Cambler

Objawy i diagnoza

Czy IC powodując ból pęcherza?

Ponad 1,3 mln osób ma długoterminowego ból pęcherza. Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest bardziej powszechne - ale mniej znane -. Przyczyną bólu pęcherza i oddawanie moczu problemów Oto bliższe spojrzenie na objawy IC ›

Zrozumienie śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest zaskakujący choroby pęcherza, w którym ściana pęcherza zostaje podrażniona lub zapalnym, powodując ból i bolesne oddawanie moczu lub częste.

Objawy śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego są często podobne do objawów zakażenia dróg moczowych. Jednakże, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, nie ma zakażenia i objawów, nie reagują na leczenie antybiotykami. Dokładna przyczyna śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, pozostaje tajemnicą, choć naukowcy nadal do zbadania możliwych przyczyn, takich jak bakterie, nieznanych lub alergiczną reakcję układu odpornościowego, toksycznych substancji w moczu, problemy neurologiczne lub w ścianie pęcherza moczowego. Istnieją również dowody, że śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego może być tylko jedna choroba, ale kilka chorób, które mają podobne objawy.

Poznaj fakty na temat, jak IC jest zdiagnozowanych i leczonych ›

Czego się spodziewać od cystoskopii

Cystoskopia jest procedura, która pozwala lekarzom zajrzeć do wnętrza pęcherza moczowego i cewki moczowej, rurki przez które przepływa mocz z pęcherza moczowego. Cystoskop jest instrumentem tubelike z obiektywów, kamery i światła na jednym końcu i okular na inny. To pozwala lekarzowi zbadać cewki moczowej i błony śluzowej pęcherza moczowego. Jeśli to konieczne, lekarz może przejść narzędzia chirurgiczne przez cystoskopu do wykonywania określonych procedur. W większości przypadków, cystoskopia trwa 5-10 minut. Procedury, które są bardziej złożone dłużej.

Dowiedz się więcej o tym, co jest używane, i jak to zrobić ›