Cambler

Endometrioza

Co to jest endometrioza?

Endometrioza jest nieprawidłowy wzrost endometrium lub macicy podszewki, tkanki w obszarach innych niż macicy, takich jak na jajnikach, w jajowodach, wyściółki miednicy lub w jelitach. Rzadziej, endometriozy mogą wystąpić w innych miejscach w dowolnym miejscu organizmu.

Przyczyną endometriozy nie jest całkowicie zrozumiała, ale może być wynikiem endometrium komórek wchodzących w odwrotnym kierunku, cofając się przez przewód jajowodu i w obrębie miednicy. Jest również możliwe, że czynniki związane z systemem immunologicznym odgrywać rolę w rozwoju i że tkanki śluzówki macicy powstaje w nieprawidłowych miejscach dotkniętych chorobą kobiet.

Endometrioza jest najczęściej u kobiet w wieku od 25 do 35. Ma też silną rodzinną link. Jeśli twoja siostra lub matka ma chorobę, to jesteś około pięciu do sześciu razy bardziej narażone na to (źródło: opracowanie PZH ).

Objawy endometriozy mogą często lub nie występuje w ogóle. Niektóre kobiety z endometriozą nie ma objawów, podczas gdy inni odczuwają ból i długotrwałe krwawienia z pochwy w czasie miesiączki. Mogą występować objawy podczas menstruacji i do 10 dni przed lub po kobiety miesiączki.

Opcje terapeutyczne w zakresie od leków do zabiegów chirurgicznych. Nasilenie objawów położenie endometriozy i wieku kobiety bierze się pod uwagę odpowiednią decyzję co do leczenia.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak ciężka ból brzucha, utrzymujące się wymioty lub niemożności oddania moczu lub wypróżnienia. Szukajcie szybką pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na endometriozę, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe, lub wystąpią krew w moczu lub trudności w oddawaniu moczu.

OBJAWY

Jakie są objawy endometriozy?

Endometrioza jest nienormalny wzrost tkanki endometrium poza macicy, która może powodować wiele objawów. Ból w okolicach miednicy jest najczęstszym objawem, a nasilenie bólu nie jest związana z ilością endometriozy, który jest obecny. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Więcej o objawy endometriozy

PRZYCZYNY

Co powoduje endometriozy?

Endometrioza rozwija się u kobiet po tkanki endometrium rośnie w miejscach poza macicą. Podobnie jak w macicy, to tkanka pozamacicznej reaguje na zmiany hormonalne każdego cyklu miesiączkowego przez obrzęk, zgrubienie i ewentualnie krwawienia, jednak w przeciwieństwie do błony śluzowej macicy, która jest rzucić się w każdym miesiącu, tkanka endometrium pozostaje gdzie się znajduje. Ostatecznie, to tkanka pozamacicznej może blizny, tworząc przyczepność, które mogą być bolesne.... Czytaj więcej o przyczynach endometriozy

ZABIEGI

Jak jest endometrioza leczyć?

Leczenie endometriozy zaczyna się poszukiwanie opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz endometriozę, Twój lekarz zapyta cię do poddania się badaniom miednicy.... Czytaj więcej na temat leczenia endometriozy

Więcej artykułów