Cambler

Czego oczekiwać od leków przeciwpsychotycznych na schizofrenię

Jeśli walka z objawami schizofrenii, leki przeciwpsychotyczne mogą pomóc. Leki przeciwpsychotyczne, takie jak haloperidol (Haldol), risperidon (Risperdal) i olanzapina (Zyprexa), wśród wielu innych, są podstawowym leczenia schizofrenii. Mogą być bardzo skuteczne w zmniejszaniu objawów i poprawy zdolności do zarządzania choroby. Ale co można się spodziewać po rozpoczęciu przyjmowania leków? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poruszać się leczenie.

Leki przeciwpsychotyczne trwać do sześciu tygodni, aby pracować.

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że leki na schizofrenię nie może kontrolować objawy od razu. Ale to nie znaczy, że lek nie jest dla Ciebie. Zazwyczaj, uczucia pobudzenia ustępują w ciągu kilku dni do tygodnia od rozpoczęcia leczenia. Halucynacje i urojenia zwykle poprawić zwłaszcza w ciągu kilku tygodni. Ale cierpliwość. Przeciętnie, trwa sześć tygodni na sobie znaczne korzyści z leków przeciwpsychotycznych. Jeśli nie zauważysz znaczącą redukcję objawów o sześć tygodni, porozmawiaj z lekarzem.

Twój organizm musi się przystosować.

Jak w przypadku większości leków, może to zająć trochę czasu dla swojego ciała, aby przyzwyczaić się do leków przeciwpsychotycznych. Niektórzy ludzie doświadczają w tym pewne efekty uboczne-senność, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, szybkie bicie serca, sztywność mięśni, niepokój, suchość w ustach, i wysypki skórne, kiedy zaczynają ich podjęcia. Chociaż większość z tych działań niepożądanych odejść po kilku dniach, inne skutki uboczne nie mogą zniknąć:

  • Leki przeciwpsychotyczne mogą prowadzić do poważnego przyrostu masy ciała, zwiększając ryzyko wystąpienia cukrzycy, wysokiego poziomu cholesterolu i chorób serca. Aby pomóc w zwalczaniu tych zagrożeń, postaraj zdrowych zmian w stylu życia. Na przykład, jak dostosować się do przyjmowania leków i są w stanie lepiej zaplanować swój dzień, ustawić prosty cel na spacer przez 30 minut dziennie. I upewnij się, że waga, cukru we krwi, i cholesterolu poziomy są regularnie monitorowane przez lekarza.

  • Niektóre leki mogą również powodować działania niepożądane związane z ruchów fizycznych, takich jak drżenie i skurcze mięśni. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wystąpią takie działania niepożądane, które mogą być zwolnione przez dostosowanie leki. Nie wolno przerywać stosowania leków na własną rękę.

Prób i błędów może być częścią leczenia.

Lek, który działa na jedną osobę z schizofrenią może nie działać na innym. Będzie prawdopodobnie wymagać kilku prób, kiedy lekarz przed znaleźć plan leczenia, który jest odpowiedni dla Ciebie. Aby pomóc, ściśle współpracować z lekarzem. Weź leki zgodnie z zaleceniami lekarza, spotkać się z lekarzem, do kontynuacji spotkań i być szczery o swoich objawach i uczuć. Należy także pamiętać, aby poinformować lekarza o inne leki, które bierzesz. Wraz z wejściem, lekarz może lepiej dostosować dawkę lub rodzaj leków, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie najlepsze dla Ciebie.

Poprawić swój sukces: Ustaw przypomnienia.

Badania pokazują, że około 40 do 50 procent ludzi ze schizofrenią nie przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli jesteś po prostu się do zwyczaju podejmowania codziennie leki, uniknąć zapominając dawkę ustawiając kilka przypomnień.
Spróbuj tych porad:

  • Ustawić alarm dzienny na dobę lub telefonu komórkowego, aby ostrzegać, gdy nadszedł czas, aby zabrać swoje leki.

  • Poprosić kogoś bliskiego, aby dać połączenia każdego dnia, aby pamiętać.

  • Wypełnij pola pigułki z przegródkami na każdy dzień tygodnia.

  • Napisz notatkę i trzymać go na lustrze w łazience.

Jeśli nadal trudno jest śledzić rozkład dnia leczenia, należy poprosić lekarza o opcji długo działających leków. Nazywana jest również iniekcje depot, są one przygotowane leki przeciwpsychotyczne, które są podane na drodze iniekcji raz lub dwa razy w miesiącu. Działają one przez powolne uwalnianie leku w ciele w czasie.

Jest to niezbędne, aby stosować się do planu.

Zawrzeć umowę z siebie i swojego lekarza. Nieważne co, pobyt na leki planu, nawet jeśli czujesz się dobrze. Badania pokazują, że nie przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami może narazić Cię na duże ryzyko nawrotów i hospitalizacji. Jeśli masz wątpliwości co do tego leku, należy zawsze porozmawiać z lekarzem.