Cambler

Leczenie schizofrenii co pracować

Wiemy bardzo dużo o tym, jak dbać o ludzi ze schizofrenią, ale często, że wiedza jest trudne do działania w. Niewystarczające zasoby i nieefektywny system ochrony zdrowia publicznego są częściowo odpowiedzialni, ale równie poważnym problemem jest to, że osoby cierpiące na schizofrenię nie konsekwentnie zainteresowania się ich leczenia. Zatrzymują się przy ich lekarstwa, przegap ich terminy i tracą kontakt z pracownikami służby zdrowia psychicznego i innych, którzy mogą im pomóc.

Ten brak zgodności z leczenia (lub przynależność do) znacznie zwiększa koszty opieki i ryzyko bezdomności i samobójstw. Jest ważną przyczyną nawrotu choroby prowadzące do hospitalizacji. W jednym z badań, osoby cierpiące na schizofrenię, którzy rzucili brać ich leki były prawie pięć razy bardziej narażone na nawrót choroby w ciągu pięciu lat. Nawet luki kilku dni zwiększa ryzyko hospitalizacji.

Większość ludzi ze schizofrenią zaniedbania lub uniknąć leczenia w pewnym momencie i do pewnego stopnia. Badanie prawie 8000 Medicaid pacjentów ze schizofrenią i chorobą afektywną dwubiegunową, że około jedna trzecia z nich zajęli leki przeciwpsychotyczne mniej niż 80% czasu. W innym badaniu, osoby cierpiące na schizofrenię poszedł bez ich leki średnio raz na trzy dni.

Problemem może być trudne do rozpoznania. Ludzie nie mogą powiedzieć lekarzom, kiedy nie biorą leków z obawy przed ich uczucia lub prowokując ich gniew. W eksperymencie zatrudniającej butelki pastylka wyposażony w elektroniczne urządzenie, które zostało wskazane, kiedy to został otwarty, naukowcy odkryli, że ponad połowa osób cierpiących na schizofrenię nie były zgodne z leczenia. W przypadku, gdyby po prostu liczone pigułki, odkryli oni tylko 25% leku nie jest używany, jak określono, i jeśli nie polega wyłącznie na podstawie raportów przez pacjenta tylko 3%.

Przyczyny problemu

Głównym powodem zaniedbywania leków jest brak wglądu w chorobę. Jedno z badań wykazało, że 32% osób ze schizofrenią byli nieświadomi jej skutków społecznych, a 22% nie widzi potrzeby leczenia. Wiele z nich jest w stanie rozpoznać, że mają chorobę, utratę wartości, która utrzymuje się nawet po udanym leczeniu psychoz. Mogą zdecydować, że nie wymaga leczenia z powodu wspaniałych urojenia, lub może obawiają się leczenia z powodu paranoidalne urojenia. Przegap ich spotkania z pracownikami służby zdrowia psychicznego, ponieważ są one wycofane i samodzielnie, lub odmówić spotkania, bo są podejrzliwi i nieufni. Czasami stają się przygnębiony i nadziei. Często nie pamiętają lub zebrać swoje myśli na tyle, by szukać i przyjąć pomoc. Nadużywania alkoholu i narkotyków przyczyniają się do problemu.


Rozwiązania

Osób może cierpieć z powodu niedopuszczalnych skutków ubocznych leków dawka jest zbyt wysoka lub biorą zły lek. Dawki muszą być dokładnie dostosowana, zwłaszcza do zminimalizowania akatyzja (trwałe), niepokój i inne zaburzenia ruchowe. Leki mogą być zmienione lub dodane nowe leki. Ludzie muszą być wielokrotnie zachęcani do zgłaszania skutków ubocznych, a nie po prostu nie używa narkotyków.

Dla ludzi, którzy zapominają wziąć swoich leków, pudełko na tabletki z codziennych przedziałów mogą być przydatne. Członkowie rodziny mogą pomóc wypełnić pole i monitorowanie osoby stosowanie leków. Testowanie leków we krwi lub w moczu jest niepraktyczne, ponieważ ludzie, którzy są niechętni do podejmowania ich lekarstwa będzie jeszcze bardziej niechętnie do przedstawienia takich testów.

