co wydarzyło się w dzieciństwie i czy członkowie rodziny mają alergie. To dobry pomysł, aby zanotować historii alergii przed spotkanie z Twoim alergologa, bo niechcący pominąć coś, co może być ważne.

Kiedy udać się do alergologa, być przygotowany do odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czy alergie występują w danej porze roku?

 • Jak na początku roku nie objawy zacząć?

 • Kiedy skończą?

 • Są one wywołane przez pleśnie, kurz, lub zwierzęta? Być jak najbardziej konkretny. Na przykład, są one wywołane przez kompostu lub spleśniały łazience lub w piwnicy?

 • Są one wywołane przez niektórych pokarmów?

 • Czy inne bodźce środowiskowe, takie jak perfumy lub zimnego powietrza, wywołują objawy?

Lekarz będzie musiał szczegóły swojego domu i środowiska pracy oraz listę wszystkich przyjmowanych leków, w tym recepty, over-the-counter i alternatywnych leków i suplementów. I trzeba będzie podać dane swoich innych chorób medycznych, gdyż mogą one mieć wpływ na nasilenie i leczenie alergii i odwrotnie. Wartość szczegółowej historii nie można przecenić. Jeśli shortchange ten pierwszy krok, jesteś mniej prawdopodobne, aby wymyślić, co wyzwala swoje reakcje alergiczne. Ważne jest również, aby skorelować wyzwalaczy można identyfikować z tymi, zidentyfikowane przez badania.

Po ty i twój alergolog uzgodnić prawdopodobnej liście podejrzanych, nadszedł czas, aby przejść do testów alergicznych - zwykle w celu potwierdzenia podejrzenia, a nie dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego, choć ta możliwość nie powinna być wykluczona.

Tabela 1: jakie są objawy alergii?

Sam alergen może wywołać różne reakcje u różnych osób. Ten wykres podsumowuje niektóre z typowych objawów i wyzwala alergii.

Rodzaj reakcji

Objawy

Wspólne wyzwalaczy

Alergiczny nieżyt nosa - sezonowe (siano gorączka ) lub byliny (całoroczne)

Kichanie, wyciek z nosa, świąd nosa, zatkany nos zablokowany

 • Pyłki (chwasty, trawy, drzew)

 • Odchody roztoczy kurzu domowego, sierść zwierząt

 • Zarodniki pleśni

Alergiczne zapalenie spojówek

Swędzenie, zaczerwienienie, łzawienie oczu

 • Tak samo jak wyżej

Alergiczna astma

Kaszel, świszczący oddech, ucisku w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu

 • Tak samo jak wyżej

 • Odchody karaluchów

Atopowe zapalenie skóry ( egzema )

Swędzenie, zaczerwienienie, pogrubienie i skalowanie skórę małych pęcherzy zwykle w przegubów elastycznych ramion i nóg, gdy występuje u osób dorosłych, choć często bardziej rozległe, z upływem czasu skóra staje się pogrubiona, łuszczące się i popękane

 • Żywności (patrz alergie pokarmowe)

 • Sierść zwierząt

 • Odchody roztoczy

Kontaktowe zapalenie skóry

Podobne do atopowego zapalenia skóry, ale w tym miejscu kontakt z substancją naruszającego przepisy

Alergeny:

 • Nikiel

 • Trujący bluszcz, dąb, sumaka

 • Wyroby z gumy

 • Składniki kosmetyków

Drażniące:

 • Mydło

 • Środki czyszczące

 • Kwasy i zasady

Alergie pokarmowe

Pokrzywka (swędzące grudki na skórze, często z blado centrum otoczone czerwonym, o powierzchni od milimetrów do kilku centymetrów), obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, języka i prowadzi do zamknięcia gardła), bóle brzucha i wymioty, nieżyt nosa, astma, nasilenie wyprysku

 • Orzeszki ziemne

 • Orzechy (np. orzechy włoskie, orzechy brazylijskie)

 • Pszenica

 • Skorupiak

 • Soja

 • Mleko krowie

 • Jajka

 • Wiele innych

Alergii leki

Pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, astma, choroba posurowicza

 • Penicylina

 • Sulfamidy

 • Aspiryna

 • Karboplatyna (rak leku)

Uwaga: Każdy lek ma potencjał, by wywołać reakcję alergiczną.

