Cambler

Zdrowie psychiczne nieszczęścia podnieść kursy na receptę nadużycia środek przeciwbólowy

Młodzieży i dorosłych z zaburzeniami zdrowia psychicznego, są narażeni na zwiększone ryzyko długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych presciption takich jak Vicodin i Oxycontin, według nowego badania.

Naukowcy przebadali dane z ponad 62.000 młodych ludzi, w wieku od 13 do 24, w Europie zachodniej, środkowo-zachodnich i południowo-zachodnich. Osoby z zaburzeniami psychicznymi częściej przepisywać opioidów w przewlekłym bólu i 2,4 razy bardziej narażone na długoterminowe użytkowników opioidów niż osoby bez zaburzeń zdrowia psychicznego.

Długotrwałe stosowanie opioidów było bardziej powszechne wśród mężczyzn, starszej młodzieży i tych, którzy mieszkali w biednych społecznościach z kilku białych mieszkańców.

Długotrwałe stosowanie zostało zdefiniowane jako stosując opioidy na więcej niż 90 dni w ciągu sześciu miesięcy, bez przerwy w użyciu więcej niż 30 dni.

Nauka pojawiać 06 czerwca w czasopiśmie Journal of Adolescent Health.

"Istnieje wiele powodów, młodzieży i młodych dorosłych z problemami zdrowia psychicznego są bardziej narażone na długoterminowe użytkowników opioidów," autor badania, dr Laura Richardson, z Seattle Children Research Institute i University of Washington, powiedział w wszczęcia News Release. " Depresja i lęk może zwiększać objawy bólowe i prowadzić do dłuższego leczenia, a lekarze mogą zobaczyć pacjentów z depresją jako bardziej zmartwiony i może być skłonny do leczenia objawów bólowych w dłuższym okresie czasu. "

W ciągu ostatnich dwóch dekad nastąpił znaczny wzrost długotrwałego stosowania i nadużywania leków przeciwbólowych opioidów w Europie, a opioidy na receptę stanowią prawie 87 procent nadużywania leków na receptę wśród uczniów szkół średnich, według informacji prasowej.

Więcej informacji

US National Institute on Drug Abuse ma więcej o nadużycia środek przeciwbólowy.