Dawna rozwiązaniem jest wstrzyknięcie leku przeciwpsychotycznego domięśniowo w ramię lub pośladków co kilka tygodni do stopniowego wchłaniania. Technika nazywa depot (francuski dla "depozyt") leków. Oprócz kilku starszych leków przeciwpsychotycznych, lek risperidon drugiej generacji (Risperdal) jest obecnie dostępny w tej formie. Psychiatrów i lekarzy niekiedy waha oferować depotu leku, ponieważ nie może być szybko wycofane w przypadku kłopotliwych efektów ubocznych. Ludzie mogą nie chce stracić kontroli nad decyzjami o tym, kiedy wziąć lek.

Ale istnieją dowody, że te obawy są przesadzone. Kontrolowane badania wykazały, że stosowanie depot leków obniża nawrotów, w jednym z badań, od 42% do 27% w ciągu jednego roku, a w drugim, z 65% do 40% w ciągu dwóch lat. W badaniu 7 lat, że recenzja traktowania wszystkich ludzi w Finlandii w pierwszej hospitalizacji z powodu schizofrenii, szybkości rehospitalization wycięto przynajmniej w połowie na tych, biorąc zastrzyki depot. Depot leków ma również inne potencjalne korzyści. Dawka może być mniejsza, ponieważ lek nie musi przechodzić przez układ pokarmowy i wątrobę. Poziom we krwi waha się mniej. Ludzie, którzy regularnie otrzymują zastrzyki będą mieli okresowe kontakt z kimś, kto dba o nich. Jedno z badań wynika, że ​​osoby cierpiące na schizofrenię rzeczywiście wolą depot leków do standardowej podaniu doustnym.

Istnieje wiele sposobów, aby pomóc ludziom nadal na ich lekarstwa i trzymać swoje spotkania. I członkowie jego rodziny mogą być poinstruowani o skutki uboczne leków, zwłaszcza na potrzebę utrzymania biorąc lek, nawet jeśli przeciwpsychotycznym objawy psychotyczne łatwością. Przegląd badań kontrolowanych przez Cochrane koalicji stwierdził, że ten rodzaj edukacji zmniejszał częstość nawrotu choroby i hospitalizacji. Rozmowa motywująca i szkolenia w zakresie technik rozwiązywania problemów mogą być również użyteczne. Terapia poznawcza może pomóc ludziom badać rzeczywistość ich myśli i wrażenia, w celu odrzucenia błędnych interpretacji i fałszywych założeń, które prowadzą ich do leczenia zaniedbania. Metaanaliza 39 badań stwierdzono, że najbardziej udanych programów stosowane metody ukierunkowane specjalnie na potrzeby prowadzenia spotkań i brać leki.


Zachowania ciągłości

W literaturze na temat leczenia osób ze schizofrenią, "ciągłość opieki" stał nawracające kolej frazy, i to zrozumiałe, dlaczego. Badania pokazują, że ludzie są najbardziej narażone na ryzyko zaniechania leczenia, gdy nikt nie jest dostępny do prowadzenia ich w przejściach. Na przykład, często rezygnują i tracą kontakt z systemu ochrony zdrowia psychicznego, gdy opuszczają szpitala psychiatrycznego po epizodzie psychotycznym, a nie, aby utrzymać pierwsze spotkanie z terapeutą na zewnątrz.

Eksperci zalecają, że personel szpitala zaplanować pierwszy poza spotkanie w ciągu tygodnia, nie pacjent odwiedzić przychodni przed odprowadzeniem, w miarę możliwości, podać numer telefonu dla pacjenta zadzwonić w razie wystąpienia problemu, i wywołać poza lekarzem i pacjentem potem zobaczyć, czy pacjent pokazał.

Zaleca się również, że członkowie zespołu leczenia społeczność odwiedzić jednostkę w szpitalu przed wypisem, zapewnia mu z numerem telefonu, zadzwonić do osoby po zwolnieniu i ponownie przełożyć, jeśli on lub ona nie zdobywa pierwsze spotkanie. Jeśli to konieczne, mogą one również skontaktować się z krewnymi, zadzwoń nadzorowanego obiektu dzienną, lub odwiedzić osobę w domu lub grupowej domu. Jest to szczególnie przydatne, gdy niektóre z tych samych ludzi, którzy troszczą się o osoby w szpitalu, może również pracować z niego na zewnątrz.