Ogólnoustrojowa reakcja anafilaktyczna (wstrząs alergiczny)

Może towarzyszyć spadek ciśnienia krwi, powodując omdlenia, wizja tunelu, utrata przytomności, może towarzyszyć ciężką astmą lub obrzęk gardła, mogą być poprzedzone łagodniejszych objawów alergii, takich jak katar, łagodnej astmy, pokrzywka, może spowodować śmierć

 • Jad owadów (pieczenie owady takie jak pszczoły i osy)

 • Żywności (np. orzeszki ziemne)

 • Leków (np. penicyliny)

 • Lateks


Badania skóry dla natychmiastowych reakcji nadwrażliwości

Testy skórne, które są przeznaczone do wykrywania przeciwciał IgE, to podejście najczęściej badania, ponieważ mogą one potwierdzić wrażliwość na wielu różnych alergenów szybko, łatwo i niedrogo.

Testy skórne działa wprowadzając niewielką ilość ekstraktu z czegoś, który może być uczulony na wierzchniej warstwy skóry, gdzie czujni komórki tuczne, powleczone IgE znajdują. Po kontakcie z alergenem naruszającego, IgE rozpoznaje alergen i wywołuje komórki tuczne do uwolnienia ich zawartości, co prowadzi do swędzenie, zaczerwienienie obrzęk w ciągu 10 do 15 minut. To lokalne reakcja alergiczna jest zwykle rozmiar dime i trwa do kilku godzin.

Ponieważ głównym substancja powoduje tę odpowiedź jest histamina, istotne jest, aby nie brać żadnych leków przeciwhistaminowych z co najmniej 72 godziny (jeden tydzień za długo działającą, nowsze leki przeciwhistaminowe) przed badaniem. Niektóre inne leki przeciwdziałają histaminy i może badania bezużyteczna, na przykład, te starsze trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina i nortryptylina i przeciwwymiotne takie jak prochlorperazyna. Ze względu na sposób to działa, tylko badanie skóry wybiera się prawdziwe alergie, w których pośredniczy IgE i komórek tucznych. Nie będzie, na przykład, diagnozowania nietolerancji laktozy, co odzwierciedla brak określonego enzymu w wyściółki jelita.

Kutas Test

Ten typ testu skórnego polega na przekłucie skóry na grzbiecie lub po wewnętrznej stronie przedramienia i wprowadzając niewielkie ilości alergenu. Jeśli jesteś uczulony na tego konkretnego alergenu, wskaźnik odpowiedzi swędzenie zaczerwienienie i obrzęk pojawi się w ciągu kilku minut (patrz rysunek 2). Zalety tego są takie, że nakłucia testu Test jest praktycznie natychmiastowe i bardzo specyficzne. Będzie szybko pokazać, jeśli jesteś uczulony na pyłki traw i równie szybko wykluczyć białka w sierść kota. Test kutas ma zakres czułości od 85% do 87%, a swoistość 79% do 86%, w porównaniu z innymi metodami. Oznacza to, że "strzela" alergeny objawowe około 15% czasu. Większość allergists polegać na testowaniu skórnych jako korzystnego wstępnego metody diagnostycznej identyfikacji alergenów się naruszeń ze względu na łatwość, bezpieczeństwa i kosztu bezpośredniego dostępność wyników.

Rysunek 2: Dodatni wynik testu kutas

Pozytywny wynik testu kutas

Na test kutas, lekarz używa igły do ​​nakłuć skórę lekko, więc będzie wchłonąć kropli różnych alergenów, a następnie analizuje skórę krótkim czasie dla każdej zaczerwienienie lub obrzęk.


