Cambler

Controlling alergeny: zwierzęta

Stała ekspozycja na alergeny oznacza stale objawów alergii. Dlatego kontrolowanie i unikanie alergenów, które powodują objawy jest ważną częścią leczenia. Jeśli masz alergię na zwierzęta, poniższe wskazówki mogą pomóc. Więcej zrobić, aby utrzymać wszystkie alergeny z dala od nosa, tym lepiej się czujesz.

Zwierząt domowych i alergie

Wiele osób uważa, że ​​alergia jest spowodowana przez zwierzę na futra z kotów i psów. Jednak naukowcy odkryli, że główne alergeny są białkami wytwarzanymi przez gruczoły łojowe w skórze zwierząt. Białka te są wydalane w postaci płatków skóry zwanego sierść. Białka powoduje alergii w ślinie przyklejają się do sierści zwierząt, gdy czyści się. Mocz zawiera białka i powoduje alergii. Koty są bardziej prawdopodobne niż psy powodować reakcje alergiczne-to może być dlatego, że lizać się więcej, może się odbyć więcej, a może spędzić więcej czasu w domu. Gryzoni, takich jak świnki morskie, myszy, szczury i mogą powodować uczulenia.

Controlling alergeny zwierzęce

Najlepszym sposobem na uniknięcie alergenów zwierzęcych nie jest mieć zwierzaka. Jeśli już masz zwierzaka i nie może rozstać się z nim, spróbuj zmniejszyć ekspozycję jak najwięcej. Te wskazówki mogą pomóc:

  • Jeśli to możliwe, trzymać zwierzęta na zewnątrz. Nigdy nie pozwól, zwierzęta do swojej sypialni.

  • Korzystać z urządzenia do oczyszczania powietrza z filtrem HEPA, zwłaszcza w sypialni.

  • Myj ręce po dotknięciu zwierzaka, i starać się utrzymać zwierzęta z dala od twarzy.

  • Kąpielowych zwierzęta tygodniowy może pomóc zmniejszyć alergenów, których dokonują. Kąpieliskach myje również ślina, kurz, pleśń i pyłki z futra zwierząt.