Cambler

Kogo widzisz na leczenie?

Aby uzyskać pomoc na nietrzymanie moczu, lekarzem podstawowej opieki jest dobrym miejscem, aby rozpocząć. Ale nie wszyscy lekarze posiadają niezbędną zainteresowania lub doświadczenia. Jeśli lekarz wydaje w stanie pomóc, szukaj dalej. Istnieje kilka rodzajów służby zdrowia i kilku rodzajów klinik, którzy pracują z osobami z tych chorób.

Urogynecologists

Są ginekolodzy, którzy wzięli dodatkowe szkolenia w problemów dotykających kobiety pęcherza moczowego i miednicy - w tym nietrzymanie moczu i kału lub wypadnięcia. Sprawdź swój stan na listę na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Urogynecologic. Specjalnością jest również znany jako Kobieta miednicy Medycyny i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Urolodzy

Te lekarze traktują systemy moczowych zarówno kobiet i mężczyzn, jak i męskie organy rozrodcze. Strona internetowa Europejskiego Stowarzyszenia Urologicznego ma lekarza lokalizatora.

Gastroenterologii i jelita chirurdzy

Lekarze mają szkolenia w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, w tym nietrzymania stolca. Jeśli masz biegunkę lub objawy trawienne oprócz moczu, zacznij gastroenterologa, szczególnie, jeśli nie wiadomo, poród lub inny uraz uraz zwieracza. Kilka organizacji oferuje lekarz lokalizatory.

Ponownie, należy pamiętać, że nie wszystkie gastroenterologii dały ten problem dużo uwagi. W artykule wstępnym w czasopiśmie Gastroenterology, jeden wybitny lekarz skarcił swych kolegów za zaniedbywanie nietrzymania stolca.

Jelita grubego chirurg powinien być przygotowany do zaoferowania szereg chirurgicznych i nonsurgical opcji leczenia. Europejskie Towarzystwo Chirurgów Koloproktologii ma katalog członków.

Laboratoria fizjologia odbytu

Prowadzone przez lekarzy i wyposażone, aby ocenić nietrzymania stolca, urządzenia te znajdują się często w oddziałach szpitalnych specjalizujących się w zaburzeniach motoryki jelit, zaburzeń czynnościowych lub (najprawdopodobniej gastroenterologii, chirurgii, lub działów uroginekologii), jak również w niektórych prywatnych praktyk.

Zaburzenia miednicy centra

Niektóre szpitale opracowały kliniki zapewniają one-stop shopping do oceny i leczenia wielu chorób miednicy piętrze, w tym nietrzymanie moczu i kału. Kliniki te mogą łączyć wiedzę z wielu specjalistów, w tym urogynecologists, chirurgów, urologów jelita grubego, gastroenterologów, neurologów, physiatrists (lekarzy, którzy zajmują się problemami i mięśni szkieletowych i rehabilitacji) oraz fizjoterapeutów.

Specjaliści Biofeedback

Pracowników służby zdrowia, którzy praktykują tę technikę m.in. pielęgniarek i fizjoterapeutów lub zawodowych. Poszukać kogoś z doświadczeniem w treningu pęcherza moczowego lub jelita grubego. Zacząć od pytania lekarza prowadzącego swoją moczu, lub skontaktuj się z Biofeedback Certification Institute of Europe.

Miednicy fizjoterapeutów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w nauce w celu wzmocnienia i kontroli mięśni dna miednicy i korzystać z innych strategii zachowań, aby utrzymać wstrzemięźliwość, rosnąca liczba fizjoterapeutów specjalizują się w tej dziedzinie i zostały poddane zaawansowane szkolenia zarobić Certificate of Achievement z miednicy Physical Therapy. Zapytaj swojego lekarza o skierowanie, lub skontaktować się z Europejskim Stowarzyszeniu fizykoterapii.

Specjaliści Pielęgniarka

Jeśli masz problemy skórne związane z nietrzymaniem moczu lub jeśli nie udało się znaleźć akceptowalne sposoby zarządzania swoją moczu, specjalista w moczu lub stomii pielęgniarstwa oferuje praktyczne porady. Skontaktuj się z ran, stomii i wstrzemięźliwości Nurses Society.