Cambler

Infekcje ucha środkowego u dzieci

Bliski infekcje ucha są najczęstszą przyczyną bóle ucha u dzieci. Według National Institute on głuchoty i innych zaburzeń komunikacyjnych, 75 procent młodych ludzi mieli co najmniej jedną infekcję do czasu są one 3 lat.

Zakażenia rozwijać, gdy bakterie lub wirusy infekują płyn, który gromadzi się w uchu środkowym. Nagromadzenie jest spowodowane przez zatory, które blokuje naturalny kanał (rurki Eustachiusza), który umożliwia powietrza i płynów, aby przejść i wyjść z ucha środkowego.

Objawy

Dziecko z infekcją ucha może mieć wiele objawów. Niektóre z nich są:

  • Ból. Starsze dziecko może powiedzieć o bólu ucha, ale młodszy może po prostu rozdrażniony i płakać. To może być bardziej widoczne w czasie karmienia, ponieważ ssanie i połykanie może powodować bolesne zmiany ciśnienia w uchu środkowym. Twoje dziecko może mieć mniejszy apetyt i mogą mieć problemy ze snem, ponieważ w pozycji leżącej może zwiększyć ból.

  • Gorączka. Dziecko może nie gorączki, albo może mieć temperaturę w zakresie od lekko podwyższony (100 stopni Fahrenheita) do bardzo wysoki (większy niż 102 stopni Fahrenheita).

  • Drenaż ucha. Żółty lub biały płyn, ewentualnie krew odcieniem, może spuścić z ucha dziecka. To zazwyczaj oznacza, że ​​błona bębenkowa jest pęknięta.

  • Trudności w słyszeniu. Dziecko z infekcją ucha może mieć problemy przesłuchanie, a problem może trwać kilka tygodni po infekcji czyści. Uważaj na następujących zmian w zachowaniu, które mogą sygnalizować, że dziecko nie słyszy dobrze: mówić cicho, mówiąc: "co?" lub "co?" więcej niż zwykle, nie reaguje na dźwięki, które mają więcej kłopotów rozumienia języka w hałaśliwych pomieszczeniach i obracając się w telewizji lub radia głośniej niż zwykle. Skontaktuj się z pediatrą, jeśli dziecko ma problemy słuchu. Jest w stanie usłyszeć i słuchać innych rozmowy pomaga dziecku w nauce mowy i języka. Jest to szczególnie ważne w ciągu pierwszych kilku lat życia.

Leczenie

Większość infekcji ucha wyjaśnić na własną rękę. Ból zwykle ustępuje w ciągu jednego lub dwóch dni. Usuwanie płynu z ucha może potrwać do dwóch tygodni, mówią eksperci. Jeśli pediatra przepisuje antybiotyk, jednak upewnij się, że dają młodzik całą receptę. Przerwanie lek zbyt szybko, niektóre bakterie mogą nadal być obecne i spowodować problem powtórzy.

Aby złagodzić ból dziecka, lekarz może zalecić, over-the-counter, medycyny nie aspirynę, takich jak paracetamol lub ibuprofen, i sugeruje wprowadzenie ciepłe (nie gorące) okłady na uszach młodzieńca.

Należy również zachować swoje dziecko siedzi się jak najwięcej, co może przyczynić się do zmniejszenia presji na uchu środkowym i złagodzić ból. Dodatkowe poduszki w nocy, może również pomóc starsze dziecko. Nigdy nie należy używać poduszki w łóżeczku.

Profilaktyka

Aby zapobiec przewlekłe infekcje ucha, pediatra może zalecić, aby dziecko przyjmować antybiotyki przez dłuższy okres czasu. Leki te stosuje się zazwyczaj w niskich dawkach i przyjmuje się raz czy dwa razy dziennie. Chociaż dziecko może nadal cierpi z powodu infekcji, będą prawdopodobnie występować rzadziej. U dzieci z alergią, codziennie leki przeciwhistaminowe lub leki obkurczające naczynia, może zmniejszyć częstość występowania infekcji.

Innym rodzajem leczenia zapobiegawczego działanie ambulatoryjnych, w których małe rury są wprowadzane przez błony bębenkowej. Pozwala to utrzymać ciśnienie równe po obu stronach błony bębenkowej i umożliwia uszy do kanalizacji.