Cambler

Astma, alergie, zapalenie płuc i ryzyko

Pytanie:

Czy mając astmę lub alergie narazić Cię na większe ryzyko zachorowania na zapalenie płuc?

Odpowiedź:

Jeśli przez alergie, to znaczy o nadziewane nosa lub wyciek z nosa z lub bez swędzenie oczu, to ryzyko zachorowania na zapalenie płuc nie jest wyższa niż ktoś, kto nie ma alergii.

Astma jest inna historia. Osoby z astmą są bardziej narażone na rozwój infekcji płuc. Problem nie jest tak dużo, że osoba z astmą jest podatna odebrać wirusa lub bakterii. Zmartwieniem jest to, że prosta infekcja może wyruszył zły astmy flary. Może to spowodować produkcję bardziej śluzowej. Nadmiar śluzu można podłączyć jeden lub więcej z oskrzeli. Ponieważ oskrzela nie można uzyskać jasne, że łatwiej o zakażenie osiedlić się w za śluzowej wtyczki.

Osoby z astmą powinny otrzymać roczną grypie. Większość ekspertów Polecam również zapalenie płuc strzał. Zapalenie płuc strzał jest podawany raz. Niektórzy potrzebują strzał przypominającą w 7 do 10 lat.

Zapalenie płuc strzał pomaga zapobiegać najczęstszą przyczyną bakteryjnego zapalenia płuc, zwaną pneumokokowe zapalenie płuc. Jednakże, istnieje wiele innych drobnoustrojów, które mogą powodować zapalenie płuc.