Cambler

Zespół jelita drażliwego

Co to jest zespół jelita drażliwego?

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest zaburzeniem układu pokarmowego, która wywołuje ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, skurcze i biegunkę. Dwie postacie IBS często, który towarzyszy wzdęcia, zaparcia i uczucie pełności w jamie brzusznej, oraz drugiego, w którym występuje biegunka. Chociaż IBS nie jest zagrożeniem życia, jej objawy mogą poważnie obniżają jakość życia, a nawet mogą być wyłączenie.

IBS jest jednym z najbardziej typowych zespołów w Europie, które dotyka 20% populacji. To jest bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn, i to zazwyczaj zaczyna się przed 35 lat. Nie ma lekarstwa na IBS, ale jej objawy są zarządzane przez leki, diety i zmiany stylu życia. Niestety, do 70% pacjentów z IBS nie dostaniesz odpowiedniego leczenia, czego potrzebują (źródło: NDDIC ).

Osób z IBS często mówią, że zarządzanie stresem i działania, takie jak joga i medytacja, może mieć działanie uspokajające i pozytywny wpływ na ich chorobę. Leki, które mogą być określone dla IBS obejmują leki przeciwdepresyjne, środki przeciwbiegunkowe, przeciwskurczowe, aby kontrolować skurcze w okrężnicy i suplementy włókien. Dietetyczne modyfikacje, takie jak ograniczenie nabiału i spożycie glutenu, może być pomocna dla niektórych ludzi.

Sam zespół jelita drażliwego nie jest sytuacja awaryjna, ale uporczywe biegunki, objawem choroby, może doprowadzić do poważnego odwodnienia. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak silny ból brzucha, brak możliwości przeniesienia gaz lub stołek, krwawe wymioty lub krew w stolcu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na zespół jelita drażliwego, ale łagodne objawy nawracają lub utrzymują.

OBJAWY

Jakie są objawy zespołu jelita drażliwego?

Objawy zespołu jelita drażliwego (IBS) przede wszystkim wpływa na układ pokarmowy i obejmują bóle brzucha, uczucie dyskomfortu, wzdęcia, i pełnię. IBS mogą wystąpić zaparcia i wzdęcia jako głównych objawów lub biegunki, wodniste stolce, i pilności.... Czytaj więcej na temat objawów zespołu jelita drażliwego

PRZYCZYNY

Co powoduje, że zespół jelita drażliwego?

Dokładna przyczyna zespołu jelita drażliwego (IBS) nie została ustalona, ​​choć istnieje kilka teorii. Jedna z teorii, IBS mogą być zaburzenia immunologicznego, lub w którym jelita danej osoby, są bardzo wrażliwe w odpowiedzi na stres i bakterii. Niektóre produkty są uważane wywołać IBS flare-ups, w tym produktów mlecznych i glutenu, co jest obecne w pszenicy, jęczmienia i żyta.... Czytaj więcej o przyczynach zespołem jelita drażliwego

ZABIEGI

Jak zespół jelita drażliwego leczyć?

Obecnie nie ma lekarstwa na zespół jelita nadwrażliwego (IBS). Celem leczenia jest złagodzenie dolegliwości, uzupełnienia braków żywieniowych i zmniejszenie liczby nawrotów, lub pochodni-upy.... Czytaj więcej na temat leczenia z zespołem jelita drażliwego

Więcej artykułów