Cambler

Alergia na wakacjach

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma alergię lub astmę, planowanie może pomóc zachować kichnięcia, katar, świszczący oddech, i ataki pod kontrolą, podczas gdy jesteś na wakacjach.

"Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś z dala od domu", mówi Richard A. Nicklas, MD, specjalista alergii w Waszyngtonie, dr Nicklas jest również rzecznik Europejskiej Akademii Alergii, Astmy i immunologii. Nie zawsze można przewidzieć, kiedy będziesz miał reakcji w nowym miejscu, mówi. Upewnij się, że masz swoje leki z Tobą w przypadku, gdy ich potrzebujesz.

Porady dotyczące podróży

Poniższe kroki ty i twoi podróży rodziny pomóc bezpiecznie:

  • Spotkać się z lekarzem przed wyjazdem. Daj mu znać, gdzie idziesz i co opieka medyczna jest tam dostępne. Współpracować z lekarzem, aby upewnić się, że masz to, czego potrzebujesz. Wiedzieć, co robić w przypadku wystąpienia reakcji w nagłych wypadkach.

  • Pakuj leki alergii w bagaż podręczny. Pamiętaj, aby skontaktować się z linii lotniczych z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że jest to dozwolone.

  • Sprawdź prognozę pyłku na wakacje miasta. "Dobre wakacje są zakłady plaża lub góry o każdej porze roku," mówi dr Nicklas. Wiatr spadając oceanu zazwyczaj ma niewiele, jeśli żadnych alergenów. Roztocza nie mogą żyć w górach. Można znaleźć aktualne pyłków i zarodników pleśni liczy na http://www.aaaai.org. Fundacja Astmy i Alergii w Europie można znaleźć także najgorszych miast w USA dla osób z sezonowych alergii. Listę można znaleźć na http://www.allergyactionplan.com.

  • Zachowaj szczególną ostrożność podczas podróży za granicą. Nosić swoje leki w oryginalnych opakowaniach, aby ułatwić drogę celnych. Jeśli używasz przenośnego nebulizatora, dowiedzieć się, czy trzeba będzie wnieść adaptera elektrycznego.

  • Poprosić o dowód alergii pokoju w wybranym hotelu. Jeśli nie jest to możliwe, poproś o nonsmoking pokoju z diseaseing powietrza. Jeśli jesteś wrażliwy na pleśnie, poproś o pokój z dala od krytym basenem i jacuzzi.

  • Bądź szczególnie czujny, jeśli masz żywności alergii. Prawdopodobnie okaże się żywności, które zawierają niewielkie ilości alergenów.

Plan na wypadek sytuacji awaryjnych

Jeśli masz alergię pokarmową potencjalnie niebezpiecznego, lekarz może zalecić stosowanie wzdłuż strzał adrenaliny w sytuacjach kryzysowych. Musisz mieć jedną z tobą przez cały czas.

Jeśli podróżujesz samolotem, strzał adrenaliny jest dozwolone na pokładzie. Musi mieć wydrukowaną etykietę z apteki lub producenta leków stwierdzający nazwę leku lub producenta.

"Ty też powinien mieć list od lekarza stwierdzające, swoją chorobę medycznej i potrzeby, aby nosić leki na pokładzie," radzi dr Nicklas.