Cambler

ADHD

Fakty ADHD

ADHD jest zaburzeniem zachowania oznaczone nieuwagi, impulsywnością i, w niektórych przypadkach, nadpobudliwość. Więcej ›

Objawy: częste objawy ADHD u dzieci

Jeśli masz dzieci, wiesz, oni mogą mieć kłopoty siedzi nieruchomo, opierając się pokusie, aby łamać zasady, lub kończących chore jak co łóżko. Ale czy to oznacza, że ​​mają z deficytem uwagi / nadpobudliwości psychoruchowej zaburzenia (ADHD)?

Nie zwracając uwagi, biegają, gdy zapytał się na pobyt, nawet meltdowns w sklepie spożywczym - wszystkie dzieci źle się zachowują od czasu do czasu. ADHD u dzieci, ale to nie tylko złe zachowanie. Gdy zachowania te prowadzą do miesięcy, są niezwykle intensywne dla wieku dziecka, oraz utrudnić jej zdolność dogadać się w szkole lub w domu, to może być problem.

ADHD jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku dziecięcego, wpływając 3 do 5 procent amerykańskich dzieci - częściej chłopców niż dziewcząt. Jest to wzór z trzech kluczowych zachowań: nieuwaga, nadpobudliwość i impulsywność.

Dowiedz się więcej na temat objawów ADHD ›

Leczenie: ADHD u dzieci

Dzieci, które mają ADHD są często podane leki jako część ich planu leczenia. Typu leków najczęściej wybrany jest psychostymulantem, takie jak metylofenidat (Ritalin, Metadate i Concerta). Psychostymulujące leki pomagają równowagi substancji chemicznych w mózgu dziecka, które pomagają kontrolować zachowanie i skupić uwagę.

Inne leki psychostymulujące przepisywane ADHD u dzieci jest deksamfetamina (Dexedrine) mieszaninę soli amfetaminy (Adderall) i atomoksetynę (Strattera).

Psychostymulujące działać szybko, wykonują swoją pracę w ciągu jednego do czterech godzin, a potem są szybko usuwane z organizmu. Nowsze psychostymulujące na rynku mają być już działania, kontynuując pracę na maksymalnie dziewięć godzin, tak że muszą być podjęte tylko raz dziennie.

Dowiedz się, jak leczyć ADHD ›

Życie z: pozytywne strony ADHD

Ci wiele o wyzwaniach życia z ADHD usłyszeć. Co nie słychać tak często omawiane jest pozytywne strony choroby. Jednak korzystne aspekty ADHD-energii, spontaniczności, kreatywności, elastyczności, są tak samo prawdziwe, jak negatywne.

Jeśli masz nadpobudliwe formę ADHD, wiesz jak to jest mieć za dużo, to niezdrowo. Masz energię do spalania, ale nie jest to łatwe do kanału produktywnie. Z leczenia, może być w stanie wybrać w dół nadpobudliwość działalności zdrowe.

Jednym ze sposobów, aby umieścić wszystkie, że energia do dobrego wykorzystania jest z ćwiczeń. Dążyć do co najmniej 150 minut ćwiczeń tlenowych umiarkowanej intensywności co tydzień. Który obejmuje działania takie jak szybki marsz, aerobik w wodzie, umiarkowanym lub podwójnej kolarstwo, tenis. Alternatywnie, można wykonać 75 minut tygodniowo działalności energiczne intensywności, takich jak bieganie, pływanie, szybkie okrążenie na rowerze, lub singli tenisa. Treningi brzmi jak... dobrze pracować. Ale oni mogą poczuć się jak grać, kiedy masz energię, aby im przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Dowiedz się więcej o ADHD ›