Cambler

Co jeść, gdy masz pęcherza nadreaktywnego

Wyobraź sobie, czubatą talerz makaronu z sosem marinara i lampce wina, a następnie kawałek ciasto czekoladowe i filiżanki kawy. Dla wielu ludzi, że będzie wielka noc w ich ulubionej włoskiej restauracji. Ale jeśli masz pęcherza nadreaktywnego (OAB), może to być wstęp do wielu pospiesznych wizyt łazienka.

Kilka wspólnych, takich jak żywność, pomidory, czekolada, wino i kawa-może pogorszyć OAB. Plus, overindulging w wysokokalorycznych pokarmów może prowadzić do przyrostu masy ciała, co może pogorszyć objawy OAB również.

Na szczęście, przy odrobinie planowania, nadal można traktować swoją wewnętrzną smakoszy. Trzeba tylko zachować OAB na uwadze przy podejmowaniu decyzji, co jeść, a co pominąć. Poniższe wskazówki mogą pomóc.

Uważaj na wagę

Niezależnie od tego czy kolację lub jedzenia w, inteligentne wybory żywności pomaga utrzymać wagę w ryzach. Klawisza wyboru produktów, które pakują wiele odżywiania we względnie małej ilości kalorii. Należą do nich: warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, ryby, chude mięso i drób, i bez tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu mleka i produktów mlecznych.

Jeśli masz nadwagę, zmniejszenie masy ciała może zmniejszyć objawy OAB. Jednym z ostatnich badań zawiera 338 kobiet z nadwagą problemy kontroli pęcherza moczowego, w tym OAB. Kobiety podzielono losowo przypisano do jednej intensywnego programu utraty wagi lub grupy kontrolnej. Po sześciu miesiącach pacjenci w grupie odchudzania stracił średnio 8 procent masy ciała, w porównaniu do około 2 procent dla grupy kontrolnej. Grupa odchudzania miał również większy spadek ich częstotliwości wypadków moczowych.

Wybierz żywności

Niektóre pokarmy i napoje mają bardziej bezpośredni wpływ na OAB. Oglądając to, co jest w menu pomaga utrzymać objawy pod kontrolą.

Unikaj kłopoty. Niektóre pokarmy i napoje mogą podrażniać pęcherz, przyczyniając się do wycieków moczu. Czułość zależy od osoby, ale te są wspólne sprawców:

 • Napoje alkoholowe

 • Napoje gazowane

 • Napoje z kofeiną

 • Sztucznie słodzone napoje

 • Kawa (nawet bezkofeinowa)

 • Pomidory i przetwory pomidorowe

 • Owoce cytrusowe i soki

 • Bardzo przyprawione potrawy

 • Syrop kukurydziany

 • Miód

 • Czekolada

Zarządzaj podaży płynów

Picie zbyt dużej ilości płynu sprawia, że ​​mocz częściej. Z drugiej strony, picie zbyt małe, prowadzi do bardzo skoncentrowany, ciemny żółty, silnym zapachu moczu. Takie stężone moczu podrażnia pęcherza, a ponadto sprzyja wzrostowi bakterii. Dążyć do zdrowej równowagi-około sześciu szklanek dziennie. Woda jest idealnym wyborem. Żurawina, winogrona, wiśnie, jabłka i soki są również łagodne pęcherza.

Skupić się na włókna

Zaparcia mogą pogorszyć objawy OAB. Błonnik występuje w wielu owocach, warzywa i produkty pełnoziarniste pomaga uniknąć tego problemu. Aby zminimalizować gazu i wzdęcia, dodać błonnik do swojej diety trochę w czasie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zaparcia nadal.