Cambler

Odzyskanie kontroli pęcherza

Leki i operacja może leczyć nietrzymanie moczu, ale najpierw spróbuj ograniczania wydatków na płyny i ćwiczenia dna miednicy.

Od najmłodszych lat uczymy się odeprzeć parcia na mocz i zamiast "trzymać go", aż uda nam się do łazienki. Ale wiele osób straci możliwość kontroli podczas oddawania moczu. W mózgu-versus-pęcherza Tug-of-war, pęcherz wydaje się zyskać przewagę. Często jest to kwestia niewielkich wycieków moczu do czasu, ale jest to typowe dla tego problemu jest znacznie większy, ponieważ z obu częstotliwości wycieku ilości moczu, który wychodzi, lub obu.

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem wśród młodych kobiet, ponieważ poród pochwowy może uszkodzić tkanek wspierających dolnych dróg moczowych. Później, w wieku staje się czynnikiem. W Europie, badania pokazują, o jeden na czterech kobiet powyżej 60 roku życia ma pewien stopień nietrzymania moczu. Mniej ludzi wpływa, chociaż przez około 80 lat, częstość występowania jest mniej więcej taka sama u obu płci. Mężczyźni nadrobić częściowo dlatego, nietrzymanie moczu jest związane z problemami prostaty i procedur, aby je naprawić.

Nietrzymanie moczu może mieć bezpośrednie skutki fizyczne. Gdy skóra jest często mokre od moczu, może zacząć się rozkładać, tworząc podatny grunt dla stanów zapalnych i infekcji.

Ale większym problemem wydaje się być konsekwencje zmartwienia i wstydu. Osoby z problemami nietrzymania moczu mogą uniknąć wychodzisz, wycofanie społeczne, a należą do depresji. Wielu próbuje ukryć swoje problemy z rodziną i przyjaciółmi, a badania wykazały, że około połowa osób z problemami nietrzymania moczu, nie mów o nim swoich lekarzy.

Życie z nietrzymaniem moczu i utrzymując to w tajemnicy ze wstydu i zażenowania, gdy zrozumiała, wydaje się szczególnie błędne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że może to być traktowane skutecznie - i często bez leków lub operacji.

Bądź wdzięczny za pęcherzy

Nie jesteśmy tego świadomi, ale nasze nerki pracują cały czas, filtrowanie krwi i moczu co w procesie. Normalne wyjście jest kilka uncji mocz co godzinę, więc to dobrze, że dolnych dróg moczowych jest wyposażony w pęcherzu zdolnego do przechowywania trochę tego moczu, w przeciwnym razie bylibyśmy idzie do łazienki cały czas. Normalny, zdrowy dorosły pęcherz może pomieścić od 13 do 16 uncji moczu przed parcie na mocz staje się niewygodne.

W miarę napływu moczu w pęcherzu, ściany rozszerzenia (pęcherz jest porównywana z balonu) i zwieraczy sterujące otwór do zwężania cewki moczowej, tworząc szczelne tak moczu nie można uniknąć. Jak rośnie ilość moczu i pęcherza rozszerza dalej, rozciągnąć wrażliwe nerwy w ścianie pęcherza wywołać odruch oddawania moczu: mięśni, które tworzą ściany pęcherza moczowego umów, mięśnie zwieracza cewki moczowej na relaks więc szyi pęcherza i cewki moczowej i mocz otwarty, przepływa przez cewki moczowej i na zewnątrz korpusu. Dzieje się to automatycznie, jest to odruch, który jest kontrolowany przez nerwy i "niższych", bezmyślnych części mózgu. Niemowlęta nie mają żadnej kontroli nad tym odruchem, ale na początku, wyższe ośrodki w mózgu nauczyć się go wcisnąć i opóźnienia, jak go włączyć, więc dorośli mają sporo świadomej kontroli nad oddawaniem moczu. Nietrzymanie moczu jest, z definicji, utraty tej kontroli.

Trzy główne typy

Lekarze pogrupowane w kategorie nietrzymanie moczu opartych na przyczyny. Oto trzy najbardziej popularne rodzaje:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu nie ma nic wspólnego z uczuciami, które mamy, gdy jesteśmy zajęci lub przytłoczeni. Nazwa może być lepiej nietrzymanie ciśnienia. Kaszlu, śmiechu, lub porusza się w określony sposób (podnosząc coś ciężkiego, na przykład, lub skoki) tworzy dodatkowe ciśnienie w jamie brzusznej, a to ciśnienie naciska na pęcherz. Normalnie, mięśnie zwieracza okolicy cewki moczowej zrekompensować dodatkowym ciśnieniem poprzez zaostrzenie. Ale mocz może wyciekać, jeżeli nie mogą ściskać mocno dosyć. Że może się zdarzyć, jeśli mięśnie dna miednicy są luźne. Miednicy wykonana jest z mięśni i więzadeł, które rozciągają się jak hamak od kości łonowej z przodu brzucha do kości ogonowej w plecy. Jeśli jest to luz, cewka moczowa nie ma nic przeciwko, aby być jak sprężone pęcherz jest popychany w dół.

