Cambler

Co to jest uogólnione zaburzenie lękowe?

Co to jest?

W uogólnionych zaburzeń lękowych, osoba często lub prawie stale, dręczące uczucie niepokoju i lęku. Te uczucia są albo niezwykle intensywny lub nieproporcjonalne w stosunku do rzeczywistych problemów i niebezpieczeństw osoby codziennym życiu.

Zaburzenie jest definiowane jako uporczywego obaw codziennie lub prawie codziennie przez sześć miesięcy lub dłużej. W niektórych przypadkach, osoba z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi czuje się on zawsze był wojowniczy, nawet od dzieciństwa lub dorastania. W innych przypadkach, lęk może być wywołany przez kryzys lub okres stresu, takich jak utrata pracy, choroby rodziny lub śmierć krewnego. Chociaż kryzys w końcu odchodzi i stres mija, niewyjaśnione uczucie lęku może trwać miesiące lub lata.

Oprócz cierpi na stałe (lub non-stop), obawy i niepokoje, ludzie z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi mogą mieć niskie poczucie własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa, ponieważ widzą intencje lub wydarzenia ludzi w kategoriach negatywnych, lub doświadczają ich jako zastraszenia lub krytyczne. Objawy fizyczne mogą prowadzić ich do poszukiwania leczenia od lekarza podstawowej opieki, kardiolog, specjalista płuc lub gastroenterologa. Stres może nasilać lęk.

Eksperci uważają, że niektóre osoby z tym zaburzeniem mają genetyczne (dziedziczone) skłonności, aby go rozwinąć. Prawdopodobnie wynika z zaburzenia, jak wiele struktur mózgu komunikują się ze sobą, jak udaje im się reakcji strachu. Przekaźników chemicznych, kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i serotoniny, przesyłania sygnałów wzdłuż przewodów łączących regiony mózgu. Leki stosowane w leczeniu lęku wpływa na te chemikalia.

Około 3% do 8% ludzi w Europie uogólnione zaburzenie lękowe. Kobiety mają problem dwa razy częściej niż mężczyźni. Przeciętny dorosły pacjent najpierw szuka pomocy medycznej w wieku od 20 do 30 lat. Jednakże choroba może wystąpić w każdym wieku. Uogólnione zaburzenie lękowe również zdiagnozowano u dzieci, młodzieży i osób starszych. Choroba jest najczęściej zaburzenia lękowe dotykające osoby w wieku 65 lat i starszych.

Wszystkich chorób psychicznych, uogólnione zaburzenie lękowe jest najmniej prawdopodobne sam. Od 50% do 90% osób z zaburzeniami także co najmniej jeden inny problem, zazwyczaj napady paniki, fobia, depresja, dystymia (łagodniejsza forma depresji), alkoholizm lub inne formy uzależnienia.

Objawy

Być zdiagnozowane z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi, osoba musi mieć co najmniej trzy z następujących objawów:

 • Niepokój lub włączył się

 • Staje się zmęczony bardzo łatwo

 • Trudności z koncentracją i zapamiętywaniem (umysł gaśnie)

 • Drażliwość, crabby lub zrzędliwy

 • Mając napięte mięśnie

 • Masz problemy z zaśnięciem lub utrzymaniem ciągłości snu, czy nie czuje się wypoczęty po śnie

Osoby z uogólnionego zaburzenia lękowego może mieć szeroki zakres związanych z lękiem somatycznych, która może wydawać się objawów choroby serca, choroby układu oddechowego, chorób układu pokarmowego i innych chorób medycznych.

Diagnoza

Pierwszy może skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, jeśli podejrzewasz, objawy fizyczne są częścią choroby medycznych. Lekarz może zalecić wykonanie badań w celu wykrycia problemów medycznych. Jeśli wyniki są w normie, lekarz może poprosić o historii rodzinnej, historii jakiegokolwiek cierpienia psychiczne, niepokoje, obecnych i niedawnych stresów codziennego stosowania leków na receptę i bez recepty. Niektóre leki mogą powodować objawy lękowe. Następnie lekarz może skierować pacjenta do psychiatry do pielęgnacji.

