Cambler

Zapalenie gruczołu krokowego

Co to jest zapalenie gruczołu krokowego?

Zapalenie gruczołu krokowego jest zakażenie gruczołu krokowego u mężczyzn. Prostata orzech wielkości jest zaangażowany w produkcji nasienia. Prostaty otacza rurę, która transportuje moczu z pęcherza moczowego.

Zapalenie gruczołu krokowego jest potencjalnie bolesne, ale niezłośliwych zmian chorobą, która występuje najczęściej w średnim wieku i młodych mężczyzn. Objawy zapalenia gruczołu krokowego może się różnić od osoby, ale ogólne objawy to pieczenie przy oddawaniu moczu, niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza i bolesne oddawanie moczu.

Istnieją różne rodzaje zapalenia gruczołu krokowego. Jeśli nie masz żadnych objawów lub dyskomfort, ale Twój lekarz stwierdzi, krwinek białych, które zwalczają zakażenia w płynie prostaty i nasienia, jest to tzw bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego zapalny. Ta choroba jest często rozpoznawana podczas służby zdrowia jest testowanie na powiększonej prostaty, niepłodności lub raka prostaty.

Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest infekcja bakteryjna, która powtarza się. Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, można przeprowadzić w obecności innych zakażeń w pęcherza, nerek i dróg moczowych. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, znany także jako zespół przewlekłego bólu miednicy, jest najczęstszą postacią zapalenia gruczołu krokowego. Objawy tej choroby są ból dolnej części pleców, ból między nogami, i ból w penisa. Inne objawy to bolesny wytrysk i konieczność oddawania moczu często i pilnie. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, może towarzyszyć zapalenie gruczołu krokowego, ale może być również nie-zapalnej. Czasami zapalenie jest obecny, ale nie ma oznak infekcji bakteryjnej.

Ostre zapalenie gruczołu krokowego jest spowodowana zakażeniem bakteryjnym. To jest najmniej popularny rodzaj zapalenia gruczołu krokowego, ale to może być niebezpieczne dla życia Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza). Silny ból w dolnej części pleców lub narządów płciowych lub odbytu Obszar, lub niezdolność do oddawania moczu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na zapalenie gruczołu krokowego, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia gruczołu krokowego?

Objawy zapalenia prostaty może wpływać na gruczoł prostaty i dróg moczowych. Objawy zapalenia gruczołu krokowego może się różnić od osoby, ale ogólne objawy to pieczenie przy oddawaniu moczu, niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza i bolesne oddawanie moczu. Gruczołu krokowego, który występuje bez żadnych zauważalnych objawów jest nazywany bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego zapalnych.... Więcej o objawy zapalenia gruczołu krokowego

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie gruczołu krokowego?

Zapalenie gruczołu krokowego jest nie-nowotworowych chorób, które są najczęściej spowodowane infekcją gruczołu krokowego. Choroba ta występuje najczęściej w średnim wieku i młodych mężczyzn.... Czytaj więcej o przyczynach gruczołu krokowego

ZABIEGI

Jak jest zapalenie gruczołu krokowego leczonych?

Leczenie krokowego będzie zależeć od przyczyny z gruczołu krokowego. Zapalenie prostaty spowodowane przez zakażenie bakteryjne wymagają innego podejścia niż prostaty spowodowane przez inne zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej na temat leczenia zapalenia gruczołu krokowego

Więcej artykułów