Cambler

Fluid Management dla pęcherza nadreaktywnego

Czy masz problem z alkoholem? Nie tylko alkohol, ale woda, napoje gazowane, kawa, herbata lub sok? Dla niektórych ludzi, eliminując nadmierne spożycie płynów jest potrzebny przynieść moczu pod kontrolą. Na przykład w brytyjskim badaniu, ograniczenie spożycia płynów o 25% - oglądanie zwykłych napojów, ale leje każdą filiżankę lub szklankę tylko trzy czwarte pełna - znacznie zmniejszone pęcherza nadreaktywnego objawy i oddawanie moczu w nocy. Lub można użyć płynu następujące techniki zarządzania wraz z programem szkolenia pęcherza lub innych zabiegów.

Przejrzyj pęcherza dziennik, aby zobaczyć, ile płynów pijesz każdego dnia. Raz lekarz Opinie te informacje, może on zaproponować zmiany w ilości płynu można konsumować. Jeśli oddawanie moczu jest znacznie wyższa niż 48 uncji może być picie zbyt dużej ilości płynu. To niekoniecznie jest niezdrowe, ale zmusza pęcherza do obsługi większej ilości moczu i może zaprosić lub pogłębić moczu. Ograniczania mogą być pomocne.

Z drugiej strony, jeśli wyjście jest znacznie niższa niż 30 do 40 uncji, to może zwiększyć ryzyko zakażenia dróg moczowych, aw niektórych ludzi, stworzyć częste parcia na mocz, ponieważ skoncentrowany mocz podrażnia błony śluzowej pęcherza moczowego. Chyba, że ​​angażują się w wysiłku fizycznym lub mają chorobę medycznej (takie jak skłonność do powstawania kamieni w nerkach), która wymaga zużycia więcej płynu, możesz spróbować tych wytycznych w celu poprawy objawów:

  • Uważaj na spożycie płynów. Pić tylko wtedy, kiedy czujesz pragnienie, i nie przekracza sześciu do ośmiu filiżanek 8 uncji płynu dziennie ze wszystkich źródeł, w tym zupy lub mleka w swoim zbóż, chyba że masz chorobę medycznego, który wymaga więcej. Należy zauważyć, że 8-uncji filiżanka zaledwie dwie trzecie standardowego soda puszki.

  • Nie pić więcej niż 8 uncji na raz.

  • Nie chlać. Szybciej pęcherz napełnia, bardziej prawdopodobne jest to, aby czuć się pilny.

  • Zminimalizować kofeinę i napoje gazowane.

  • Zmniejszyć lub wyeliminować spożycie alkoholu.

  • Jeśli jesteś spragniony, ponieważ jest gorąco lub zostały wykonane, nie wahaj się, aby napić się wody.

Ile należy pić?

Stara rada pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie nie posiada wody, szczególnie jeśli są podatne na nietrzymanie moczu.

Skąd to zalecenie pochodzi? Niektórzy eksperci twierdzą, że jest oparte na nieporozumieniu. Został sięgają 1940 roku, kiedy Narodowa Akademia Nauk opublikowała zalecanego dziennego spożycia w 1 mililitrze płynu dla każdej kalorii spalanych - nieco ponad ośmiu filiżanek do typowej diety 2.000 kalorii. Jednak oświadczenie następnie wyjaśnił, że większość z tego płynu można uzyskać za pośrednictwem cieczy zawartej w pokarmach.

Niezależnie, osiem-okulary-dniowy dictum złowiony. Rzeczywiście, dzisiaj ludzie często spożywają znacznie więcej, ponieważ dźwigać ogromne butelki, kupić super-wielkości napoje bezalkoholowe, i postępować zgodnie z nakazami programów, które obiecują można schudnąć pijąc tyle, co litr płynu na raz. Inne osoby pić dodatkowej wody lub innych płynów w ramach specjalnej diecie, która rzekomo w celu oczyszczenia i detoksykacji narządów wątroby lub innego organu.

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie 2000 Rockefeller i Międzynarodowego Stowarzyszenia butelkowanej wody, 2818 dorosłych w 14 miastach poinformował picia około sześciu szklanek wody dziennie - to wynik, który został przedstawiony jako alarmujący dowód, że ludzie coraz odwodnione. Ale jeśli zawierają napoje gazowane, kawa, herbata, mleko, soki, napoje dla sportowców i napojów alkoholowych respondenci pili, ich średnie zużycie płynu było 17,6 filiżanek dziennie - wystarczy mieć oddawania moczu każdą wolną godzinę, nawet jeśli nie mają żadnego problemu z pojemności pęcherza.

Specjalista nerki przy Dartmouth Medical School przeszukali literaturę naukową dla badań, które mogą wspierać ideę, że ludzie potrzebują osiem szklanek płynów dziennie. Nie tylko ustalić, że takie istnieją, ale on stwierdził, że badania, które zostało zrobione "silnie sugeruje, że takie duże ilości nie są potrzebne."

Dodatkowo, pojęcie odtruwania wątroby lub innych narządów po dodatkowej wody pitnej lub innych płynów nie jest oparta na faktach. Osób z prawidłową czynnością nerek i wątroby może mieć pewność, że organy te będą pozbyć ciała toksyn w ramach swoich normalnych funkcji. I wody pitnej, nie pomoże Ci schudnąć, chyba że są to zastąpić picie napojów wysokokalorycznych można normalnie zużywają, takich jak napoje gazowane i soki owocowe.