Cambler

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Co to jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego?

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest zapalenie ściany pęcherza niezwiązanego z infekcją. Z tą chorobą może czuć presję miednicy, dyskomfort lub ból, a może trzeba iść do łazienki często lub w trybie pilnym. Dla niektórych, objawy są stałe, dla innych, objawy pojawiają się i znikają.

Zapalenie ścianie pęcherza może prowadzić do powstawania blizn, ran i krwawienia. Bliznowacenie może powodować ścianę pęcherza gęstnieć i stają się mniej giętkie. W efekcie pojemność pęcherza moczowego, aby utrzymać moczu może się zmniejszyć.

Przyczyną śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, nie jest znany. To może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ jej objawy przypominają te z infekcją pęcherza i innych chorób, które mogą mieć wpływ na pęcherz lub jelita. Czasem potrzeba lat na rozpoznanie być wykonane. Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest 10 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn i występuje najczęściej w wieku od 30 do 40 (źródło: PubMed ).

Chociaż nie ma lekarstwa na śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, a nie pojedynczy zabieg działa dla każdego, kto ma to, wielu ludzi, którzy są w stanie go znaleźć ulgę. Zmiana diety lub leków może pomóc niektórym ludziom, podczas gdy inne ulgi z treningu pęcherza, fizykoterapii czy chirurgii.

Mimo, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego może spowodować znaczny dyskomfort i zakłóceń w swoim życiu, poważne powikłania, które wymagają opiekę są rzadkie. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na wysoką gorączką (powyżej 101 stopni Celsjusza), niezdolność do oddawania moczu, lub silny ból.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz takie objawy jak ból w obrębie miednicy, ciśnienia lub dyskomfortu, lub jeśli chcesz iść do łazienki często lub w trybie pilnym. Należy również zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, ale objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy śródmiąższowe zapalenie pęcherza?

Objawy śródmiąższowe zapalenie pęcherza to ból w obrębie miednicy, ciśnienia lub dyskomfort i konieczność oddawania moczu w trybie pilnym lub częściej. Krew może czasami występować w moczu. Z biegiem czasu, pęcherz nie może być w stanie utrzymać jak najwięcej moczu.... Czytaj więcej o objawy śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

PRZYCZYNY

Co powoduje, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego?

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest zapalenie ściany pęcherza niezwiązanego z infekcją. Podczas gdy przyczyna nie jest znana, niektórzy eksperci uważają, że nieprawidłowości błony śluzowej pęcherza moczowego lub zmniejszoną produkcję substancji ochronnych pozwala moczu drażnić ścianę pęcherza, co prowadzi do stanu zapalnego. Inni sugerują, że może to być związane z zaburzeniami układu odpornościowego albo do zwiększenia liczby komórek, które uwalniają substancje chemiczne związane z reakcjami zapalnymi. Nadmierna aktywność komórek nerwowych pęcherza może również odgrywać rolę.... Czytaj więcej o przyczyny śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

ZABIEGI

Jak jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego leczonych?

Chociaż nie ma lekarstwa, wielu ludzi, którzy mają śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego są w stanie znaleźć ulgę. Niestety, żaden zabieg wydaje się być powszechnie skuteczne, więc znalezienie najlepszego leczenia dla Ciebie może obejmować proces prób i błędów. Zmiana diety lub leków pomóc niektórym ludziom. Inne ulgę z treningu pęcherza, fizykoterapii, lub operacji.... Czytaj więcej o leczenie śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Więcej artykułów