Cambler

Leczenie alergii

Jak traktowane są alergie?

Specyficznego leczenia alergii będzie określona przez lekarza w oparciu o:

 • Ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby alergicznej

 • Twój tolerancji dla określonych leków

 • Przewidywania dotyczące przebiegu chorób alergicznych

 • Twoja opinia lub preferencji

Trzy najbardziej skuteczne sposoby leczenia alergii jest unikanie, immunoterapia, i leki.

Co to jest unikanie?

Unikanie jest pobyt z dala od substancji, która powoduje reakcję alergiczną.

Sugestie dotyczące unikania (troche) alergenów:

 • Pozostać w domu:

  • Kiedy stężenie pyłków jest wysokie

  • W wietrzne dni

 • Dowód na kurz w domu, szczególnie w sypialni.

  • Wyeliminować, jeśli to możliwe: od ściany do ściany dywan, żaluzje, puchowa pościel i poduszki, szafy wypełnione ubraniami.

  • Umyć pościel, zasłony, i odzież, często w gorącej wodzie w celu wyeliminowania roztoczy.

  • Przechowywać w kurzu obejmuje pościel, jeśli to możliwe.

 • Użyj diseaseing powietrza zamiast otwierania okna.

 • Rozważyć wprowadzenie osuszacza w wilgotnych obszarach domu, ale pamiętaj, aby ją oczyścić często.

 • Podczas pracy w stoczni nosić maski.

 • Jechać na wakacje do brzegu morza w czasie najcięższej części sezonu pylenia.

Lekarz będzie również propozycje unikanie alergenów, które powodują reakcje.

Czym jest immunoterapia (strzały alergii)?

Immunoterapia jest rodzaj leczenia dla pacjentów z alergicznym nieżytem nosa (siano, gorączka ), zapalenie spojówek lub astmy lub u pacjentów z alergią na pieczenie owady. Nazywana jest również odczulanie, odczulania, i strzały alergii. Mieszanina różnych pyłków, zarodników, danders zwierząt, roztocza kurzu i na które pacjent jest uczulony jest formułowany. Mieszanina ta jest nazywana ekstrakt alergia (szczepionki). Poprzez podawanie wzrastających dawek ekstraktu alergii, naturalny system odpornościowy człowieka jest wzmocniona i uczy się walczyć z alergenów. Ekstrakt ten nie zawiera leków, takich jak leki przeciwhistaminowe i kortykosteroidy.

Jak jest immunoterapia podawać?

Immunoterapia podaje się we wstrzyknięciu pod skórę zazwyczaj do tkanki tłuszczowej w tylnej części ramienia. To nie jest bolesne jak wstrzyknięcie domięśniowe takich jak penicyliny strzał.

Jak często są konieczne immunoterapii zastrzyki?

Zastrzyki można podawać raz na tydzień lub dwa razy w tygodniu aż do maksymalnej dawki jest tolerowane. To nazywa się dawkę podtrzymującą. To może potrwać około roku, aby osiągnąć dawkę podtrzymującą. W tym momencie, częstość zastrzyków można zmniejszyć na dwa tygodnie i wreszcie jeden raz na miesiąc. Lekarz ustali odpowiedni harmonogram zastrzyków do swoich potrzeb medycznych.

Poprawa objawem i immunoterapia:

Około 80 do 90 procent poprawy w immunoterapii pacjentów. To trwa zwykle od 12 do 18 miesięcy przed definitywna zmniejszenie objawów alergii zauważyłem. U niektórych pacjentów, zmniejszenie objawów jest widoczne w tak szybko, jak 6 do 8 miesięcy.

Immunoterapia jest tylko częścią planu leczenia dla chorych z alergią. Ponieważ potrzeba czasu, aby stać się dla immunoterapii skuteczna, trzeba będzie kontynuować leki antyalergiczne, zgodnie z zaleceniem lekarza. Ważne jest również, aby kontynuować eliminuje alergeny (na przykład, jak roztocza) z otoczeniem.

Czy istnieją skutki uboczne do immunoterapii?

Istnieją dwa typy reakcji do immunoterapii: miejscowe i ogólne. Lokalna reakcja jest zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Jeśli choroba występuje kilkakrotnie, to siły wyciągu lub harmonogram jest zmieniona.

