Cambler

6 sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze, jeśli masz ADHD

"Nigdy nie sklep spożywczy, kiedy jesteś głodny." Prawdopodobnie słyszeliście, że doradztwo tysiąc razy, i wiesz dokładnie, co to znaczy. Jeśli twój brzuch jest za, masz większe szanse, aby kupić rzeczy, których nie potrzebujesz i przepłacać. Gdy masz ADHD, jest podobna zasada: Nigdy nie kupowac gdy czujesz impulsywny. Jeśli ADHD jest za, masz większe szanse, aby impulsowych zakupów, że biust budżetu.

Na szczęście, jeśli wydatki na impuls jest problemem, uznając ryzyko to połowa sukcesu. Niektóre planowanie z wyprzedzeniem i kilka prostych strategii może pomóc Ci resztę way.Here jest jak przełamać "wydać teraz, później żałować" cykl:

1. Poznaj swojego wroga.

Przed dokonaniem zakupu, należy zadać sobie trzy pytania: Czy mam zamiar kupić to przed wyjściem z domu i usiadł na moim komputerze? Jest to część mojego budżetu? Czy naprawdę potrzebny? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi "nie", to jest impuls zakupu. Odejść.

2. Tworzenie budżetu.

Oto jak to zrobić:

  • Zapisz swój całkowity dochód miesięczny.

  • Wybierz procent do zapisania każdego miesiąca, nawet jeśli jest to tylko niewielka ilość, i ustawić to na bok.

  • Odejmij swoje miesięczne wydatki stałe. Należą do nich kredytu lub czynsz, opłaty i samochodów oraz kablową rachunek. Również odjąć koszty zmienne, takie jak artykuły spożywcze i benzyny. Nie zapomnij podać rachunki miesięczne składki wobec rocznych lub kwartalnych, jak ubezpieczenie samochodu i podatek od nieruchomości.

  • Oszacować, ile wydajesz miesięcznie na wydatki okazjonalne. Koszty są okolicznościowe prezenty, rozrywki i rachunki medyczne, aby wymienić tylko kilka. Odjąć tę kwotę.

  • Jeśli masz coś w lewo, odłożyć połowę na wypadek sytuacji awaryjnych.

  • Pozostała połowa max powinien spędzić co miesiąc na nieprzewidzianych w budżecie pozycji. Dla wielu ludzi, że kwota jest blisko 5€ i po prostu robi matematyki jest kontrola zgodności.

3. Ciąć wydatki.

Jeśli wiatr się z nie resztki pieniędzy, a nawet gorzej, ujemne saldo-wrócić przez budżet. Szukać stałych wydatków można wyeliminować i zmienne te można zmniejszyć.

4. Umieścić na hamulce.

Utrudnić spędzić kaprysu. Zostaw swoje karty kredytowe, karty bankomatowej i książeczkę czekową w domu. Jeśli musisz zapłacić za budżecie pozycji w ten sposób, należy wykonać tylko niezbędne kartę lub sprawdzić jeden.

5. Uważaj na sprzedaży.

To nie jest okazja, jeśli jest to coś, czego nie trzeba w pierwszej kolejności. Nawet jeśli jest to element, który trzeba pamiętać, że cena sprzedaży nie zawsze jest najlepsza cena. Można znaleźć niższą cenę niż na sprzedaży produktu generycznego w sklepie lub rabat.

6. Śledzić swoje wydatki.

Zachować bieżące podsumowania pieniędzy i pieniądze w. Carry mały notebook lub użyj osobistego urządzenia elektronicznego do rejestrowania każdego zakupu jak najszybciej zrobić. Faktycznie widząc numery i porównując je z budżetu pomaga utrzymać ograniczenia w centrum uwagi. Początkowo, może być zaskoczony, aby zobaczyć, jak impulsywny wydatki dodaje się. Ale niedługo będziesz gratulując sobie na ile postęp zrobiłeś.