Cambler

Pierścień dopochwowy estrogen pomaga złagodzić pęcherza nadreaktywnego

Do 40% kobiet po menopauzie mają pęcherza nadreaktywnego - pilne i częste oddawanie moczu, czasami prowadzące do nietrzymania moczu. Najczęstszym farmakoterapia jest oksybutynina (Ditropan), który jest lekiem antycholinergicznym. Oznacza to, że blokuje neuroprzekaźnika acetylocholiny, relaks pęcherza i zmniejszające potrzebę oddania moczu. Ale leki antycholinergiczne mogą powodować suchość w ustach i zaparcia, skutki uboczne, że że wiele kobiet z nadreaktywnością pęcherza moczowego, aby przerwać przyjmowanie leku. Teraz badania w Menopauza: Urzędowy Północnego Menopauza Society (wrzesień 2011) stwierdza, że jest alternatywa, że równie skuteczny brakuje tych skutków ubocznych - bardzo niskie dawki estradiolu pierścień dopochwowy (Estring). Pochwy krem ​​może pomóc estrogenów objawów klinicznych nadreaktywności pęcherza zarządzać, ale kremy może być brudny i musi być powtarzany kilka razy w tygodniu. Pierścień jest noszony stale i może zatrzymać się w miejscu przez trzy miesiące.

Nauka. Badaniem objęto 59 kobiet po menopauzie z pęcherza nadreaktywnego, zdefiniowane jako oddawanie moczu 10 lub więcej razy w ciągu 24 godzin. Trzydzieści jeden losowo przypisano do podjęcia oksybutyniny, 28 osadzony pierścień pochwowy. Kobiety zapisane czasy ich oddawania moczu w dwóch okresach 72 godzin, gdy na początku 12-tygodniowego badania i po jego zakończeniu. Wypełnione także kwestionariusze dotyczące cierpienia spowodowane przez ich objawów i ich ogólnej jakości życia.

Wyniki. Obie grupy skorzystały. Średnio kobiety biorące oksybutyniny miał trzy mniej urinations dziennie, i tych, którzy używali pierścień pochwy mocz 4,5 mniej razy dziennie. Wyniki na kwestionariuszach poprawiła także dla obu grup. Ale kobiety biorące oksybutyniny poinformował o wiele więcej skutków ubocznych, w tym suchość w jamie ustnej (85%), zaparcia (52%) i niewyraźne widzenie (44%), co skłoniło cztery do przerwania leczenia. Najczęstszym działaniem niepożądanym u pochwy użytkowników pierścienia był upławy (41%). Cztery z pochwy użytkowników pierścienia przerwać leczenie, ponieważ miał trudności z utrzymaniem pierścień w miejscu.

Ograniczenia i konsekwencje. Głównym ograniczeniem tego doświadczenia jest to, że wyniki mogą być wypaczone, ponieważ placebo nie był przyzwyczajony do "ślepe" uczestnicy do leczenia były przyjmującego, po części dlatego, naukowcy obawiają się, że pierścienie placebo może spowodować podrażnienie inne efekty. Jednak w tym przypadku, brak oślepienie niekoniecznie musi być problematyczne, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymane pewne formy interwencji. Jednym minusem pierścienia dopochwowego jest jej koszt: 170€ dla trzech miesiącach leczenia, w porównaniu z 60€ do oksybutyniną. Ale jak redakcyjnym towarzyszącym notatki z badań, ponad połowa kobiet, które nigdy nie są zalecanymi oksybutyniny napełniać swoje recepty. Jeśli pierścień dopochwowy prowadzi do lepszej zgodności, a tym samym korzystanie z mniejszych poduszek nietrzymania moczu, wyższy koszt początkowy w pierścieniu może się opłacać w dłuższej perspektywie. Ponadto, lek na receptę zasięg może znacznie zmniejszyć koszty pierścienia.