Cambler

Urządzenie " stymulator " pomaga odzyskać kontrolę nad pęcherzem

Niektóre osoby z pęcherza nadreaktywnego spróbować leczenia po leczeniu, ale nic nie wydaje się do pracy. Inni uważają niektóre działania trudne do tolerowania. Nie trać nadziei! Nowy zabieg, zwany Neurostimulation, może być warte rozważenia.

Neurostimulation jest sposobem kontrolowania nietrzymania moczu, częstotliwość i trudności z opróżnieniem pęcherza. Działa poprzez wysyłanie łagodnych impulsów elektrycznych do nerwów krzyżowych-nerwy w dolnej części pleców, że kontrola pomocy funkcji pęcherza moczowego. Leczenie wymaga tylko w warunkach ambulatoryjnych, a wyniki można zobaczyć szybko.

Pęcherza "rozrusznik"

Leczenie, pod warunkiem, zatwierdzonym przez FDA Medtronic InterStim ® Therapy nietrzymania Kontroli, działa podobnie do tego, jak stymulator pomaga regulować serce. Małe urządzenie jest chirurgicznie implantowane podskórnie w pobliżu ogonowej. Jest zaprogramowany, aby emitować impulsy elektryczne, które przerywają słabą komunikację między mózgu i sakralnej nerwów. Bez jasnej komunikacji, ciało nie jest w stanie przechowywać i utratę moczu poprawnie.

Poprzez regulację komunikację między mózgu i pęcherza moczowego, może zmniejszać neurostymulacji urinary przeciek pilność uczucia. W badaniach klinicznych wykazano, że terapia wyeliminować lub znacznie zmniejszać objawy kontroli pęcherza u ludzi, którzy nie mogą tolerować lub nie udało się poprawić w innych, bardziej konserwatywnymi zabiegów, takich jak zmiany stylu życia, lub lekarstwo.

Odwracalne leczenie

Neurostimulation nie jest stałe. W rzeczywistości, lekarze mogą usunąć lub po prostu wyłączyć system w dowolnym momencie. I nie powoduje szkody dla nerwów. Programator ręczny pozwala pacjentowi na regulację siły pobudzania. Urządzenie wysyła sygnały radiowe przez skórę do neurostimulator.

Chirurgia wstępnego testu

Co zrobić, jeśli jesteś zainteresowany w urządzeniu, ale nieufny, zobowiązując się do zabiegu? Można przetestować jego skuteczność zanim konieczności zabiegu chirurgicznego. W trakcie tego okresu próbnego, lekarz znieczula dolną część pleców i wstawia cienkiego drutu w pobliżu nerwów krzyżowych. Przewody do stymulatora, który jest noszony na pasie podczas procesu. Stymulator wysyła łagodne impulsy przez drut do sakralnej nerwów.

Okres próbny trwa od trzech do siedmiu dni. W tym czasie u pacjentów prowadzić dzienniczek objawów moczowego. Jeżeli istnieje znaczna poprawa, mogą rozważyć wszczepione urządzenie do ciągłego stosowania.

Porozmawiaj z lekarzem

Neurostimulation nie jest dla każdego. Niektórzy z urządzeniem doświadczyli negatywnych skutków ubocznych. Należą do nich:

  • Ból w miejscu implantacji

  • Zakażenia lub podrażnienia skóry

  • Ruch drutu

  • Zmiany w jelicie lub funkcji moczowego

  • Nieprzyjemne uczucie stymulacji

Jeśli chcesz zbadać Neurostimulation, przedyskutować je z lekarzem.