Cambler

Obrzęk warg

Co to jest obrzęk warg?

Obrzęk warg jest rozszerzanie lub rozciągnięcie jednego lub obu ustach ze względu na nagromadzenie płynu lub zapalenia w obrębie tkanki warg. Obrzęk warg może być także określany jako obrzęk warg.

Różnorodność łagodne do poważnych zaburzeń, chorób i chorób może prowadzić do obrzęku warg. Obrzęk może wynikać z infekcji, stanu zapalnego, urazu lub choroby nowotworowej (raka).

W zależności od przyczyny, obrzęk warg może być krótkie i znikają szybko, np. gdy masz opalony i spierzchnięte usta. Obrzęk warg, która rozwija się w czasie i występuje wraz z dodatkowymi objawami mogą być oznaką infekcji lub rozległego zapalenia.

Ponieważ obrzęk warg i obrzęk w ogóle może pięk oznak choroby zagrażające życiu, takie jak reakcja anafilaktyczna, należy szukać opieki medycznej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi obrzęk warg towarzyszą trudności w oddychaniu, pokrzywka lub wysypka, intensywne cierpienie, gorączka i zaczerwienienie lub ciepło.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk warg?

Wargi obrzęk może wystąpić w przypadku innych objawów w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, obrzęk warg z powodu zakażenia mogą być związane z gorączka, zaczerwienienie i ciepło wokół warg.... Więcej o objawy obrzęk warg

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk warg?

Obrzęk warg może być spowodowane przez zakażenia, alergii, lub uraz tkanki warg. Obrzęk warg może być ze względu na stosunkowo łagodnych chorób, takich jak oparzenia słoneczne, lub poważne lub zagrażające życiu choroby, takie jak reakcja anafilaktyczna, która powinna być natychmiast oceniana w warunkach awaryjnych.... Czytaj więcej o obrzęk warg przyczyn

Więcej artykułów