Śródskórne testy

W tym teście, alergen jest wstrzykiwana podskórnie na plecy lub ramię. Ponieważ test ten jest przydatny, gdy badanie nie potwierdziło, kutas wrażliwości na alergen, że historia i wzorzec narażenia sugerowałaby, może ulec pokusie, aby pominąć próbę kutas i iść prosto do śródskórnego testu - ale nie. Z testów na alergię, zawsze małe ryzyko, że reakcja będzie się spod kontroli i doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. To rzadkie, zagrażających życiu reakcji zazwyczaj występuje z śródskórnego badań, gdy pacjent nie był wcześniej poddawany test kutas.


Fałszywe

Gdy wyniki badań wskazują na reakcję do substancji, które nie spowodować objawy alergiczne, to się nazywa fałszywie dodatni. Na przykład, można przetestować pozytywne do ambrozji, ale nie ma żadnych objawów alergii na jesieni. Oznacza to, że masz przeciwciała IgE przeciwko ambrozji, ale że alergia nie jest na tyle poważne, aby powodować żadnych objawów. W rzeczywistości około 30% do 40% populacji ma dodatnie testy skórne na alergeny wdychane, ale mniej niż połowa z nich rzeczywiście się objawy alergii z substancji, które wywołały pozytywne wyniki badań. Problem fałszywych alarmów jest jeszcze większy z śródskórnego testów, dlatego też istotne jest, aby porównać wyniki testu z historii i omówić je z alergologa. Badanie żywności ma 30% do 50% częstość występowania fałszywych alarmów, co sprawia, że ​​należy sprawdzić, tylko dla żywności zjadł całego czasu pojawiły objawy.


Badania skóry dla opóźnionych reakcji nadwrażliwości

Innym rodzajem testu skóry, plaster, test wykrywa kontaktów nadwrażliwość. W tym teście, związek chemiczny, który może być odpowiedzialny za kontaktowego zapalenia skóry został umieszczony na skórze pod bandażem w ciągu 48 godzin. W tym czasie ważne jest, aby nie dostać plaster mokre. Pod koniec 48 godziny, łatka jest wyjąć i alergolog lub dermatolog wyszukuje podniesionym, wysypka, często z małymi pęcherzykami, gdzie plaster umieszczonych. Ponieważ reakcja jest czasem na jej szczyt po 72 godzinach, zostaniesz poproszony, aby wrócić następnego dnia znowu "czytać" patch test.

W zależności od chemicznej lub substancji chemicznych, które są podejrzane o spowodowanie swoją kontaktowe zapalenie skóry, może pojawić się jeden plaster lub, częściej, a wyprodukowane w handlu zestawu łat. Przykładem jest wykorzystanie drogą podawania na skórę szybkiej (TRUE) badanie cienkowarstwowe, które posiada trzy oddzielne panele chemicznych, umożliwiających ocenę 30 najczęstszych przyczyn wyprysku kontaktowego.

Test plastra okazała się również przydatna do diagnozowania pewnych dla IgE alergii pokarmowej, na przykład jaj lub wyprysk mleka wywołanego i mniej powszechnych chorób zwanych eozynofilowe zapalenie przełyku.


Badania krwi (RAST)

Chociaż testy skórne są testami wyboru reakcji IgE-zależnych, badanie krwi zwane RAST, co oznacza badania radioalergosorpcji, wykrywa ilość przeciwciał IgE krążących we krwi. Przy RAST stosować przeciwciała wyznakowanego elementu radioaktywnego do wykrywania IgE. Nowoczesne testy używać etykiet chemicznych zamiast radioaktywność do wykrywania IgE, ale nazwa RAST został zatrzymany.

Badania krwi są na ogół mniej wrażliwe niż badania kutas, a wyniki nie są natychmiast dostępne. Ale RAST jest rozwiązaniem dla osób, które nie mogą przerwać leczenie lekami przeciwhistaminowymi lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, którzy mają wysokie ryzyko anafilaksji z badania z powodu kutas (zagrażające życiu alergie), i tych, których skóra jest poważnie narażony na wyprysk. Wyniki RAST trwać dłużej, aby dostać, a test kosztuje więcej niż testy skórne. RAST jest również mniej czuły niż testy skórne, co oznacza, że ​​pozytywny wynik testu jest bardziej znaczące niż negatywnej testu. Chociaż badania te krwi staje się bardziej wrażliwa na razie testów skórnych pozostaje złotym standardem w diagnostyce alergii.


