Cambler

Zapytaj lekarza: ciśnienie pęcherza

Pytanie:

Co może powodować uczucie nacisku na pęcherz, nawet po wygasa całkowicie?

Odpowiedź:

Uczucie ucisku na pęcherz nie jest specyficzny dla jednej choroby. Musisz dokładnej oceny przez lekarza w celu ustalenia przyczyny. Może to być problemem wynikającym z samego pęcherza albo może być spowodowane chorobą zewnętrznego woreczka. Choroby pęcherza moczowego, które mogą powodować infekcje, ciśnienie m.in. pęcherz nadreaktywny zespół i śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego.

Infekcja pęcherza moczowego, zwane zapalenie pęcherza, często powoduje pieczenie w cewce moczowej, rurki przez które przepływa mocz z organizmu. gorączka, krew w moczu, a niskie bólu pleców są inne objawy infekcji dróg moczowych, ale w niektórych przypadków tylko niejasne poczucie ucisku w dolnej części brzucha będzie obecny.

Pęcherz nadreaktywny zespół jest częstą chorobą, która najczęściej powoduje częste lub pilną potrzebę opróżnienia pęcherza. U niektórych pacjentów, jednak jedynie sens ciśnienia, jak pęcherz niemal ciągle odczuwa pełny. Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą charakteryzującą się objawy podrażnienia pęcherza ale bez ściśle określonej przyczyny. Ludzie często występuje ból w celu oddawania moczu. Ale znowu, niektórzy ludzie doświadczają tylko ciśnienie.

Choroby zewnątrz pęcherza, które mogą spowodować wzrost ciśnienia może obejmować macicy, jajników lub przewodzie pokarmowym. Mięśniaków macicy lub torbieli jajników może kompresować pęcherza. Zaparcia mogą powodować ogólne uczucie ciśnienia przez miednicy. Po opisać swoje objawy, lekarz może przeprowadzić badanie lekarskie, i poprosić o badania moczu i USG miednicy, aby zdiagnozować problem i przepisać odpowiednie leczenie.