Uogólniona reakcja jest taka, która obejmuje inne miejsce, a nie w miejscu wstrzyknięcia. Objawy mogą obejmować uczucie zatkanego nosa, kichanie, pokrzywka, obrzęk, świszczący oddech, i niskie ciśnienie krwi. Takie reakcje mogą być rzeczywiście poważne i zagrażające życiu. Jednak zgonów związanych z immunoterapii są rzadkie. Jeśli występuje układowy reakcji, pacjent może nadal filmowania, ale niższej dawce.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące immunoterapii, zawsze skonsultować się z lekarzem lub alergologa.

Leki w leczeniu alergii:

Dla ludzi, którzy cierpią z powodu alergii, istnieje wiele skutecznych leków. Jest to krótki przegląd najczęściej stosowanych rodzajów leków. Europejska Akademia Pediatrii zaleca wobec niektórych over-the-counter leków dla niemowląt i małych dzieci. Przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter leki, zawsze skonsultować się z lekarzem.

Co to są leki przeciwhistaminowe?

Leki przeciwhistaminowe są stosowane do łagodzenia lub zapobiegania objawy alergicznego nieżytu nosa (siano, gorączka ) i innych alergii. Leki przeciwhistaminowe zapobiec skutkom histaminy substancji wytwarzanej przez organizm podczas reakcji alergicznej. Leki przeciwhistaminowe są w tabletki, kapsułki, ciekłych lub w postaci iniekcji i są dostępne zarówno over-the-counter i recepty.

Co to są leki obkurczające naczynia?

Leki zmniejszające przekrwienie stosuje się do leczenia błony śluzowej nosa przekrwienie i inne objawy związane z przeziębienia i alergie. Leki zmniejszające przekrwienie spowodować zwężenie naczyń krwionośnych, a tym samym prowadzi do oczyszczenia przekrwienia nosa. Leki obkurczające naczynia są dostępne zarówno over-the-counter i recepty. Najbardziej powszechnie stosowane formy są płynne i tabletki. Jednak, spraye do nosa lub krople mogą być przepisane przez lekarza. Europejska Akademia Lekarzy Rodzinnych nie zaleca decongestants dla dzieci w wieku 4 i młodszych.

Jakie są rodzaje leków stosowanych w leczeniu astmy i układu oddechowego objawy wynikające z reakcji alergicznej?

Zastosowanie leków na astmę lub objawy alergii oddechowych z wysoce zindywidualizowany na podstawie ciężkości objawów. Poniżej przedstawiono najczęściej stosowane leki:

 • Rozszerzające oskrzela
  Leki te są stosowane, aby pomóc otworzyć zwężone do płuc i może złagodzić kaszel, świszczący oddech, duszność lub trudności w oddychaniu. Są one zwykle uważane za "leki ratunkowe" dla ostrych ataków astmy. Rodzaje leków rozszerzających oskrzela są beta-agoniści, teofilina, i antycholinergiki. Leki te pochodzą wziewnie, w formie tabletek, cieczy lub zastrzyki.

  Na krótko działające leki rozszerzające oskrzela są stosowane w zależności od potrzeb, jak pojawią się objawy. Dłużej działające leki rozszerzające oskrzela mogą być stosowane w celu konserwacji lub na co dzień, aby pomóc zaostrzenia kontroli występowaniu.

 • Leki przeciwzapalne
  Leki te przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego występujący w drogach oddechowych przy astmie. Obejmują one dwa rodzaje leków:

  • Niesteroidowe leki przeciwzapalne
   Kromoglikanem i nedokromil dwa rodzaje niesteroidowych leków wziewnych, które są zwykle.

  • Kortykosteroidy
   Takie leki mogą być podawane w różny sposób. Niektóre z nich są wdychane, podczas gdy inne mogą być traktowane jako pigułki lub cieczy, a nawet wstrzykiwać. Sterydy przyjmowane doustnie mogą mieć więcej skutków ubocznych niż te, które są wdychane. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat najlepszego wyboru.

 • Anty-leukotrieny
  Są to stosunkowo nowy rodzaj leków używanych w celu kontroli objawów astmy. Leki te pomagają zmniejszyć przewężenie płuc i zmniejszenie szans na płyny w płucach. Są to zazwyczaj podaje się doustnie.

 • Anty-IgE
  Omalizumab, przeciwciało monoklonalne, które atakują immunoglobuliny związane z reakcjami alergicznymi, mogą być stosowane w ciężkich astmy ataków u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Przed podjęciem jakichkolwiek leków alergii skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.