Wysiłkowego nietrzymania moczu (pokazane na samicę)

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Brzucha ciśnienie wciska pęcherza. Jeśli zwieracz cewki moczowej nie można ścisnąć mocno lub mięśnie dna miednicy są słabe, mocz może wyciekać.

Dla wielu kobiet, narodziny pochwy przynajmniej czynnikiem, jeśli nie główną przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu, ponieważ poród może zniszczyć lub poważnie osłabić tkanek dna miednicy. Stres moczu jest mniejsze u mężczyzn niż u kobiet, choć czasem rozwija się u mężczyzn, którzy mieli ich gruczoły prostaty usunięte, ponieważ prostata pomaga wspierać pęcherza i cewki moczowej.

. Pęcherz nadreaktywny pęcherz nadreaktywny (obecnie preferowany termin), nietrzymanie moczu, a niestabilność wypieracza są różne nazwy tej samej rzeczy: niekontrolowane skurcze pęcherza, które powodują mimowolne oddawanie moczu. Niewdzięcznymi hold-to nietrzymanie moczu może być inna nazwa, ponieważ ludzie z nadreaktywnością pęcherza często wyciek moczu w drodze do łazienki. W niektórych przypadkach, system pęcherza dla wykrywania i sygnalizacji pełnię wystrzelenie wydaje się być, ponieważ umowa ściany pęcherza przed pęcherz jest pełny.

Nadreaktywny pęcherz (pokazane na samicę)

Pęcherz nadreaktywny

Nieprawidłowe skurcze zwieracza pęcherza przerastają cewki moczowej i naciskać moczu na zewnątrz. Słaby dna miednicy może być czynnikiem.

Dla kobiet, pęcherz nadreaktywny jest często problem, który pojawia się po menopauzie i mogą odzwierciedlać związane z wiekiem zmiany w śluzówce pęcherza i mięśni. Dla mężczyzn, może rozwijać dla wielu powodów, w tym zakażeń dróg moczowych, problemów jelitowych, lub rozszerzonej prostaty spowodowanego łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH). W obu płci, choroba Parkinsona, udary, stwardnienie rozsiane i urazy rdzenia kręgowego może powodować nadczynność pęcherza.

Ludzie mogą mieć wysiłkowego nietrzymania moczu i nadczynność pęcherza w tym samym czasie, choroba dalej mieszanej inkontynencji.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia. Nietrzymanie moczu z przepełnienia występuje, gdy pęcherz nie całkowicie pusty, ponieważ cewka moczowa jest zatkana lub skurcze mięśni pęcherza moczowego są słabe. W rezultacie, mocz gromadzi się w pęcherzu tak, że w końcu staje się zbyt pełny. Cewka moczowa otwiera i mocz wycieka.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia (pokazano na męski)

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Powiększona prostata blokuje normalny przepływ moczu przez cewkę moczową. Mocz zbiera się w pęcherzu, aż ostatecznie przepływa.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia jest częściej diagnozowana u mężczyzn niż u kobiet. U mężczyzn, przerostu prostaty, który wpływa na cewkę moczową jest najczęstszą przyczyną. U kobiet, przepełnienie moczu może wystąpić, jeśli macicy lub pęcherza spadek z pozycji (wypadanie jest termin medyczny), kładąc zagięcia w cewce moczowej.

Pierwsze kroki

Nie ma jednego sposobu, aby go o leczeniu nietrzymania moczu, a my nie możemy pójść do dowolnej bardzo szczegółowo o wszystkich możliwościach w tej ograniczonej przestrzeni. Ale jest jedna zasada, że ​​leki nadrzędny i chirurgia powinna pochodzić po innych kroków. Oto cztery propozycje:

1. Umiarkowane spożycie płynów. Nadmierna produkcja moczu od picia zbyt dużo płynu może przechylić ludzi do konieczności moczu. Dodatkowo mocz może przytłoczyć pęcherza i cewki moczowej, które dobrze funkcjonować w normalnej pojemności. Ilość cieczy trzeba pić zależy od wielu czynników, w tym spożywanych pokarmów (owoce dąży do zawierają dużo wody), jak dużo wysiłku, a temperatura i wilgotność. Ale rada, że ​​wszyscy muszą pić osiem szklanek wody dziennie zostało zdyskredytowane. Dobrą zasadą jest, aby spożywać sześć do ośmiu szklanek płynów dziennie - ze wszystkich źródeł, nie tylko wodnych.

2. Cofać na napojów zawierających kofeinę. Kofeina jest Double Trouble, stymuluje produkcję moczu, a bardzo możliwe, skurcze pęcherza.