Diety eliminacyjnej i wyzwania żywnościowe

Ze względu na złożony układ składników w żywności jemy, diagnozowania alergii pokarmowych może być trudne. Czasami diagnoza jest oczywista - jeśli zjesz duży talerz ogony homara i masz silną reakcję w ciągu kilku godzin, winowajcą jest prawdopodobnie homara. Jednak, jeśli masz reakcji po zjedzeniu kilku rodzajów owoców morza na talerzu rybaka, badania alergii pokarmowej może pomóc w określeniu, jakie ryby trzeba będzie uniknąć w przyszłości i co można kontynuować jedzenie. W przypadku niektórych środków spożywczych, badacze w stanie określić prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych wielkości pęcznienia w testu skórnego lub poziomu przeciwciał IgE wykrywany przez RAST. Jednak nie zawsze tak jest, a czasami potrzebne są inne rozwiązania.

Diety eliminacyjnej

Jednym ze sposobów, aby sprawdzić, czy żywność jest przyczyną alergii lub czyniąc je gorzej (na przykład, jeśli podejrzewasz, że nabiał i jaja są wyzwalanie dziecka wyprysk ) jest wyeliminowanie, że jedzenie z diety przez okres od dwóch do trzech tygodni. W zależności od danej żywności, to może nie być tak proste, jak się wydaje. Na przykład, jaja i mleko można znaleźć w wielu popularnych produktów spożywczych, takich jak pieczywo i mrożone obiady. I składniki jaj i mleka czasami przejść przez nazwy, które nie są tak łatwo rozpoznawalne, takie jak mleka, kazeiny lub serwatki, w przypadku mleka. Jeżeli uniknięcie żywności przynosi ulgę, można ostrożnie przywrócić żywności, aby zobaczyć, jeśli objawy nasilą się. Nawet wtedy, diagnoza nie może być pewny.


Wyzwania żywnościowe

Złoty standard w diagnostyce alergii pokarmowej w tych okolicznościach jest z podwójnie ślepą próbą, kontrolowanym placebo żywności wyzwaniem. W tym teście, lekarz zadaje apteki tworzą roztwory lub kapsułki zawierające albo podejrzewaną żywności lub obojętnego placebo. Każdy jest podawany pacjentowi w kolejności losowej, a następnie poczekać, aby zobaczyć co się dzieje. W celu zapewnienia obiektywnej oceny, ani lekarz, ani pacjent nie wie, co jest podane.

Diety eliminacyjnej i badania wyzwanie jakiejkolwiek powinny być wykonywane tylko pod ścisłym nadzorem lekarza przez osoby z doświadczeniem w zakresie technik i przygotowane do leczenia możliwe zagrażające życiu reakcje anafilaktyczne.


Problemy z narkotykami

Mimo, że każdy lek może powodować poważne reakcje alergiczne, najczęstszą przyczyną anafilaksji polekowego jest penicyliny, następnie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W celu ustalenia, czy jesteś uczulony na danego leku, alergolog przeprowadzi wyzwanie narkotyków. Wiąże narażając się do niewielkiej ilości leku, zwykle poprzez badania skóry, i odbywa się pod ścisłym nadzorem lekarza. Jednakże to podejście jest bardzo skuteczne w wykrywaniu wrażliwość na NLPZ.

Niektórzy ludzie są uczuleni na konserwant na bazie jaj używane w wielu szczepionkach. Jeśli wiesz, że jesteś wrażliwa na produkty jajeczne, należy wspomnieć o tym, gdy idziesz do rutynowych szczepień i zdjęć przypominających.

Tabela 2: Badania alergii

Test

Cel

Testy skórne

Kutas Test

Najbardziej powszechnie stosowane testy do wykrywania IgE-zależne alergie, alergiczny nieżyt nosa, a w szczególności astmy alergicznej. Stosowany również do alergii pokarmowych oraz niektórych alergii na lek. Alergen-bardzo specyficzne i czułe testy.