Twój psychiatra zdiagnozuje uogólnionych zaburzeń lękowych na podstawie pełnej oceny psychiatrycznej, która obejmuje:

 • Z prośbą, by opisać swoje obawy, lęki i objawy związane z lękiem

 • Określenia, jak długo miałeś te objawy

 • Oceny, jak zmartwienie i niepokój wpłynęły na zdolność do normalnego funkcjonowania w domu, w pracy i społecznie

 • Sprawdzenie objawów inną chorobą psychiatryczną, które mogą być obecne w tym samym czasie, uogólnione zaburzenie lękowe. Objawy depresji są bardzo powszechne w kogoś z tym zaburzeniem.

Psychiatra może również zlecić badania diagnostyczne, w razie potrzeby, w celu sprawdzenia, choroby medycznych. To nie będzie konieczne, jeśli już zostały wykonane przez lekarza, który ci, o których mowa psychiatry.

Przewidywany czas trwania

Objawy zaburzeń lękowych uogólnionych może trwać wiele miesięcy, ale choroba może trwać dłużej (od wielu lat), zwłaszcza bez leczenia, z objawami występującymi w ciągu wielu lat.

Zapobieganie

Ponieważ stres jest normalną częścią życia, zwykle nie ma sposobu, aby zapobiec uogólnionych zaburzeń lękowych, w kogoś, kto jest podatny. Jednak, gdy zdiagnozowano różne zabiegi mogą skutecznie zmniejszyć objawy.

Leczenie

Jeśli uogólnione zaburzenie lękowe, najbardziej skuteczną metodą leczenia jest zwykle kombinacją leków i psychoterapii. Badania pokazują, że przy użyciu zarówno ma bardziej trwały pozytywny efekt niż tylko jeden z nich. Lekarz może również leczenia innych chorób, które mogą być co gorsza, takie jak problem medyczny lub depresji.

Być może trzeba spróbować więcej niż jedno podejście, zanim znajdziesz właściwy. Wiele różnych rodzajów leków może zmniejszyć lęk. Oto najczęstsze kategorie określone:

 • Leki przeciwdepresyjne - Pomimo nazwy, wiele z tych leków są bardzo skuteczne do niepokoju. Są lekami pierwszego rzutu dla zaburzeń lękowych, zwłaszcza gdy jest długotrwały lub gdy osoba jest również w depresji. Mogą one działać, ponieważ wpływają one na aktywność serotoniny, jeden z przekaźników chemicznych biorących udział w reakcji lękowych mózgu. Popularne selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takich jak fluoksetyna (Prozac), sertralina (Zoloft) i paroksetyna (Paxil) są powszechnie stosowane. Również starsze trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak nortryptylina (Aventyl, Pamelor) i imipramina (Tofranil), są skuteczne, ponieważ są nowsze leki wenlafaksyny (Effexor) i duloksetyny (Cymbalta). Ponieważ leki przeciwdepresyjne często trwać kilka tygodni do pracy, lekarz może przepisać szybko działającej benzodiazepiny do ulgi.

 • Benzodiazepiny - Ta grupa leków wpływa na inny przekaźnik chemiczny w pracy w systemie reakcji strachu w mózgu - kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Przykłady benzodiazepin są clonazepam (Klonopin), lorazepam (Ativan), diazepam (Valium) i alprazolamu (Xanax). Są one bardzo bezpieczne i często przynoszą szybką ulgę od objawów lęku. Ponieważ działa bezpośrednio, mogą one być określone podczas pierwszych tygodni leczenia, podczas gdy czeka na lek przeciwdepresyjny do chwycenia. Innym powodem, leki te są przepisywane przez stosunkowo krótki okres czasu, że korpus czasami przyzwyczaja się do efektu. Oznacza to, że benzodiazepiny mogą przewidzieć mniejszą ulgę w miarę upływu czasu. Jeśli trzeba przerwać przyjmowanie tych leków, należy to zrobić stopniowo, pod kierunkiem lekarza, ponieważ mogą wystąpić reakcje odstawienne.

