Cambler

Leki na alergie: bez recepty

Można kupić wiele leków w leczeniu alergii, które nie wymagają recepty. Lekarz może zalecić przyjmowanie niektórych z nich. Możesz ich używać samodzielnie lub z leków na receptę. Leczenie będzie działać lepiej, jeśli używasz wszystkie leki dokładnie tak, jak zaleci to lekarz. Dwa najczęściej typu OTC leków na alergie są wymienione poniżej.

Leki przeciwhistaminowe

Są to najczęściej rodzaj leków w leczeniu alergii. Mogą pomóc zatrzymać kichanie i swędzenie i zmniejszyć katar. Mogą one być wykonane w postaci tabletki lub w postaci sprayu do nosa. Użyć typu zgodnie z zaleceniami lekarza lub na opakowaniu. Wiem, że niektóre rodzaje pigułek może powodować senność.

Leki obkurczające błonę śluzową nosa skurczyć obrzęk tkanek.

Leki zmniejszające przekrwienie

Są zmniejszyć obrzęk tkanek nosa i otworzyć swoje drogi oddechowe. One odciążyć w zatok. Mogą one być wykonane w postaci tabletki lub w postaci sprayu do nosa. Możesz użyć pigułki na kilka dni, kiedy trzeba. Ale skontaktuj się z lekarzem, jeśli trzeba je codziennie przez ponad tydzień. Użyj aerozolu do nosa tylko wtedy, gdy zalecane przez lekarza. Nadużywanie zmniejszającego przekrwienie aerozolu do nosa mogą objawy gorzej.