Cambler

Znalezienie odpowiedniego programu rehabilitacji dla uzależnień

Największy mit o rehabilitacji narkotyków i alkoholu jest to, że leczenie nie działa. I wierząc, że mit może być jednym z powodów, że znalezienie odpowiedniego programu rehabilitacji wydaje się tak trudne. Według National Institute on Drug Abuse, z 23,2 mln ludzi, którzy potrzebują leczenia alkoholu lub narkotyków, tylko 3,9 mln, aby go w zakładzie rehabilitacji.

Kolejny mit, który utrzymuje się mimo przytłaczających dowodów, że uzależnienie jest po prostu kwestia wyboru. Prawdą jest, uzależnienie od leku i alkoholu uzależnienie są przewlekłe choroby, które mogą być traktowane jako z powodzeniem od wielu innych chorób przewlekłych, w tym nadciśnienie, astma, i cukrzycy.

Skąd wiesz, że jeśli potrzebne jest leczenie?

Chociaż może nie miałem wyboru, kiedy pierwszy zaczął używać narkotyków lub alkoholu, po tym, gdy te leki faktycznie zmienić strukturę mózgu. Gdy masz chorobę uzależnienia, chęć do używania substancji uzależniających staje się tak potężny, że można nadal używać go bez uwzględnienia skutków.

Trzeba poprosić o pomoc, jeśli nadal używać narkotyków lub alkoholu, mimo problemów z Twojego zdrowia, pracy lub edukacji lub relacji. Kolejny znak ostrzegawczy, że potrzebuje więcej narkotyków lub alkoholu, aby uzyskać ten sam efekt przyjemne jak po raz pierwszy zaczął używać tych substancji.

Znalezienie odpowiedniego programu rehabilitacji

Rehabilitacja nie jest jeden rozmiar dla wszystkich rozwiązanie. Aby odnieść sukces, program leczenia musi dotyczyć medycznych, psychologicznych i społecznych elementów, które są częścią tej choroby. Czynniki te mogą mieć wpływ na leczenie:

 • Twój wiek

 • Nadużywanie substancji jesteś

 • Twoja płeć

 • Twoje problemy zdrowotne

 • Twoje zdrowie psychiczne

 • Twoja sytuacja finansowa

 • Twoje wsparcie społeczne

Gdzie udać się po pomoc

Pierwszym krokiem jest przyznanie, że masz problem i potrzebujesz pomocy. Kolejnym jest przyjmowanie, że leczenie wymaga czasu. Krótkoterminowe, jednorazowe zabiegi rzadko są skuteczne. Najlepsze programy leczenia oferują wiele usług przez dłuższy okres czasu. Badania pokazują, że coś nie mniej niż 90 dni nie jest wystarczająco długi.

Oto środki, które można wykorzystać do podjęcia kolejnych kroków:

 • Twój lekarz może być w stanie zadbać o swoje najpilniejsze potrzeby i pomóc znaleźć program rehabilitacji.

 • Miejsca pracy, które sponsorują programy pomocy pracownik może oferować doradztwo i skierowania na leczenie narkotyków i alkoholu.

 • Uzależnienia i zdrowie psychiczne usługa administracja może pomóc znaleźć narkotyków i alkoholu z najbliższym centrum rehabilitacji w www.findtreatment.samhsa.gov lub dzwoniąc pod numer 800-662-HELP. Lokator wymienia ponad 11.000 programów leczenia.

 • Europejska Akademia Addiction Psychiatry w www.aaap.org i Europejska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w www.aacap.org oba mają lekarzy narzędzi poszukiwacza, które pomogą Ci znaleźć uzależnień specjalisty.

 • Narodowy Sojusz na chorobie psychicznej w www.nami.org i Mental Health Europe w www.mentalhealthamerica.net są organizacje wsparcia z rozdziałów w całym kraju, gdzie doradztwo i skierowania są dostępne.

 • Krajowa Rada na alkoholizm i uzależnienie od narkotyków w www.ncadd.org oferuje wsparcie i 24-godzinny serwis polecający na 800-NCA-CALL.

Jeśli czujesz się bezsilni wobec alkoholu lub narkotyków, walczysz z przewlekłą chorobę i potrzebujesz pomocy. Leczenie działa, ale jest procesem trwającym całe życie. Znalezienie odpowiedniego programu rehabilitacji może pomóc rozpocząć zajęcia indywidualne potrzeby i celować medycznych, emocjonalnych i społecznych składników swojego uzależnienia.