 • Buspiron (buspar) - buspiron jest lek przeciwlękowy, które mogą być skuteczne dla uogólnionych zaburzeń lękowych. Jednakże, jest on stosowany znacznie rzadziej niż wymienione powyżej leki. Jak leki przeciwdepresyjne, to zwykle trwa od dwóch do trzech tygodni, aby rozpocząć pracę.

Psychoterapia
Szereg technik psychoterapeutycznych może być pomocne. Oto kilka przykładów:

 • Terapia poznawczo-behawioralna pomaga rozpoznać i zmienić nieracjonalnych wzorców myślenia i zachowania.

 • Lub psychodynamiczna psychoterapia zorientowana na wgląd pomaga zrozumieć historię za objawy. Na przykład, może stać się bardziej świadomi tego, jak zostały przeprowadzone w przeszłości obaw do dnia dzisiejszego. Ta wiedza może pomóc sprostać wyzwaniom, więcej pewnie teraz.

 • Psychoterapia interpersonalna może pomóc uporządkować lękowe-prowokowanie konfliktów w ważnych związkach i rozwiązać je bardziej efektywnie.

 • Ekspozycja i odczulanie jest behawioralna technika, który zapewnia wsparcie, dzięki czemu można zmierzyć specyficzny strach i go pokonać. Jest to szczególnie przydatne, gdy niepokój powoduje to uniknąć ważne zadania i obowiązki.

 • Zastosowana uczy ludzi relaks z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi, aby kontrolować swoje objawy za pomocą wyobraźni i kontroli mięśniowej. Techniki relaksacyjne, takie jak oddychania przeponowego, medytacji i wizualizacji, może złagodzić niektóre z bardziej uciążliwych objawów fizycznych.

 • Biofeedback wykorzystuje specjalne czujniki podłączone do skóry, aby uczyć ludzi z zaburzeń lękowych uogólnionych rozpoznać zmiany związane z lękiem w ich funkcji fizjologicznych np. tętno, temperatura skóry i napięcie mięśni. Wraz z upływem czasu i praktyce pacjentom dowiedzieć modyfikować te zmiany związane z lękiem i kontrolować efekt niepokój na cały organizm.

Twój terapeuta może łączyć żadnej z powyższych metod lub może omawiać inne - na przykład, medytacji, hipnozy lub ćwiczeń - z tobą tak, że podejście takie specyficzne problemy i potrzeby.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Skonsultować się z lekarzem, jeśli jesteś zaniepokojony ciężką niepokoju i lęku, w szczególności jeżeli:

 • Twoje niespokojne uczucia trwają od kilku miesięcy.

 • Czujesz, że nie można już kontrolować swoje uczucia niepokoju, a to sprawia, że ​​czujesz się bezradna i przerażona.

 • Twój stały lęk zakłóca relacji osobistych lub zdolność do normalnego funkcjonowania w domu, w szkole lub w pracy.

 • Masz problemy z koncentracją i zapamiętywaniem.

 • Masz problemy ze snem.

 • Występują niewyjaśnione objawy fizyczne, które mogą być związane z niepokoju.

Rokowanie

Ogólnie rzecz biorąc, perspektywy są dobre. Z odpowiedniego leczenia, około 50% pacjentów poprawa w ciągu 3 tygodni od rozpoczęcia leczenia, a 77% poprawę w ciągu 9 miesięcy.

Dodatkowe informacje

Europejski Towarzystwa Psychiatrycznego
1000 Wilson Blvd.
Suite 1825
Arlington, VA 22209-3901
Telefon: 703-907-7300
Numer bezpłatny: 1-888-357-7924
E-mail:
http://www.psych.org/

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego
Urząd Komunikacji
6001 wykonawczy Blvd.
Pokój 8184, MSC 9663
Bethesda, MD 20892-9663
Numer bezpłatny: 1-866-615-6464
TTY: 301-443-8431
Fax: 301-443-4279
E-mail:

Zaburzenia lękowe Association of America
8730 Georgia Ave.
Suite 600
Silver Spring, MD 20910
Telefon: 240-485-1001
Fax: 240-485-1035
http://www.adaa.org/