Cambler

Czy jest to zakażenie dróg moczowych lub coś innego?

Ból w okolicach miednicy mówi ci coś jest zdecydowanie nie tak. Masz również nagłe, silne pragnienia oddania moczu, nawet jeśli nie masz dużo moczu do przekazania. I znaleźć się dzieje do łazienki wiele częściej niż zwykle.

Co się dzieje? Twoje pierwsze przypuszczenie może być zakażenie dróg moczowych (UTI), a często okazuje się być poprawne. Ale w innych przypadkach może być bolesna choroba pęcherza nazwie śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC). Oto jak to powiedzieć dwa od siebie.

Podobne objawy

Po pierwsze, porównaj objawy ZUM i IC.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego:

  • Ból w pęcherzu lub okolicach miednicy, które mogą ułatwić tymczasowo podczas oddawania moczu

  • Nagłe, silne impulsy na mocz

  • Moczu częściej niż normalnie

Zakażenie dróg moczowych:

  • Pieczenie podczas oddawania moczu i / lub ból w dolnej części brzucha lub pleców

  • Nagłe, silne impulsy na mocz

  • Moczu częściej niż normalnie

  • Słabe, ciemny, krwawy, lub dziwne zapachu moczu

  • Gorączka lub dreszcze

Jak widać, istnieją duże podobieństwa. Aby było jeszcze bardziej skomplikować, niektóre osoby z ZUM-infekcje zostały powtórzone w czasach, trzy lub więcej lat. Tymczasem niektórzy z IC mają objawy, które przychodzą i odchodzą w serii zaostrzeń i remisji. Dwa wzorce chorobowe mogą wyglądać bardzo podobnie.

Infekcja czy nie?

Chociaż nawracające ZUM i IC mogą wydawać się podobne, mają różne przyczyny. ZUM jest zakażenie, które jest zwykle spowodowane przez bakterie. W przeciwieństwie do układu scalonego jest przewlekły ból choroby pęcherza, który występuje tylko w przypadku nie znaleziono oznak infekcji. Przyczyną IC jest nadal niepewna. Jednakże, niektórzy lekarze uważają, że może to być wynikiem bardziej ogólne zapalenia w organizmie.

Aby odróżnić ZUM z IC, lekarz może wykonać badanie moczu. Możesz zostać poproszony o próbkę moczu przy użyciu czystej metody połowu, który obejmuje czyszczenie genitalia i zbierania moczu nurt w sterylnym kubka. Albo moczu, które mogą być pobierane przez cewnik, cienkiej rurki lekarz wkłada poprzez cewkę moczową (otwór, przez który przepuszcza się moczu). Mocz jest następnie sprawdzane dla bakterii i zakażenia w przypadku pożaru Ogniwa-oznaki infekcji w drogach moczowych.

Zabiegi dla ZUM i IC różnią, jak również. Antybiotyki-leki, które zwalczają bakterie-są standardowe leczenie ZUM. Antybiotyki nie działają na IC, chociaż wiele innych leczeniach i zmiany trybu życia może być pomocny.

Podsumowując: Jeśli bakterie znajdują się w moczu, a jeśli objawy lepiej po uruchomieniu antybiotyk, prawdopodobnie masz ZUM. Jeśli nie, możesz mieć IC. Wcześniej diagnoza jest prawidłowa, prędzej ty i twój lekarz znaleźć odpowiedniego traktowania tego "coś jest nie tak" uczucia.