Cambler

Alergie i chrapanie

Pytanie:

Czy alergie powodują chrapanie jeszcze gorzej?

Odpowiedź:

Tak, alergie, które powodują przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie i katar (co lekarze nazywają alergiczny nieżyt nosa) na pewno może powodować częstsze i głośniejsze chrapanie.

W rzeczywistości, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa często, ale z uznanym czynnikiem złej jakości snu. Liczne badania wykazały, że ludzie, z umiarkowanym do ciężkiego alergicznego nieżytu nosa są bardziej narażone na zaburzenia snu, takie jak zespół bezdechu sennego. To może prowadzić do senności w ciągu dnia, zmęczenie, zaburzenia nastroju, a czasem i pamięcią.

Leczenia alergicznego nieżytu nosa mogą być bardzo skuteczne w ograniczaniu chrapania i zmniejszyć inne objawy związane z niskiej jakości snu. Połączenie donosowego aerozolu sterydów i środków antyhistaminowych co Stosuję najczęściej z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Bądź ostrożny z decongestants. Niektórzy ludzie uważają, że nawet niskie dawki leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej, takich jak pseudoefedryna (Sudafed) zachować je obudzić w nocy. Nie chcesz chrapać mniej, bo nie są w stanie zasnąć.