Cambler

Jak często należy oddawać mocz?

Większość dorosłych mocz 06:56 razy dziennie. Ale niektóre choroby zdrowia może wysłać cię w poszukiwaniu łazienki 10, 20, a nawet 30 lub więcej razy dziennie. I który może poważnie kurcze zdolność do zrobienia czegoś innego. Nieważne, czy jesteś na spotkaniu biznesowym, w filmie lub w samochodzie z rodziną, jesteś zawsze myśli o swoim następnym łazienka przerwie.

Dwa pęcherzowe choroby, które często powodują częste oddawanie moczu są śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC) oraz nadreaktywnego pęcherza. Na szczęście, obydwie choroby można leczyć. Najpierw jednak trzeba przyznać, że masz problem medyczny i szukać pomocy dla niego. Oto kilka tip-off, że być może nadszedł czas, aby udać się do lekarza.

Czas, aby umówić się na spotkanie?

Jesteś częściej niż zwykle oddawanie moczu, jeśli:

  • Mocz osiem lub więcej razy w ciągu 24 godzin, albo

  • Dostać się do oddania moczu dwa lub więcej razy w ciągu nocy

Problem może być o wiele więcej niż niewielki kłopot. Jeśli mocz zbyt często w ciągu dnia, można przegapić rzeczy, które chcesz zrobić, bo jesteś zawsze w łazience lub boi się wędrować zbyt daleko od toalety. Jeśli zbyt często oddawać mocz w nocy, nie może spać spokojnie. Twoi bliscy wpływają też kiedy tylko zatrzymać samochód, cofać się na działaniach, lub wielokrotnie wstawać w nocy.

Jeśli wizyty w łazience kontrolują swoje życie, nadszedł czas, aby porozmawiać z lekarzem.

Co jest przyczyną mojego problemu?

Częste oddawanie moczu może być spowodowane przez wiele różnych chorób. Przykłady obejmują powiększenie gruczołu krokowego, cukrzyca, ciąża, infekcje dróg moczowych, niepokój, lub pewnych leków (np. leków moczopędnych). W niektórych przypadkach, częste oddawanie moczu może być po prostu nawyk.

Dwa inne typowe przyczyny-IC i pęcherz nadreaktywny-są łatwo pomylić. Oba są choroby pęcherza moczowego, które mogą prowadzić do częstego oddawania moczu w dzień iw nocy. Dodatkowo, oba mogą powodować silne, nagłe pragnienia oddania moczu, zwane nagłe parcie na mocz. Te wskazówki mogą pomóc powiedzieć dwie choroby wyjątkiem:

  • IC powoduje ból w okolicach pęcherza moczowego, ale pęcherz nadreaktywny nie. Z IC, ból często gorzej jak pęcherz napełnia i łagodzi gdy pęcherz jest opróżniany. Aby uzyskać chwilową ulgę od bólu, osoby z nieleczonym, ciężką IC może oddać mocz aż 60 razy dziennie.

  • Pęcherz nadreaktywny często powoduje wycieki moczu, ale IC zwykle nie. Osób z nadreaktywnością pęcherza moczowego mogą czuć nagłe, silne parcia na mocz, ale nie byłby w stanie zrobić to do toalety w czasie. Niektórzy idą do łazienki, często starając się zażegnać żenujących wypadków.

Zdiagnozować przyczyny częstego oddawania moczu, lekarz rozważy inne objawy, które są obecne. On lub ona może polecić testów diagnostycznych w celu potwierdzenia lub wykluczenia danej choroby. Na przykład, lekarz może zlecić badanie moczu lub badanie pęcherza za pomocą specjalnego zakresu. Można również trzeba specjalisty dróg moczowych, zwany urolog lub ginekolog urolog.

Diagnoza jest pierwszym krokiem w kierunku znalezienia leczenie częste oddawanie moczu. Kiedy jesteś zawsze konieczności zatrzymywania, bo trzeba iść, prawda leczenie może przekształcić swoje życie.