Cambler

Alkoholizm i jego rodziny

Jeśli masz rodzica, dziadka lub innego bliskiego krewnego z alkoholizmem, możesz mieć problemy z alkoholem w dół drogi. Wiele badań dzieci alkoholików wykazały, że są one około cztery razy bardziej narażone na rozwój problemów alkoholowych, mówi, National Institute on Alcohol nadużyć i alkoholizm (NIAAA).

Ale alkoholizm nie jest określona wyłącznie przez geny dziedziczą. W rzeczywistości, więcej niż połowa dzieci alkoholików nie stają się alkoholikami. Wiele czynników wpływa na ryzyko rozwoju alkoholizmu. Należą do nich, jak twoi rodzice cię, przyjaciółmi, podniesiony stres poziom i jak alkohol jest dostępny.

Wiedząc, że jesteś w grupie ryzyka jest ważne, jednak, bo można podjąć kroki, aby chronić siebie.

Niektóre objawy

Według NIAAA alkoholizm jest chorobą, która zawiera cztery następujące objawy:

1. Pragnienie-silna potrzeba lub chęć do picia

2. Utrata kontroli, nie jest w stanie przestać pić

3. Fizyczne objawy uzależnienia-odstawienia, takie jak nudności, pocenie się, drżenie i niepokój, kiedy przestać pić

4. Tolerancję konieczność picia większej ilości alkoholu w czasie

Co zrobić

Jeśli martwisz się, że historia twojej rodziny z problemem alkoholowym lub swoim niespokojnym życiu rodzinnym stawia Cię na ryzyko stania się alkoholikiem, oto kilka kroków od NIAAA, które pomogą zapobiec:

  • Należy unikać picia alkoholu przez nieletnich. Ryzyko alkoholizmu jest wyższa, jeśli zaczniesz pić w młodym wieku. Wynika to z dwóch czynników społecznych i genów.

  • Pić umiarkowanie jako dorosły. Jeśli masz w rodzinie alkoholizmu, jesteś na większe ryzyko uzależnienia od alkoholu. Należy zbliżyć nawet umiarkowane picie ostrożnie, bo może się okazać, że trudno jest zatrzymać się na tym poziomie.

Szukać pomocy

Jeśli twoja rodzina ma problemy z alkoholem i obawiasz pozycji może być w ten sposób, jak również porozmawiać z lekarzem lub substancją nadużycie doradcą. Mogą one zalecane grup lub organizacji wsparcia.

Jeśli jesteś już dorosły, który zaczął pić, lekarz może ocenić swoje picie. Może on powiedzieć, czy trzeba cofać i doradzić, jak się do tego zabrać.