Wstrzyknięcie śródskórne

Następnym etapem wykrywania IgE alergii. Bardziej wrażliwe, ale mniej szczegółowe niż badania kutas, z większą liczbą fałszywych alarmów.

Patch test

Głównie stosuje się do wykrywania kontaktowe zapalenie pośredniczą limfocyty T.

Badanie krwi

RAST (test radioalergosorpcji) i jego pochodne

Używany do wykrywania alergii IgE-zależnej. Nie tak czuły jak test kutas, ale przydatne dla ludzi, którzy nie są w stanie poddać się badaniu skóry.

Badania Żywności i Leków

Dieta eliminacyjna

Pomoce w diagnostyce alergii pokarmowej lub nietolerancji.

Test prowokacji

Czasami używane do zdecydowanie udowodnić żywności lub leków na alergie. Na alergie pokarmowe, służy jedno-lub podwójnie ślepą próbą, kontrolowanym placebo żywności wyzwaniem.

Niepotwierdzone testy

 • Badanie włosów

 • Specyficzne przeciwciała IgG

 • Kazadi

 • Test cytotoksyczne

 • Test Electrodermal

 • Iridology

 • Prowokacji-neutralizacji

Badania te są niesprawdzone do badania alergii, są nieskuteczne, albo (jak w przypadku testów prowokacji-neutralizacji) są potencjalnie niebezpieczne.Diagnostyka komplementarnej i alternatywnej

Mimo, że niektóre osoby cierpiące na alergie są skłonni do poszukiwania komplementarnych i alternatywnych testów diagnostycznych, nie są zalecane - i nie bez powodu. Jak dotąd alternatywnych diagnostyki nie udowodniono skuteczność. Niektóre z metod opisanych poniżej są nieszkodliwe, ale kosztowne i może spowolnić proces diagnostyczny, opóźniając wdrożenie skutecznego leczenia alergii. Inne są szkodliwe, a nawet niebezpieczne. Poniższe oceny zostały opublikowane w 2004 roku w czasopiśmie Allergy.

Badanie włosów: Używany do alergii pokarmowych. Nieskuteczne diagnozowania alergii.

Szczególne badania IgG: Używany do alergii pokarmowych. Próby odpowiadać ilości i stosunki przeciwciał IgG we krwi specyficznych alergii. Ponieważ przeciwciała IgG do wspólnych antygenów znajdują się w obu osobników zdrowych i alergicznych, próba nie jest przydatne.

Kazadi: Używany do żywności i owadów alergii. Pacjent trzyma butelkę zawierającą alergenu, podczas gdy siła mięśni ramienia jest mierzona. Nie bardziej niezawodny niż zgadywać.

Testy cytotoksyczne: Używany do alergii pokarmowych. Próbka krwi miesza się z żywności w probówce tak białe krwinki mogą być oglądane, czy są zmiany kształtu. Nie ma podstaw naukowych do tego testu.

Testy Electrodermal: Używane do jedzenia i alergii oddechowych. Metoda polega pomiaru impulsów elektrycznych przez elektrody umieszczone na czyjejś skórze osoba jest narażona na różne alergeny, szukać reaktywność na te substancje. Wiele badań naukowych wykazały, że jest nieskuteczna.

Iridology: Używany do astmy. Oko pacjenta jest badane, a diagnoza opiera się na czytaniu wykresu, który mapuje się rzekomych właściwości diagnostycznych obszarów tęczówki. Nie udowodnione naukowo.

Prowokacji-neutralizacji: Używany do żywności i innych alergii. Osoba wstrzykuje się żywności lub innego podejrzanego alergenu. Jeśli osobnik doświadcza reakcji alergicznej on wstrzykuje się więcej tego samego alergenu "zneutralizowania" reakcji. To może spowodować potencjalnie zagrażający życiu anafilaksji.

Sprawdź z Europejską Radą ds. Alergii i Immunologii (www.abai.org), aby sprawdzić, czy "alergolog" jest dyplomowanym w tym subspecialty medycznej.