Cambler

Planuje rzucić palenie


Lekarz może ci powiedzieć, że trzeba zrezygnować tytoniu. Tylko ty możesz podjąć decyzję, czy i kiedy jesteś gotowy, aby zamknąć. Rzucenie palenia jest trudne do zrobienia. Ale korzyści będzie warto. Jeśli zdecydujesz się rzucić, wymyślić plan, który jest właśnie dla Ciebie. Omówić plan z lekarzem. I porozmawiać z lekarzem na temat leków, które pomogą Ci rzucić palenie.

Linii wsparcia

Rzucić palenie, musisz mieć plan i pomoc. Wybierz datę w ciągu 2 do 4 tygodni, aby zamknąć. Wykorzystać czas między teraz i że termin do zarządzenia wsparcia.

  • Klasy i doradcy: Zamknij palenia klas ludzi autokarowe jak cię przez proces. Poznać innych w klasie, i wzajemnie wspierać się poza klasą. Doradztwo telefoniczne również pomaga utrzymać się na torze. Zapytaj swojego lekarza, szpital lub lokalnym wydziałem zdrowia publicznego, aby można umieścić w kontakcie z klasy i doradca telefonu.

  • Rodzina i przyjaciele: Powiedz swojej rodzinie i przyjaciołom o swoim zamknąć daty. Poproś, aby wspierać zmiany. Jeśli palisz, zorganizować, aby zobaczyć je w miejscach wolnych od dymu tytoniowego. Zakazać palenia w domu.

Rzucić palenia wyrobów

Istnieje wiele produktów, które pomogą Ci rzucić palenie. Niektóre z nich są leki, które pomagają ograniczyć swój apetyt i objawy abstynencyjne. Inni powoli zmniejszać poziom nikotyny organizm wchłania. Nikotyna jest silnie uzależniająca substancja znajduje się w papierosy, cygara i tytoń do żucia. Produkty te obejmować plaster nikotynowy, gumę, pastylkę do ssania, aerozolu do nosa i inhalatora. Upewnij się, postępuj zgodnie ze wskazówkami dokładnie. Nie palić podczas używania produktów nikotynowych. Może to być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Znalezieniem czegoś do zastąpienia papierosów może być trudne do zrobienia. Należy pamiętać, że niektóre rzeczy, które wybrać można równie szkodliwa jak papierosy.

  • Bezdymne (do żucia) tytoń jest tak samo szkodliwe, jak zwykłym tytoniem. Tytoń nie może być stosowany jako substytut do papierosów.

  • Herbatki ziołowe leki lub może wpływać na organizm radzi sobie nikotynę. Porozmawiać z lekarzem przed użyciem tych produktów.