Cambler

Alergeny: trujący bluszcz / Poison Oak

Co to jest trujący bluszcz / Poison Oak?

Istnieją trzy rodzime rośliny w Europie, które łącznie można nazwać Poison Ivy: trujący bluszcz, dąb trucizny, a trucizna sumaka. Rośliny te powodować reakcję alergiczną u prawie 85 procent ludności. Być uczuleni na trujący bluszcz, należy wejść w kontakt z zakładu raz dla "uczulenia" do olejów do występujących. Oznacza to, że występuje kontakt z następnego urządzenia, mogą wystąpić reakcja.

Co powoduje, że reakcja alergiczna?

Żywica w roślinach jest oleistą substancję o nazwie urushiol. Urushiol łatwo przeniesiony z roślin z innymi przedmiotami, w tym narzędzi i zwierząt. Ten środek chemiczny może działać przez rok lub dłużej. Ważne jest, że te oleje mogą być przenoszone z odzieży, zwierząt lub dymu ze spalania roślin.

Co to jest reakcja alergiczna na trujący bluszcz / Poison Oak?

Reakcję zwykle kontaktowe zapalenie skóry, które mogą pojawić się kilka godzin, dni, a nawet tygodni po ekspozycji. Zapalenie charakteryzuje się wysypką następnie wstrząsami i pęcherzy, które swędzenia. Czasami pęcznienia występuje w obszarze kontaktu. Ostatecznie, pęcherze złamać, muł, a następnie ciasto na.

Leczenie trujący bluszcz / Poison Oak:

Tam nie ma lekarstwa na trujący bluszcz po uruchomieniu wysypka. Unikanie roślin trujących jest najlepsze leczenie. Bardzo ważne jest, aby nauczyć dzieci, co rośliny wyglądają jak i ich nie dotykać.

Jeśli kontakt z roślinami już nastąpiło, należy usunąć ze skóry oleje jak najszybciej przez oczyszczanie ze zwykłym mydłem. Powtórz czyszczenie z mydłem trzy razy. Istnieją również chusteczki na bazie alkoholu, które pomagają usunąć oleje. Umyć wszystkie ubrania i buty też, ponieważ oleje mogą pozostać na nich.

Na swędzenie, lekarz może zalecić, over-the-counter kremy, takie jak balsam galmanu lub kąpieli w wannie Aveeno. Czasami, lekarz przepisze leki doustnie na świąd.

Jeśli są pęcherze i wysypka na twarzy, w pobliżu genitaliów, lub na całym ciele, lekarz powinien być powiadomiony. Po dokładnej historii i fizycznego, lekarz może przepisać krem ​​lub zastrzyk sterydów aby pomóc w obrzęk i swędzenie.

Jest trujący bluszcz / Poison Oak zaraźliwa?

Nie, to nie można przenosić się z człowieka na człowieka, dotykając pęcherze lub z płynu wewnątrz pęcherzy. Może to być rozłożone, jeśli jednak oleje pozostają na skórze, ubraniu lub buty. To dlatego mycie rąk, ubrania i buty, tak szybko, jak to możliwe jest bardzo ważne.

Dąb zapobiegania trujący bluszcz / trucizna:

  • Nauczać wszystkich członków rodziny, co rośliny wyglądają.

  • Nosić długie spodnie i długie rękawy, gdy w lesie lub na zewnątrz stoczni.

  • Prać ubrania i buty natychmiast po tym na zewnątrz.

  • Nie dotykać zwierzaka, który mógł być w zakładzie trucizny.

  • Dokładnie umyć ręce.