Cambler

Leki do leczenia pęcherza nadreaktywnego

Wiele osób bierze leki w leczeniu pęcherza nadreaktywnego (OAB) z wielkim sukcesem. Ale niektóre odkładać widząc się z lekarzem w celu uzyskania recepty, które mogą przynieść ulgę. A jeszcze inni, którzy rozpoczynają leki zatrzymać, nigdy się w pełni wykorzystać. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz się w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących leków na OAB.

W ostatnich badaniach naukowcy zapytał ponad 1300 pacjentów OAB który przestał brać ich leki o ich przyczynie zatrzymania. Prawie połowa mówi lek nie pomoże jak się spodziewali. W rzeczywistości, podczas gdy leki często może zmniejszyć wyciek moczu lub ekstremalne pragnienia oddania moczu, nie może powstrzymać ich całkowicie. Skutki uboczne, takie jak suchość w ustach, zaparcia, i oczy sucho może również wystąpić.

Mając realistyczne oczekiwania jest kluczem do sukcesu. Łączenie leków z nondrug zabiegów, takich jak łazienki i zaplanowanych przerw mięśni miednicy ćwiczenia-może wzmocnić skuteczność. Jeśli leki wciąż nie poprawia objawy lub jeśli powoduje uciążliwe skutki uboczne, inny lek może działać lepiej dla Ciebie. Na szczęście, istnieje kilka rodzajów leków dostępnych w leczeniu OAB. Pamiętaj, aby omówić je z lekarzem przed przerwaniem jakiegokolwiek leku.

Antymuskarynowych

Leki te (znane również jako anticholingerics) są leki pierwszego wyboru w leczeniu OAB. Są to:

 • Daryfenacyna (Enablex)

 • Festerodine (Toviaz)

 • Oksybutyninie (Ditropan, Ditropan XL, Oxytrol, Gelnique)

 • Solifenacynę (Vesicare)

 • Tolterodyna (Detrol, Detrol LA)

 • Trospium (Sanctura, Sanctura XR)

Leki z tej grupy zmniejszają objawy OAB poprzez rozluźnienie mięśni gładkich pęcherza moczowego. Każdy z nich może być stosowany doustnie. Ponadto oksybutyninie sprzedawany jest w postaci żelu i plastra. Najczęstszym skutkiem ubocznym antymuskarynowych jest suchość w jamie ustnej, które dotyka blisko jedną trzecią ludzi, którzy biorą narkotyki. Inne możliwe działania niepożądane to zaparcia, suchość oczu, zaburzenia widzenia i problemy z opróżnianiem pęcherza.

Inne leki

Jeśli przeciwmuskarynowe nie działają dobrze dla Ciebie, lekarz może przepisać inne leki, takie jak:

 • Duloksetyny. To jest lek przeciwdepresyjny, który może zmniejszyć objawy OAB. Blokuje ona dwa ciała chemia-serotoniny i noradrenaliny, które wpływają na czynność pęcherza moczowego.

 • Desmopresyna. Jest antydiuretyczne, lek, który obniża wydzielanie moczu. To może zmniejszyć budzi w nocy, aby oddać mocz. Jest też ograniczone dowody, że to może pomóc dzienne OAB.

 • Estrogenem. U kobiet, tkanki pochwy i cewki moczowej dotyczy niskie poziomy estrogenów po menopauzie. Tkanki stają się cienkie i łatwo podrażniona. I to podrażnienie, z kolei, może pogorszyć objawy OAB. Miejscowe estrogeny stosowane w pochwie przyczynia się niektóre kobiety.

 • Imipramina. Ten lek przeciwdepresyjny zmniejsza produkcję moczu i może zmniejszyć nocne oddawanie moczu. Jednakże, może to powodować niepożądane efekty, takie jak zaburzenia snu, utrata apetytu, i ból brzucha. Dodatkowo, istnieje małe ryzyko bardziej poważne skutki uboczne, w tym problemów związanych z sercem i zwiększenia myśli samobójcze. W rezultacie, imipramina zazwyczaj nie jest zalecana dla OAB ile inne leki wypróbowano bez powodzenia.

 • Iniekcji toksyny botulinowej. Botox w pęcherzu są badane w leczeniu OAB. Zastrzyki zatrzymać nadmierne skurcze mięśni pęcherza moczowego. Badania na tym podejściu jest w toku.