Cambler

4 znaki ostrzegawcze z nadreaktywnego pęcherza moczowego

Eksperci szacują, że około połowa wszystkich kobiet mieć do czynienia z kłopotliwych problemów z pęcherzem co najmniej jeden raz w życiu. I mężczyźni nie są wyłączone z tego problemu, albo. Nie jest w stanie "trzymać" i przeżywa nagłe wycieki moczu jest zbyt powszechny. Ale od czasu do czasu, kiedy ma się problem na tyle duże, powód się na leczenie?

Nie ma reguł, jeśli chodzi o problemy z pęcherza. Zazwyczaj lekarze zalecają leczenie gdy objawy stają się zbyt uciążliwe. Skąd wiesz, kiedy już doszedł do tego punktu? Jeśli żyjesz z pęcherza nadreaktywnego objawów na chwilę, nie może zrozumieć, jak wiele już dostosowany życie i nawyki całego problemu.

Oto cztery stylu życia "czerwone flagi", że sygnał może być czas na leczenie:

Czerwona flaga: Twoje życie społeczne zmniejszyła.

Ludzie, którzy mają nadczynność pęcherza cierpi nie tylko efekty fizyczne, ale i społecznej, jak również. Obawa wystąpienia wypadku lub niepokój o znalezienie łazienka może odcisnąć swoje piętno. Wiele osób, które mają pęcherza nadreaktywnego rozpocząć unikanie sytuacji społecznych. I to jest wielka cena.

Na leczenie może zezwolić, aby odzyskać swoje życie społeczne, przyczyniając się do zmniejszenia objawów. Może także nauczyć się, jak zmodyfikować swój styl życia, aby lepiej kontrolować ten problem. Na przykład, unikanie pokarmów i napojów, które podrażniają pęcherz może pomóc zrobić obiad z przyjaciółmi bardziej relaksujące. I pęcherza przekwalifikowania-szkolenie pęcherz trzymać moczu przez dłuższy okres czasu-może dać ci pewności siebie, aby usiąść za pośrednictwem filmu ponownie.

Czerwona flaga: Tracisz sen.

Jeśli otrzymujesz się dwa lub więcej razy w nocy, aby oddać mocz albo muszą "przejść" osiem lub więcej razy w ciągu 24 godzin, może to być znak, że potrzebujesz pomocy w przypadku problemów z pęcherzem.

Spędzać zbyt dużo czasu w łazience może kosztować cennego snu. Może również zajmować czas lepiej przeznaczyć na działania bardziej przyjemna. Należy zwrócić uwagę na to, jak często odwiedzają obiekty. Obliczaniu tego czasu może rzeczywiście budzić Cię do wagi problemu.

Czerwona flaga: odzież można dokonywać wyborów w oparciu przede wszystkim na problemie pęcherza.

Może nosić tylko ciemne lub luźne ubranie, by ukryć wilgoć. A może zawsze schować dodatkowe ubrania w torbie w razie wypadku. Chociaż może to być skuteczne sposoby radzenia sobie z pęcherza nadreaktywnego, mogą sygnalizować bieżące problemy.

Problemy z pęcherzem są wspólne, ale nie są normalne. Jeśli czujesz, że jesteś stale martwi się o przecieku, być może nadszedł czas, aby znaleźć ulgę. Leczenie może nie tylko zmniejszyć objawy, może on unieść ciężar emocjonalny mając do czynienia z tym problemem. Uwolnij się myśleć o czymś innym. (I nosić to, co chcesz!)

Czerwona flaga: Podróże-czy latania po kraju lub jazdy po drugiej stronie miasta, sprawia, że można wyrwać się w pocie.

Wiele osób z problemami z pęcherzem uniknąć wycieczki samochodem lub inne wycieczki, bo łazienka nie zawsze jest łatwo dostępna. Jeśli problemy z pęcherzem powodują zmianę stylu życia lub trzymać zbyt blisko domu, nadszedł czas, aby szukać ulgi.

Nietrzymanie moczu, silne, nagłe potrzeby oddania moczu, może dla podróży nerwowego. Ale istnieje wiele sprawdzonych zabiegów, które pomogą zmniejszyć te pragnienia. Należą do nich leki, ćwiczenia, zmiany zachowania, biofeedback, a nawet operacji.

Jak przejąć kontrolę

Jeśli dotyczą zbyt dobrze do żadnego z tych czerwonych flag, jest nadzieja. Według National Association dla Continence, aż o 80 procent osób dotkniętych nietrzymaniem moczu można wyleczyć lub poprawić. Pierwszy etap rozmowy z lekarzem.

To nie jest łatwe dyskusji żenujący problem jak pęcherza nadreaktywnego. Ale jako jeden z około 25 milionów ludzi, którzy przeżywają problemy moczu, nie jesteś sam. Zacznij od podstawowej opieki lekarza. Jeśli nie otrzymasz pomoc, której potrzebujesz, szukaj dalej, dopóki nie robić. Wielu lekarzy specjalizuje się w pomaganiu ludziom w rozwiązaniu tego problemu. To jest warte wysiłku. Z jasnego rozpoznania, lekarz może dostarczyć najbardziej efektywnych opcji leczenia.