Cambler

Objawy i przyczyny

Objawy ADHD

Jeśli masz dzieci, wiesz, oni mogą mieć kłopoty siedzi nieruchomo, opierając się pokusie, aby łamać zasady, lub kończących chore jak co łóżko. Dowiedz się więcej ›

9 objawy ADHD dorosłych

ADHD jest zaburzeniem często uważane dzieciństwo. Ale liczba dzieci z ADHD jeszcze, kiedy dorosną. Co gorsza, może to być trudniejsze do zdiagnozowania ADHD u osób dorosłych, a wielu dorosłych nawet nie wie, że ma go. Czy można rozpoznać ewentualne objawy ADHD u dorosłych?

Czy wiesz, dorosłego, który mówi za dużo? A może kiedy próbujesz mówić, on lub ona albo nie słuchać lub stale kończy się zdaniami? Te cechy są zdecydowanie irytujące i mogą być objawy ADHD.

Dowiedz się więcej o dorosłych z ADHD ›

Fakty o dorosłych z ADHD

Uwaga-nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń neurobehawioralnych. To zazwyczaj diagnozuje się w dzieciństwie i często utrzymuje się w dorosłym życiu.

Podstawowe objawy ADHD należą trudności odwracania uwagi, trudności w kontrolowaniu zachowań i nadpobudliwość lub nadaktywność. Podstawowe objawy ADHD są takie same jak dla dorosłych dla dzieci, ale mogą być bardziej subtelne i trudne do rozpoznania. Czasami inne choroby, takie jak depresja, nadużywanie narkotyków, nadczynności tarczycy lub utraty słuchu, mogą naśladować objawy ADHD.

Określenia, czy masz zaburzenia może pomóc szukać traktowanie. Jeden zestaw wytycznych wykorzystywanych do diagnozowania ADHD dorosłych obejmuje następujące cechy osób dorosłych z zaburzeniami: nadpobudliwość, kłopoty z koncentracją, impulsywność, wahania nastroju, gorący temperament, niezdolność do wykonywania zadań, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, czy o historii dzieciństwa ADHD.

Dowiedz się więcej o dorosłych z ADHD ›