Metaanalizy wykazały, że środki te są skuteczne, zwłaszcza przypomnienia telefoniczne, kontakty z poza klinicystów przed wypisem i instrukcja w szpitalu.

Innym podejściem do ciągłości opieki jest przypisanie menedżera przypadek, który koordynuje usługi i pomaga ludziom dostać to, czego potrzebują. Dziś, intensywne zarządzania sprawami obejmuje również dostarczenie bezpośrednio usługi. W asertywnego traktowania osób, forma intensywnego zarządzania sprawami, zespół tworzy długoterminowe zobowiązanie do poszczególnych pacjentów. Zespół 10 do 12 przyjmuje odpowiedzialność za około stu pacjentów, dotarcia do nich w ich domach i na ulicach, zachęcając ich, aby uzyskać leczenie nadużywania alkoholu i narkotyków, reagowanie w sytuacjach kryzysowych, radzenia sobie z kryzysami, nawet zamawiania i dostarczania leków i nadzorowanie ich stosowania. To stwierdzono, że asertywne leczenie społeczności zwiększa satysfakcję pacjentów i zmniejsza potrzebę hospitalizacji.

Przede wszystkim, ludzie są bardziej skłonni do pozostania w leczeniu, a otrzymasz informacje, które umożliwia leczenie będzie skuteczne, jeśli mają regularny kontakt z zaufanego lekarza, który oferuje współczucia, otuchy, zachęty i rady; wyjaśnia naturę zaburzenia; pomaga im uznać swoją rzeczywistość, i współpracuje z nimi i ich rodzinami w podejmowaniu decyzji.


Priorytety uzgadniające

Jedną z przeszkód na drodze do właściwej pielęgnacji osób z schizofrenią jest to, że ich priorytety i priorytety ich opiekunów zawodowych nie zawsze pokrywają się. Jedno z badań wykazało, że przedsiębiorstwa były skłonne zgodzić się z pacjentów z krewnymi, ale nie u siebie, zarówno o których potrzeby były najważniejsze i na temat pacjentów życzenia. Wszystkie trzy grupy dało pierwsze miejsce na objawy psychotyczne-halucynacje i urojenia. Ale w porównaniu do pacjentów, ich bliskich i lekarzy, traktowane jako działania niepożądane leku stosunkowo mało ważnego, jak i niezależne mieszkania o wiele ważniejsze. Członkowie rodziny byli bardziej zainteresowani niż pacjentów lub lekarzy o negatywnych objawów zwężenia-emocjonalne, apatia i brak reakcji, ograniczony mowy i wycofania społecznego.

Pacjentów, rodzin i lekarze zgodzili się bardziej na którym usługi były bardzo pomocne, w tym regularne lekarza terminy, informacje na temat tego zaburzenia, klas w celu poprawy umiejętności, takich jak zarządzanie pieniędzmi i leczenia nadużywania lub alkoholizmu narkotyków. Ale nawet tutaj nie było różnic. Lekarze zazwyczaj do wartości zarządzania przypadku kontroli objawów i leków zarządzanie więcej niż pacjenci zrobili. Pacjenci i ich krewni położyć większy nacisk na wsparcie społecznej, mieszkalnictwa i usług medycznych.

Ważniejsze, różnych pacjentów różne priorytety, a różnice z jednego pacjenta na następne były większe niż ich sporów z krewnymi i klinicystów. To odkrycie potwierdza znaczenie zrozumienia życzenia i nadzieje każdego pacjenta ze schizofrenią., Odpowiadając na tę potrzebę, lekarz, który może twierdzić znajomości pacjenta może pomóc zapewnić, że leczenie będzie kontynuowane mimo wszystkich przeszkód.

Referencje

. Amador XF, i in I Am Not Chorych, nie potrzebuję pomocy: pomoc Poważnie chory psychicznie Zebrane Treatment. Vida Press, 2000.