Cambler

Leczenia uogólnionego niepokoju

Możesz cierpieć z uogólnionego lęku zaburzenia (GAD), jeśli przejdziesz przez cały dzień martwi, napięta lub w trosce o zdrowie swojej rodziny, czy pracy, nawet jeśli wiesz, że nie ma żadnych oznak kłopotów.

Ktoś z GAD mogą mieć dobrą pracę, szczęśliwe małżeństwo i dobrze dostosowane dzieci, na przykład, ale martwi się ciągle to wszystko będzie się rozpadać. Taka osoba może nie pozwolić dzieciom iść na wycieczki szkolne, ponieważ obawiają się oni dostać porwany.

Stała niepokojące mogą zakłócać dnia na dzień funkcjonowania Gad cierpiących. Może mu towarzyszyć przewlekłych objawów fizycznych, takich jak bóle, drażliwość, zmęczenie, trudności w zasypianiu, pocenie się, nudności, zawroty głowy i częste wyjazdy do łazienki.

GAD jest zwykle przesadzone niepokojąca diagnoza, gdy trwa dłużej niż sześć miesięcy. GAD często występuje z innych zaburzeń lękowych, depresji i uzależnień. Choroby te muszą być traktowane.

Pierwszym etapem obróbki jest ustalenie, czy lękowe spowodowane przez choroby fizyczne, zaburzenia lękowe lub obu. Jeśli zaburzenie lękowe rozpoznania choroby współistniejące muszą być zidentyfikowane i konieczne może być opanowana przed zaburzenie lękowe można leczyć. Czasami kilka różnych zabiegów lub kombinacje zabiegów musi być próbowałem znaleźć taki, który działa. Jest to również ważne dla obróbki będzie kontynuowane przez wystarczający okres czasu. Leczenie może być psychoterapii lek lub połączenie.

Wyzwanie negatywnych myśli

Jednym z głównych sposobów, że pracownicy służby zdrowia w leczeniu GAD jest w terapii poznawczo-behawioralnej. Z tego zabiegu, terapeuta pomaga zidentyfikować i wyzwanie myśli i zachowań, które prowadzą osoby zatrzymane w stanie niepokojącego. Terapia pomaga zmienić zarówno wzorce myślenia, które wspierają obawy i sposób osoba reaguje na sytuacje lękowe prowokując. W ramach tej terapii, terapeuta może nauczyć podstawowych technik zarządzania stresem.

Regularne ćwiczenia pomagają zarządzać stresem. Niektórzy ludzie również korzystać z przystąpienia do samopomocy lub grupy wsparcia, aby pomóc w terapii poznawczo-behawioralnej.

Rozważyć leki

Leki pomagają kontrolować objawy GAD, ale nie należy go leczyć. Rodzaje leków stosowanych w leczeniu GAD obejmują leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe i beta-blokery. Leki przepisane przez GAD mogą mieć kłopotliwe skutki uboczne, dlatego tak ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem, gdy ich podjęcia. W pewnych przypadkach, działania niepożądane mogą przechodzić w pierwszym tygodniu do 10 dni. Jeśli skutki uboczne marudzić, Twój lekarz może włączyć leki.

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego oferuje te propozycje przyjmuje leki:

  • Zwrócić się do lekarza, aby opowiedzieć o skutkach i skutków ubocznych leku.

  • Należy poinformować lekarza o wszelkich alternatywnych metod leczenia lub over-the-counter leków, z których korzystasz.

  • Zapytaj lekarza, jak i kiedy należy przerwać leczenie. Niektóre leki nie należy nagle przerywać, ale należy zmniejszać powoli, pod kontrolą lekarza.

  • Współpracować z lekarzem, aby ustalić, który lek jest dla Ciebie i jakie dawki najlepiej.

  • Należy pamiętać, że niektóre leki są skuteczne tylko wtedy, gdy są brane regularnie i że objawy mogą się powtarzać, jeśli lek jest zatrzymany.

  • Nie należy przerywać przyjmowania leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.