3. Wzmocnić mięśnie dna miednicy. Mając silne mięśnie dna miednicy może zapobiec występowaniu moczu na pierwszym miejscu, i pracy w celu wzmocnienia ich po moczu rozwija może kontrolować problem, a nawet zrobić to odejść. Ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy są nazywane ćwiczenia Kegla, nazwany na Arnold Kegel, ginekologa Kalifornii, który przypisuje się je wymyślają. Kegels nie są z natury trudne do zrobienia. Zwykła wskazówka jest do zaostrzenia jakbyś próbował uniknąć przechodzenia gazu. Ale wiele osób ma trudności z wyodrębnieniem mięśni miednicy, więc może to być dobry pomysł, aby uzyskać pewne instrukcje jeden na jeden z wyszkolonych fizjoterapeuta. Mamy zamieszczono dodatkowe informacje o wzmocnienie dna miednicy na naszej stronie internetowej w www.health.harvard.edu / healthextra.

4. Przekwalifikować pęcherza. Czasami ludzie w zwyczaju chodzić do łazienki tak często, że kopnięcia mikcji odblask, nawet gdy jest trochę moczu w pęcherzu. Ten wzór może prowadzić do przerw łazienkowych dających zaledwie kilka uncji na pustce zamiast kielich, który pochodzi z prowadzenia do bardziej normalnego harmonogramu. Częste oddawanie moczu może prowadzić do nadreaktywnego pęcherza i nietrzymania moczu.

Pęcherza przekwalifikowania może "nauczyć" pęcherz trzymać więcej przed sygnalizując konieczność udania. Zazwyczaj te programy obejmują moczu w określonym czasie, a następnie stopniowo zwiększa czas pomiędzy pustych przestrzeni. Wspólnym celem jest odstęp co najmniej trzech godzin od wyrobisk. Ćwiczenia Kegla i różne "gry umysłu" - mówi się, że pęcherz nie jest pełny - może pomóc w rozmieszczając wycieczki do łazienki. Mamy zamieszczono więcej informacji o treningu pęcherza na naszej stronie internetowej.

Lek

Oto krótka wybiegiem głównych wyborów organizowanych przez leki, typu nietrzymania moczu traktują:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Brak lek został zatwierdzony w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu w Stanach państwa. Pseudoefedryna, składnik Sudafed oraz innych leków zmniejszających przekrwienie, jest czasami używane "off label", ponieważ, jako efekt uboczny, że zaciska się stożkową końcówkę pęcherza moczowego i cewki moczowej. Duloksetyny (Cymbalta), leki przeciwdepresyjne, został zatwierdzony do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu w Europie, ale nie w Europie.

Pęcherza nadreaktywnego. Antycholinergiczne leki są skuteczne w leczeniu pęcherza nadreaktywnego. Oksybutyninie (Ditropan) jest często pierwszym wyborem, ponieważ jest dostępny jako uniwersalne, a więc jest to mniej kosztowne. W antycholinergiczne skutki uboczne - suchość w ustach, zaparcia, bóle głowy - może być wadą. Leki na inne choroby mają właściwości antycholinergiczne, więc lekarze i pacjenci muszą mieć oko na objawy kumulacji, które mogą obejmować trudności poznawczych.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia. Antagoniści receptorów alfa-adrenergicznych, takie jak tamsulosyną (Flomax) i terazosyny (Hytrin) są powszechnie przepisywane dla mężczyzn z przepełnienia nietrzymania moczu z powodu powiększonej prostaty, gruczołu. Leki te działają poprzez rozluźnienie mięśni gładkich cewki moczowej i gruczołu krokowego. Mogą obniżać ciśnienie krwi, więc ludzie biorący leki ciśnienie krwi trzeba być ostrożnym.

Chirurgia

Jak można się spodziewać, operacja jest wybór zazwyczaj dopiero po wszystko inne zostało próbowałem. W przypadku BPH jest przyczyną nietrzymania moczu z przepełnienia, człowiek może mieć jedną z kilku procedur, które, za pomocą różnych środków, wyeliminować tkankę gruczołu krokowego, który jest wyparcia cewki moczowej. Nie ma działanie dla pęcherza nadreaktywnego.

Operacja jest opcją dla kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Z biegiem lat, dziesiątki różnych procedur zostały wykonane. Te dni, jeden z najbardziej popularnych obejmuje wszczepienie kawałek nylonowej siatki pod spodem cewki moczowej. Pozostaje on w sposób trwały i daje pęcherz i cewkę moczową do co dociskają. Dr Maj W. Wakamatsu, chirurg przy Harvard związany Massachusetts General Hospital, mówi, że często wyjaśnia cel operacji u pacjentów z tej analogii: jeśli nadepnąć na węża ogrodowego i wąż jest na błoto, woda będzie nadal przez to przejść, ale jeśli będziesz się poruszać wąż na chodniku cementu i po niej, woda zatrzyma. Implantacja siatkę obejmuje małe nacięcie pochwy i dwa w brzuchu. Małe nacięcia zostały skrócone odzysku, więc wielu pacjentów do domu w dniu zabiegu.