Cambler

Dlaczego tak wielu schizofreników palić?

Aż o 75 procent do 90 procent osób z rozpoznaniem schizofrenii dymu. To trzy razy tempo palenia w populacji ogólnej. W porównaniu z innymi palaczy, osoby cierpiące na schizofrenię często również palę częściej i wdychać głębiej.

Co tu się dzieje? Naukowcy uważają, nikotyny w dymie tytoniowym może czasowo ograniczyć niektóre objawy schizofrenii. Osoby z chorobą może nie być świadomy, dlaczego są one tak określone, aby papierosów. Ale przez palenie, są faktycznie własny medicating. Niestety, są one również zwiększenie ich ryzyko zachorowania na raka, choroby serca, udar mózgu, choroby płuc i przedwczesną śmierć.

Wyciąć te aż 60 procent zagrożeń dla zdrowia przez w przypadku chorób układu krążenia, rzucenie palenia jest niezbędna. Dlatego Niedawny artykuł w czasopiśmie Przegląd Uzależnień jest takie dobre wieści. Opiera się na ośmiu poprzednich badaniach, autorzy stwierdzili, że rzucenie palenia o strategie, jak również pracował dla osób z ciężką chorobą psychiczną, jak dla całej populacji. Gdy choroba psychiczna była dobrze zarządzana, rezygnując papierosy również nie sprawiają objawy pochodni spod kontroli.

Chodzi o mózgu

Naukowcy wciąż badają, w jaki nikotyna i schizofrenia może być związane. Mózg składa się z kilku rodzajów receptorów sprzężonych z białkami na powierzchni komórek, które odbierają komunikaty chemicznych. Nikotyna wiąże się do tego samego typu receptorów jako produkt o nazwie acetylocholiny w mózgu. Mózg ten chemiczny wpływa pamięć, uwagę, koncentrację i samopoczucie. Receptory nikotyny wpływa także poziom dopaminy i glutaminianu, dwóch innych ważnych substancji chemicznych mózgu. Nierównowaga w tych substancji jest jednak zachodzi w schizofrenii.

Kiedy ludzie z dymem schizofrenii, nikotyna przywiązuje do jej receptorów. To może pomóc dostać się do mózgu substancje chemiczne lepszej równowagi, i które mogą pomóc mózg działa bardziej płynnie. W rezultacie pamięć, uczenie, uwagi i myślenia prędkość może poprawić. Objawy negatywne, takie jak brak motywacji i zainteresowania, może również zmniejszyć. Takie zmiany są krótkotrwałe, ale i mózg szybko dostosowuje się do poziomu nikotyny. Dlatego właśnie nikotyna patch nie ma taki sam efekt jak palenie papierosów przerywanej.

Chemia mózgu nie jest cała historia. Czynniki społeczne odgrywają rolę w paleniu, jak również. Kiedy jesteś w pobliżu innych palaczy, aż korci, żeby przyłączyć Niektóre osoby cierpiące na schizofrenię popada w nałóg w programie dnia, szpitalu lub domu dziecka.

Gasząc palenie

Badania pokazują, że lekarze nie ostrzec ludzi ze schizofrenią o zagrożeniach wynikających z palenia się tak, jak innych pacjentów. Jednak ludzie ze schizofrenią mają 1,5 czas większe ryzyko przedwczesnej śmierci niż bez tej choroby. Ich średnia długość życia jest zmniejszona o 20 do 30 lat w porównaniu z populacją ogólną. Palenia odgrywa dużą rolę w tym ryzyka. To trwa ostry piętno na ciele. I trudno na portfel też. Jeśli jesteś na napięty budżet, uzyskując papierosy może oznaczać skimping żywności lub opieki medycznej.

Dwa główne narzędzia, które pomogą z rzucenia palenia są doradztwo i leki. Badania pokazują, że oba podejścia mogą być pomocne dla osób cierpiących na schizofrenię.

Kiedy palacze najpierw zamknąć, mogą wystąpić objawy odstawienia, jak organizm przyzwyczaja się do życia bez nikotyny. Te objawy, takie jak zawroty głowy, niepokój, drażliwość, zaburzenia snu, bóle głowy, i są zatrudnieni na czas określony, ale nieprzyjemne. I mogą być gorsze od średniej dla osób ze schizofrenią. Leki mogą pomóc ludziom przejść przez ten trudny etap. Opcje obejmują produkty nikotyny, takich jak plastry i gumy, a nie nikotyny leki, takie jak bupropion. Lekarz może także mieć oko na odpowiedzi na leki przeciwpsychotyczne w tym czasie. Palenie często sprawia takie leki mniej skuteczne. Tak miły korzyści z boku, może być w stanie zmniejszyć dawkę leków przeciwpsychotycznych po rzuceniu palenia. Jednak zmieniając leki powinny być sądzony tylko przepisuje wraz z Twoim lekarzem.

Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ale jest to możliwe. Jeśli masz zamiar rzucić, należy poprosić lekarza o najlepsze podejście dla Ciebie.