Cambler

Radzenie sobie z wycofaniem palenia

Przez kilka pierwszych dni po rzuceniu palenia, może czuć się marudny, niespokojny, przygnębiony, lub mało energii. Są to objawy odstawienia. Jest to sposób organizmu na odzyskanie od palenia. Należy zmniejszyć objawy w ciągu kilku dni.

Radzenie sobie z nałogu palenia

  • Głęboko oddychać. Zrób wdech przez nos. Liczyć do pięciu. Powoli wydech przez usta.

  • Pić wodę. Spróbuj pić osiem lub więcej szklanek 8 uncji wody dziennie.

  • Trzymaj ręce zajęte. Umyj samochód. Draw. Czy zagadkę. Zbudować domek dla ptaków.

  • Opóźnienia. Chęć palenia trwa tylko 3 do 5 minut.

Uzyskaj wsparcie

Indywidualne, grupowe oraz doradztwo telefon może pomóc utrzymać się na torze. Zapytaj swojego lekarza o więcej informacji na temat zasobów dostępnych dla Ciebie.

Kontrola stresu

Po zamknięciu, może czuć się poirytowany i podkreślił. Spróbuj biorąc ciepłą kąpiel lub prysznic. Słuchaj muzyki. Spróbuj jogi lub medytacji. Zadzwoń do przyjaciół, lub porozmawiać z profesjonalistą.

Ćwiczenie

Ćwiczenia pomagają ciało i umysł czuje się lepiej. Istnieje wiele sposobów, aby być bardziej aktywne. Znajdź coś, co lubisz robić. Zobacz, czy przyjaciel dołączy na spacer lub przejażdżkę rowerem.

Lepiej spać

Może czuć się zmęczony, ale mają problemy z zasypianiem. Spróbuj się zrelaksować przed snem. Czy kilka ćwiczeń rozciągających. Czytaj na chwilę. Należy także unikać kofeiny na kilka godzin przed snem.

Fit, nie tłuszczu

Można zauważyć zwiększony apetyt. Wielu ludzi, którzy rzucili palenie zyskać kilka kilogramów. Aby ograniczyć przyrost masy ciała, spróbuj co jesz. Cofać się na tłuszczu w diecie. Przekąska na niskokalorycznych pokarmów, takich jak świeże owoce i warzywa. Pić płynów niskokalorycznych. Regularne ćwiczenia mogą pomóc utrzymać kondycję. I pamiętaj: Twoim głównym celem jest być niepalący. Skupić się na tym celu.

Rzucić palenia wyrobów

Istnieje wiele produktów, które pomogą Ci rzucić palenie. Są one dostępne bez recepty lub na receptę. Zapytaj swojego lekarza, jeśli którykolwiek z nich może pomóc rzucić palenie.