Cambler

Dbanie o gardło

Być może to dlatego, że czujesz się nieco ochrypły, może to dlatego, że czuje się suchość w gardle. Niezależnie od powodu, to pewnie często ochota, aby wyczyścić gardło. Praktyka jest tak powszechne, że kilka słów do niego weszły na język: "hm" i "Harrumph!" są dwa terminy, które naśladują dźwięki ludzie robią w przygotowaniu gardło dla mowy.

Obfite harrumph mogą czuć satysfakcję, ale na dłuższą metę nawyk opuszczę cię nawet hoarser, mówią eksperci.

Prawdopodobnie został wyczyścić gardło przez całe życie bez myślenia o dlaczego. Oto powód:

Wyczyścić gardło, ponieważ krtań - że górna część układu oddechowego, który zawiera struny głosowe - staje się podrażniona. Podrażnienie może być spowodowane przez coś tak prostego jak nagromadzenie śluzu, może z zimna lub alergii. Inne przyczyny to: suchość w gardle lub reakcja na dym tytoniowy.

Usuwanie gardło jest naprawdę irytujące, ścierne odpowiedź na to, co czujesz w gardle. Podrażnienie powoduje obrzęk krtani, co z kolei wpływa na sposób, w jaki twoje struny głosowe wykonania. Twój głos może iść z dobrze modulowanym boisko do Dysząco, chrapliwym szeptem.

Ci, którzy używają ich głosy dla życia - takich jak prezenterów i gwiazd operowych - muszą chronić swoje gardła przez dobrych nawyków zdrowotnych. Możesz śledzić ich prowadzić i chronić swój głos z tych porad:

Przełamać nawyk rozliczeń gardła

Jeśli wyprzedzony przez chęć wyczyścić gardło, połknąć dwa razy zamiast - że powinna pomóc śluz wzdłuż. Wysiłek ostatniej szansy jest bardzo breathy kaszel, tylko po to żeby nagromadzoną flegmę się strun głosowych.

Poprawić jakość powietrza

Trzymaj się z dala od biernego palenia i innych źródeł zanieczyszczeń wewnątrz i na zewnątrz, jak również. Ogrzane powietrze jest suche powietrze, Inną częstą przyczyną chrypki, więc należy używać nawilżacza w domu w sezonie grzewczym.

Pobyt uwodniony

Spróbuj przy małych łyków wody w ciągu dnia, aby utrzymać śluzu z budowania. Pastylki do ssania i herbata ziołowa z domieszką cytryny pomoc uspokoić się podrażnioną gardło.

Zmniejszyć głośność

Jeśli masz skłonność do tymczasowego chrypki, być może trzeba zbadać swój styl mówienia.

Walcz chrypkę z chrzanem

To i inne "gorące", takie jak żywność, papryka jalapeno, może przynieść chwilową ulgę od zimna. To dlatego, że pikantne żywności otworzyć nosowych.

Wiedzieć, kiedy do lekarza

Jeśli chrypka trwa ponad trzy tygodnie lub wystąpienia całkowitej utraty lub poważne zmiany głosu na więcej niż kilka dni, należy skontaktować się z lekarzem. Alergie, problemy z tarczycą, zaburzenia neurologiczne i uraz krtani są pewne przyczyny chrypka, że może wymagać pomocy medycznej.